Jump to content
Sign in to follow this  
Sir_Elwood

Jakie macie średnie CTR w serwisach?

Recommended Posts

Na Formalności.pl mam CTR w na poziomie średnim 1,25. Na razie mam tylko Adsense i to powstawiany tak na dość szybko i planuję spore zmiany w tym względzie w związku z przebudową, którą za jakiś czas wprowadzimy.

 

Nie wiem czy te 1,25 to dużo czy mało i chciałbym to porównać z innymi stronami, które prowadzicie. Możecie się podzielić swoimi osiągami abym uzyskał jakiś punk odniesienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie przyjmuje się, że średnio CTR dla AdSense wynosi 1%. Oczywiście są strony o wyższym i niższym, zależy od grupy docelowej, rozmieszczenia reklam, itp. Mam stronę z 17 % i z 0,1%, ale przy większej ilości stron średnia wychodzi książkowo 1%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ogólnie przyjmuje się, że średnio CTR dla AdSense wynosi 1%. Oczywiście są strony o wyższym i niższym, zależy od grupy docelowej, rozmieszczenia reklam, itp. Mam stronę z 17 % i z 0,1%, ale przy większej ilości stron średnia wychodzi książkowo 1%.

Potwierdzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można więcej, u mnie raczej około 6% (przy wyświetlenia strony 1.3 M).

Ale nie daje AS do stron w branżach, które są znane, że nie działają dobre w AS (komputer, reklama, domeny itd.)

 

Tez warto pamiętać, że duże prostokąt w treści ma najwięcej CTR, potem baner na top - w sidebarze i na dole już duże słabsze (oczywiscie są szablony/strony, które są wyjątkami do takich ogólnych reguł).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×