Jump to content
pb

Domeny lotnicze - farsa ze stawkami

Recommended Posts

Od dłuższego czasu mnie to nurtuje, a ostatnio dokupiłem jeszcze kilka fajnych literówek 'lotniczych', więc pytanie powróciło...

Jak to jest, że za Polaka wybierającego się do Anglii na zmywak reklamodawcy płacą dwa centy, a za tego samego Polaka wracającego do kraju na święta płacą już 30+ centów? Można by to wytłumaczyć wzrostem jego siły nabywczej, gdyby nie to, że za tegoż Polaka wracającego po świętach do Anglii znów dostanę tylko dwa centy... Paranoja z tymi stawkami. „Szkoda”, że jeszcze nie różnicują ze względu na narodowość parkingowego...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od dłuższego czasu mnie to nurtuje, a ostatnio dokupiłem jeszcze kilka fajnych literówek 'lotniczych', więc pytanie powróciło...

Jak to jest, że za Polaka wybierającego się do Anglii na zmywak reklamodawcy płacą dwa centy, a za tego samego Polaka wracającego do kraju na święta płacą już 30+ centów? Można by to wytłumaczyć wzrostem jego siły nabywczej, gdyby nie to, że za tegoż Polaka wracającego po świętach do Anglii znów dostanę tylko dwa centy... Paranoja z tymi stawkami. „Szkoda”, że jeszcze nie różnicują ze względu na narodowość parkingowego...

Na swięta wiecej osob wraca do rodziny i bilety są minimum 3x drozsze.

 

O ile faktycznie jest tak ze stawkami, ale z biletami na pewno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważcie że bilety z Polski do Anglii kosztują kilkaset PLN :lol: Ten sam polak wracający z Anglii często może nabyć bilet w promocyjnej cenie 0,1 Euro :lol:

Ale jest to dość proste ;) Gdyby Linie lotnicze w Polsce obniżyły ceny biletów do kwoty kilku złotych, zapewne w Polsce nie został by już zupełnie nikt, a przecież na to nie możemy sobie pozwolić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na swięta wiecej osob wraca do rodziny i bilety są minimum 3x drozsze.

 

O ile faktycznie jest tak ze stawkami, ale z biletami na pewno :lol:

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że Polak siedzący sobie w domu, w Łodzi i planujący wylot do Londynu jest dla reklamodawców wart 15x mniej, niż ten sam Polak miesiąc (ba! nawet kilka dni) później, siedzący sobie w Londynie, w bibliotece publicznej (darmowy Internet) i planujący powrót do Łodzi, bo nie znalazł pracy. Oczywiście jest to ewidentna bzdura, tym bardziej jeśli się weźmie pod uwagę te promocyjne ceny, o których mówi Gaudzinski. Ale do takich wniosków prowadzi różnicowanie stawek ze względu na kraj (wynikający z odwzorowania IP) i język (ustawiony w systemie) klikającego. Tak że jeśli o mnie chodzi, to wszyscy mogą wyjechać do Anglii i stamtąd wchodzić na polskie strony. ;-)

 

PS. Ktoś coś kiedyś wspominał, jakoby stawki dla polskiego ruchu miały wzrosnąć... wtedy miałem średnią €0,04 i teraz nadal mam średnią €0,04. Obiecanki-macanki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, a jak sobie wyobrażasz sprawdzanie KTO siedzi po drugiej stronie komputera? :lol: Przecież parking sprawdza sobie lokację po IP i więcej go nie obchodzi, czy siedzi tam Polak, Hindus czy Wietnamczyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No cóż, a jak sobie wyobrażasz sprawdzanie KTO siedzi po drugiej stronie komputera? :lol: Przecież parking sprawdza sobie lokację po IP i więcej go nie obchodzi, czy siedzi tam Polak, Hindus czy Wietnamczyk.

 

Wbrew pozorom nie marzę o totalnej inwigilacji, raczej o urealnieniu stawek. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli dobrze Cie zrozumialem, to pewnie chodzi o to iz czy Polak czy nie Polak ale persona na Wyspach Brytyjskich faktycznie cechuje sie wieksza sila nabywcza i potencjalnie wyzej sytuowana materialnie (jedno z drugim powiedzmy ze zwiazane),

niz ta sama osoba na terenach RP :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozszerzajac nieco temat: glowny problem, to IMHO ogolny brak mozliwosci weryfikacji stawek ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×