Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy jest szansa na wprowadzenie wzorem Aftermarket.pl rozwiązania w którym aukcje domen przechwyconych nie kończą się w weekendy, mianowicie w sobotę, czy niedzielę. Niejednokrotnie zdarza mi się nie zalicytować w aukcji danej domeny tylko z powodu nieobecności i myślę, że ten problem może dotyczyć większej liczby osób.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest szansa na wprowadzenie wzorem Aftermarket.pl rozwiązania w którym aukcje domen przechwyconych nie kończą się w weekendy, mianowicie w sobotę, czy niedzielę. Niejednokrotnie zdarza mi się nie zalicytować w aukcji danej domeny tylko z powodu nieobecności i myślę, że ten problem może dotyczyć większej liczby osób.

 

Takie rozwiązanie było już w złapane.pl, technicznie nie powinno to być problemem, muszę jeszcze zerknąć jak to się ma do regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jakiś numer pod którym można się połączyć za wyjątkiem
801-066-444

714 714 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jakiś numer pod którym można się połączyć za wyjątkiem

801-066-444

714 714 ?

 

To są dedykowane numery naszej infolinii. Pierwszy dla tel. stacjonarnych, drugi dla komórkowych (8:00 - 18:00 w dni robocze).

Zawsze można też skorzystać z kontaktu mailowego: pomoc@premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy istnieje możliwość wynajmu domeny na czas nieokreślony? Ktoś może nie być zainteresowany zakupem, a chciałbym wynajmować domenę podobnie jak płaci rachunek za telefon czy lokal. Dzierżawa w premium.pl to tylko 3 lata. Co dzieje się później? Właściciel domeny może odprawić z kwitkiem dotychczasowego klienta czerpiąc zysk z ruchu, który napędził mu klient?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie po upływie dzierżawy jedyna opcja to wystawić nową. Na tę chwilę nie ma możliwości wynajmu na czas nieokreślony, ponieważ jest wymóg przedłużenia domeny o tyle lat, by nie wygasła ona w trakcie dzierżawy. Jednak w związku z planowanym przez nas nowym kanałem sprzedaży, będziemy chcieli wprowadzić taką możliwość, być może po prostu ustawimy na domenie niezdejmowalne "autorenew" i powiększymy raty dzierżawy tak żeby rozłożyć w nich również przedłużenie domeny? Na tę chwilę nie mogę podać dokładnego rozwiązania technicznego ani terminu kiedy będzie dostępne. Mogę jednak napisać, że funkcjonalność dzierżawy będzie w bliskiej przyszłości rozbudowana/ulepszona.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już obecnie w menu tworzenia transakcji dzierżawy jest wzmianka "przedłużenie pokrywa kupujący" więc mechanizm przerzucenia kosztów odnowienia przy akceptacji transakcji premium.pl posiada - nie trzeba rozmyślać na nowo, wystarczy wykorzystać to co jest. Chodzi tylko o to, by rozwijane menu zastąpić możliwością wpisania dowolnej liczby miesięcy lub haczyk "czas nieokreślony".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale obecnie jeśli tworzysz dzierżawę np. na 30 miesięcy, to dzierżawca przy pierwszej wpłacie pokrywa przedłużenie domeny o dwa lata i dzięki temu dzierżawa jest bezpieczna (domena nie wygaśnie w trakcie). Tego mechanizmu nie da się użyć przy dzierżawie na czas nieokreślony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję dbanie o środowisko. Na jednej stronie faktury, którą drukują klienci mieści się średnio tylko 30 pozycji. Widzę, że komórki w pionie automatycznie dostosowują się do liczby znaków w kolumnie tytuł/nazwa. Natomiast w poziomie (komórki liczbowe) tego nie robią - jakby czekały na milionowe kwoty. Zabierają tym samym cenną szerokość, która mogłaby pomieścić śmiało nazwę domeny.

 

Nadto "rejestracja nazwy domeny" czy "przechwycenie nazwy domeny" to moim zdaniem zbyt długie opisy i ze słów "nazwy domeny" można śmiało zrezygnować. Wówczas więcej pozycji zmieści się na jednej stronie.

