Jump to content
Sign in to follow this  
koper

ZOBACZ.PL POLAND.COM.PL

Recommended Posts

Witam,

 

sprzedałęm ostatnio domeny zobacz.pl i poland.com.pl. Nie wiem jeszcze czy zdradze kwoty, chciałbym natomiast poznać Waszą opinię dot. ich wartości.

 

Za ile sprzedalibyście takie domeny?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

zobacz.pl - dobra na serwis typu patrz.pl i wrzuta.pl - chyba widziałem ją na allegro ale nie jestem pewien. Domeny typu uwolnij.pl sprzedaj.pl nie przypadają mi do gustu ale ta jest dobra :rolleyes: Moim zdaniem minimum kilkaset złotych nawet do X.XXX

 

poland.com.pl MAX kilkaset złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zobacz.pl - dobra na serwis typu patrz.pl i wrzuta.pl - chyba widziałem ją na allegro ale nie jestem pewien. Domeny typu uwolnij.pl sprzedaj.pl nie przypadają mi do gustu ale ta jest dobra :) Moim zdaniem minimum kilkaset złotych nawet do X.XXX

 

poland.com.pl MAX kilkaset złotych.

 

to chyba dobrze sprzedałem :rolleyes:

bez szczegółów: w sumie za te dwie domeny dostałem 5 cyfr.

 

Tak nawiasem mówiąc to wydaje mi się, że warto byłoby mnożyć nasze oczekiwania cenowe razy 2. W życiu sprzedałem kilkanaście domen, pierwsze kilka za ceny z allegro, tzn właśnie kilka stówek. W Polsce klientów można podzielić na dwie grupy: klienci prywatni i małe firmy, czyli właśnie 'allegrowicze'. Druga grupa to spółki i więksi klienci biznesowi. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, ale są i warto na nich czekać, może nawet latami. Myślę, że będzie ich coraz więcej, bo zakres nazw jest ograniczony a internet bardziej popularny. Dlatego warto 'wołać' za dobre domeny kasę pokroju 5-10 tys. Jeżeli zainteresowany jest jakimś 'domorosłym pozycjonerem', który wymyślił biznes życia i szuka dobrej nazwy, żeby go realizować, niech go realizuje na *net.pl. Jednomyślne i konsekwentne podkręcenie cennika, moim zdaniem, spowoduje, że w Polsce ustali się on na zadowalającym poziomie.

 

Dlatego, przy następnej transakcji, dodajcie jedno zero na koniec i zobaczcie co się stanie ;) Spłoszycie 20 klientów. 21 nie spłoszycie.

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta wycena to tylko moja opinia, poznaj zdanie innych.

 

 

i warto na nich czekać, może nawet latami. Myślę, że będzie ich coraz więcej, bo zakres nazw jest ograniczony a internet bardziej popularny.

100% racji.

 

5 cyfr to XX.XXX jeżeli dostałeś tyle lub wiecej za komplet to bardzo dobrze :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×