Jump to content
Sign in to follow this  
thenaturat

dwuliterowe IDNy .pl

Recommended Posts

Ogólnie może być ciekawa sytuacja niedługo z IDN-ami. Sam rynek może nas zaskoczyć.

Bo jak wygląda na przykład słowo: "lacznosc", a co gorsza jak brzmi #@!%^ ;)

Nie wspominając o tym, iż niektóre wyrazy bez ogonków zmieniają zupełnie znaczenie: "płace-place"

Przykłady można by mnożyć .....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym wiedzieć co sądzicie o tż.pl

W ilu wątkach jeszcze dodasz tą domenę?

Grzesiek86 już podsunął ci kilka linków w tym wątku.

 

Jak dla mnie takie domeny mają znikomą wartość - conajwyżej kolekcjonerską...

xn--t-poa.pl ma niewiele wspólnego z dwuliterówką :)

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ilu wątkach jeszcze dodasz tą domenę?

Grzesiek86 już podsunął ci kilka linków w tym wątku.

 

Jak dla mnie takie domeny mają znikomą wartość - conajwyżej kolekcjonerską...

xn--t-poa.pl ma niewiele wspólnego z dwuliterówką :)

 

Wybacz, ale to jest tylko i wyłącznie kodowanie znaków (w celu rozpoznawania przez system)

jest to jak najbardziej domena 2-literowa.

Domena tż.pl = xn--t-poa.pl ale stosujemy tż.pl - gdy producenci oprogramowań wydadzą nowsze wersje systemów pocztowych, żeby IDN'y były w użyciu na skrzynkę pocztową, wtedy o xn--t-poa.pl zapomnisz.

Trochę piszesz tak jak ja bym napisał, że 2009 to rok, a ty byś napisał że 11111011001 ma niewiele wspólnego z rokiem 2009.

A jednak to to samo, tylko i wyłącznie inny system kodowania w pierwszym przypadku to system dziesiętny a w drugim binarny (jak wiemy, programy zamieniane są na system binarny, by kod był zrozumiały przez komputer - tak samo jest w tym przypadku.)

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście widzę sporą różnicę między źć.pl a tż.pl. Zgodzę się z Danielem D., że pierwsza domena ma wartość co najwyżej kolekcjonerską, ale nie zgodzę się już z p0zerem, że tż.pl również ma taką wartość.

 

Trudno sobie wyobrazić, aby skrót Ź.Ć. oznaczał cokolwiek sensownego za wyjątkiem takich głupot jak "Źrebak - Ćma", chociaż twórczość ludzka nie zna granic i kto wie czy nie powstanie kiedyś serwis o takiej nazwie :) Natomiast T.Ż. ma już nieco więcej rozwinięć.

Wymienię choćby takie:

- Twoje Życzenia

- Twoje Żagle

- Twój Żyrardów, Żary, Żywiec... inne miasta

- Telewizja Żyrardów, Żary, Żywiec... inne miasta

- Towarzystwo ubezpieczeń na Życie

- TŻ to także skrót popularnie używany na forach dziewczęco-kobiecych, chociaż nie mam pojęcia co to znaczy. Chyba mówią tak na swoich chłopów? ;)

 

Wszystko oczywiście zależy od rozwoju technologicznego, o którym pisze Bert. No ale czego się spodziewaliście? Przecież gdyby już dzisiaj istniały protokoły pocztowe obsługujące polskie znaki, to tego typu domeny sprzedawałyby się nie po 10-40zł tylko po 1000 - 4000zł. Na tym polega ryzyko w tej inwestycji. Jest ryzyko jest zabawa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam kiedyś miałem kilka takich idnów:

- kó.pl

- pó.pl

- łk.pl

- ió.pl

- uó.pl

(źródło: http://webbazar.bee.pl/oferta,pokaz,5,200.html)

 

No, ale nie opłaciłem :) bo zarejestrowałem w home.pl gdzie przedłużenie kosztowało 120zł

 

Ja raczej będę przedłużal a z home.pl przeniosę do DROPPED albo PPD poprzez opcję ;)

Jeszcze coś z nich "wyrośnie" :)

 

A jeżeli chodzi o rozwój technologii to myślę, że to kwestia 1-2 lat, z tego co już wiemy, to mają powstać domeny najwyższego poziomu (IDN)

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam kiedyś miałem kilka takich idnów:

- kó.pl

- pó.pl

- łk.pl

- ió.pl

- uó.pl

 

No, ale nie opłaciłem :) bo zarejestrowałem w home.pl gdzie przedłużenie kosztowało 120zł

 

Jedyna sensowna jaką tutaj widzę to "łk.pl", ale gdybym miał ją przedłużać za 120zł, to też bym olał i puścił wolno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×