 

Obecne opisy nie tylko zajmują przeważnie więcej niż jedną linię, ale też komórka na ten opis jest bardzo wąska, kosztem szerokich komórek liczbowych.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad taką funkcjonalnością, która by umożliwiała zarejestrowanie zarezerwowanej domeny w ostatnim dniu jej ważności z automatu. Coś na wzór przedłużania dzień przed wygasaniem. Czy jest coś takiego technicznie możliwe? Osobiście bym z tego korzystał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wprowadzimy takiej funkcjonalności, bo gdyby coś nie zadziałało (z powodu awarii nask, premium, hostingu, isp, czy czegokolwiek innego), user miałby do nas pretensje. Jeśli ktoś chce rejestrować czy odnawiać domeny w ostatniej chwili - to robi to na własną odpowiedzialność. Ale nie polecam, zrealizuje Ci się opcja na sex.pl, zostawisz sobie rejestrację na ostatnią chwilę, a tu coś padnie i interes życia pójdzie w piach...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale można wprowadzić jakiś bufor bezpieczeństwa np.:
W ostatnim dniu ważności rezerwacji domeny system próbuje ją zarejestrować, aż do skutku. Jeśli zarejestruje wysyła SMS do użytkownika, że operacja zakończona powodzeniem, a jeśli się nie uda, to próbuje ponownie. Można też dać ostrzeżenie, że robi się to na własną odpowiedzialność. Nie chodziło mi o to, żeby rejestrować rezerwację minutę przed jej upłynięciem, a w ostatni dzień.

A czy automat przedłużania domen "dzień przed" daje 100% gwarancję na jej przedłużanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Historycznie zdarzały się przypadki, że NASK był niedostępny przez ponad 24h, więc z pewnością automat uruchamiający się dzień przed nie daje żadnej pewności. Różnica jest taka, że jeśli automat przedłużający nie zadziała, to potem domenę można po prostu reaktywować i premium.pl nawet dorzuci Ci kwotę reaktywacji gratis, a jak wygaśnie rezerwacja i ktoś inny ją złapie, to już jest pozamiatane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie można i ręcznie rejestrować - da się z tym żyć. Mimo wszystko wprowadziłbym takie usprawnienie z pojawiającym się do odhaczenia komunikatem, że za korzystanie z automatu giełda nie ponosi odpowiedzialności...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie można i ręcznie rejestrować - da się z tym żyć. Mimo wszystko wprowadziłbym takie usprawnienie z pojawiającym się do odhaczenia komunikatem, że za korzystanie z automatu giełda nie ponosi odpowiedzialności...

 

To nie zadziała. Jak w szatni jest tabliczka, że nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione ubrania, i ktoś Ci ukradnie kurtkę, to i tak będziez miał pretensje, prawda? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że będę miał, ale nieuzasadnione i tylko przez czas potrzebny do ochłonięcia. :)

___

Edit: Gorzej, jak tabliczka jest zakryta kurtkami, albo drzwiami, jak w jakimś leciwym filmie... natomiast jeśli zasady są jasno wyartykułowane i przedstawione - wtedy pretensji mieć nie mogę.

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwaga! System wykrył możliwość literówki (licytowana domena to sygnal.pl [ SYGNAL.PL ], można pomylić ją z synal.pl). Uważnie przeczytaj nazwę domeny. [ To nie jest literówka ]

Czy słowo "licytowana" to dobre określenie podczas gdy nie mówimy o aukcji a ofercie na giełdzie? Może lepiej "prezentowana"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jakim etapie jest obecnie wdrażanie programu partnerskiego? Zwłaszcza obiecanej części dotyczącej wynagrodzeń za pozyskanych dla premium klientów w ramach transakcji escrow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet nie wiedziałem, że takie są plany. Dodałbym jeszcze klientów, którzy rejestrują by złożyć ofertę (ich pierwsza operacja), a później pozostają decydując się na utrzymanie domen. Wówczas program mógłby być bardzo atrakcyjny w połączeniu z dobrą prowizją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie myślę, że 10% wszystkich przychodów powinno być dystrybuowane między użytkowników. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprawcie przechwytywanie, po raz kolejny przechwytywanie light u konkurencji wygrało z pełnym przechwytywaniem u was :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, ze w obliczu bałaganu w az nie macie motywacji by wdrażać nowości, ja z kolei też mam coraz mniejsza motywację by w premium realizować escrow a nie np w am czy po prostu bez płacenia pośrednikowi prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy wiele motywacji i jeszcze więcej planów - program afiliacyjny ma jednak swoje stałe miejsce w kolejce, i to już całkiem blisko. Zgadzam się, że jest to jedna z tych rzeczy, które powinny być wdrożone już dawno, ale niestety ostatni rok zmusił nas do weryfikacji i przełożenia wielu planów. Obecnie pracujemy już pełną parą aby nadrobić stracony czas. Nawet jeśli z zewnątrz tego nie widać, to "pod maską" sporo się dzieje. Ale już niedługo efekty będą widoczne także gołym okiem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisze tutaj bo od supportu raczej się nie doczekam odpowiedzi. Poporosiłem o usuniecie konfiguracje DNS dla kilku moich domen z NSów premium. Po 2 dniach otrzymałem odpowiedz, że "ze wzgledów technicznych nie ma możliwości usunięcia tej konfiguracji". Ciekawy jestem jakie sa to techniczne przyczyny bo ja takich nie widzę. Więcej, taka konfiguracja nie jest dobrą praktyką, jeżeli delegacja wskazuje na inne NSy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×