Jump to content
Sign in to follow this  
insice

[sprzedam] fani na FB facebook

Recommended Posts

Guest Michal

Możesz proszę wytłumaczyć, na jakiej zasadzie zdobywacie fanów dla klientów? Nie chciałbym narazić mojej strony na jakiekolwiek ryzyko jej utraty.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety, nie mogę wytłumaczyć na jakiej zasadzie dokładnie. Jedyne co mogę powiedzieć, to że opiera się to na legalnej bazie mailingowej, dzięki której rozwijam strony FB, jak widać mam także swoje strony fanpage, które nie zostały do dnia dzisiejszego zablokowane, także nie ma się o co martwić. :-)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Niestety, nie mogę wytłumaczyć na jakiej zasadzie dokładnie. Jedyne co mogę powiedzieć, to że opiera się to na legalnej bazie mailingowej, dzięki której rozwijam strony FB, jak widać mam także swoje strony fanpage, które nie zostały do dnia dzisiejszego zablokowane, także nie ma się o co martwić. :-)

 

Pozdrawiam.

Rozumiem więc, że aby móc wykonać zadanie zdobycia 100 fanów, musicie otrzymać prawa administratora danego Page'a (domyślam się, o co chodzi)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem więc, że aby móc wykonać zadanie zdobycia 100 fanów, musicie otrzymać prawa administratora danego Page'a (domyślam się, o co chodzi)?

Widziałem aukcje, gdzie było napisane, że nie potrzeba praw administratora, więc być może nie o to chodzi.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praktyka zdobywania fanów na Facebook polega na tym, że osoby oferujące taką usługę mają kilkadziesiąt fikcyjnych kont, i z tych kont wysyłają zaproszenia do Fan Page naszej strony. Bawiłem się w to kiedyś, ale stwierdziłem, że szkoda mi czasu na takie zabawy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest dużo firm zajmujących się sprzedażą fanów na facebook fan page i na twettera, podobno to legalna sprawa ale nie wiem dokładnie na czym polega, jeszcze się tym nie zajmowałem, ceny w zależności od skuteczności od 5$ za 100 fanów do 50$ za 1000 czy jakoś tak, czas oczekiwania to około tygodnia dla 100 fanów, dla 1000 nawet 2-3 miechy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem komu po co nawet milion "fanów" na FB, którzy mają twój profil gdzieś.

Lepiej mieć 100 fanów którzy będą zainteresowani twoją działalnością i będą się udzielać niż milion nic niewartych fanów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem komu po co nawet milion "fanów" na FB, którzy mają twój profil gdzieś.

Lepiej mieć 100 fanów którzy będą zainteresowani twoją działalnością i będą się udzielać niż milion nic niewartych fanów.

 

Są potrzebni i to bardzo, poczytaj trochę o marketingu sieciowym, wtedy dowiesz się jak ich wykorzystać do zarabiania :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piastun - opisujesz najprostszą i najbardziej spamerską metodę...

 

Bawiłem się tym dla testów... Niestety część sprzedawców z Allegro stosuje właśnie tą metodę... Wiem, że to jest spam i generalnie nie lubię czegoś takiego, czytałem na forum kiedyś wypowiedź osoby, która kupiła 500 fanów z Allegro i zrobiła wywiad z osobami, które stały się fanami i zostały one pozyskane w ten sposób. Tak naprawdę porządnych fanów zainteresowanych tematyką strony można pozyskać wyłącznie przez wykupienie reklamy...

Edited by piastun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Praktyka zdobywania fanów na Facebook polega na tym, że osoby oferujące taką usługę mają kilkadziesiąt fikcyjnych kont, i z tych kont wysyłają zaproszenia do Fan Page naszej strony. Bawiłem się w to kiedyś, ale stwierdziłem, że szkoda mi czasu na takie zabawy...

Ta metoda już nie funkcjonuje tak jak kiedyś, przez co stała się praktycznie bezużyteczna. Poza tym Page'e, które korzystały z tej metody zbyt często, były usuwane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do meritum. W takim razie jakie są metody pozyskiwania fanów, jeśli nie płatne zdobywanie fanów poprzez reklamy, spamowanie z fikcyjnych kont... W takim razie pozostają fikcyjne profile lub opłacone osoby, które mają jakieś profity z tego typu działalności... Widzicie jeszcze jakieś inne rozwiązania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie jakie są metody pozyskiwania fanów, jeśli nie płatne zdobywanie fanów poprzez reklamy, spamowanie z fikcyjnych kont... W takim razie pozostają fikcyjne profile lub opłacone osoby, które mają jakieś profity z tego typu działalności... Widzicie jeszcze jakieś inne rozwiązania?

 

Jeśli to są płatne rozwiązania to wątpię aby ktoś ujawnił Ci tą "tajemnicę" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wracając do meritum. W takim razie jakie są metody pozyskiwania fanów, jeśli nie płatne zdobywanie fanów poprzez reklamy, spamowanie z fikcyjnych kont... W takim razie pozostają fikcyjne profile lub opłacone osoby, które mają jakieś profity z tego typu działalności... Widzicie jeszcze jakieś inne rozwiązania?

Wg mnie metoda insice polega na wykorzystaniu funkcji importu kontaktów, która się od jakiegoś czasu pojawia po stworzeniu nowego Page'a. Można tam zaimportować listę kontaktów (tj. listę adresów mailowych), do których Facebook następnie wyśle zaproszenia. Facebook aczkolwiek stanowczo zabrania importowania kupionych baz adresów mailowych (są jeszcze dodatkowe punktu regulaminu). Z historii postów na forum użytkownika insice wynika, że już się zajmował rejestrowaniem domen na fikcyjne dane i oraz sprzedawaniem mailingów do dużej ilości osób (od 120 tys. do 285 tys. adresów). Więcej chyba nie trzeba tłumaczyć. W każdym razie tylko na tej podstawie jest wytłumaczalny ogromny przyrost fanów jego Page'a http://www.facebook.com/zakupyfb w tak szybkim tempie (dzisiaj w dzień co sekundę dochodziło min. kilkadziesiąt osó:rolleyes:. Z doświadczenia wiem, że taki przyrost nie jest osiągalny wydając nawet 1 000 PLN dziennie na reklamę w Facebook Ads, a on wystawił ten Page na aukcji Allegro bez ceny minimalnej (nie polecam licytacji, gdyż jestem przekonany, że Facebook wcześniej czy później usunie ten Page z minimum dwóch przyczyn).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaką metodą pozyskuje fanów ogłoszeniodawca, jednak przy korzystaniu z usług profesjonalistów fanami nie zostają fikcyjne profile ani opłacone osoby.

Pozyskane osoby powinny być zainteresowane Twoim produktem/usługą/ofertą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, a więc po kolei ze wszystkim i postaram się opowiedzieć. :rolleyes:

Po pierwsze: tak, jest mi znana metoda wysyłania spamerskich wiadomości do innych osób FB, jednakże nie stosuję jej i podejrzewam, iż jest całkowicie bezużyteczna ze względu na blokowanie takich stron przez FB. Po drugie: sprzedaję swoje fanpage od dłuższego czasu i nie są one blokowane, zresztą: możesz obserwować na bieżąco ten i zobaczyć, że nie zostanie zablokowany.

 

Metoda z importem kontaktów nietrafiona. Po prostu mam swoje sposoby, które są legalne i przecież nikt nie sądzi chyba, że je tutaj wypiszę. :-)

Oferuję tylko usługę.

 

Michał: to ja koduje linki, żeby w Google mnie nie łączyły, a Ty tak wklejasz wszystko, no. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponadto: mój fanpage cieszy się zainteresowaniem, także nie widzę sensu abym miał dziennie spędzać kilkanaście godzin i sam pisać komentarze. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Kupiłem taki pakiet 100 fanów i co się okazuje (zapytałem jedną osobę jak znalazła mój fan page):

 

cześć michał , szczerze mówiąc jestem zaskoczona poniewaz nie mam zielonego pojecia jak ta fan page sie znalazla u mnie na profilu ... nie bardzo sobie przypominam zebym kiedykolwiek wpadla na nią ale możliwe,że tak było... Przykro mi ,że nie moglam ci pomoc

 

Osoby więc muszą wchodzić na jakąś stronę, która automatycznie dodaje ich do fanów :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osoby więc muszą wchodzić na jakąś stronę, która automatycznie dodaje ich do fanów :rolleyes:

Wystarczy pewnie tylko "klick" i jestem fanem tylko nie wiem czego...

Sezon na "klikaczy" czas rozpocząć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to, że wystarczy dobra domena z ruchem, jakieś sprytne przekierowanie i jeśli ktoś nie wylogował się z FB to jest już fanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×