Jump to content
Sign in to follow this  
crtt

Nie można kupić bo: "Domena wygasa za mniej niż 7 dni!"?

Recommended Posts

Jak kupić taką domenę i dlaczego nie można? Mam odpowiednią kwotę na koncie (kilkaset zł), klikam i pokazuje się:

 

"Domena wygasa za mniej niż 7 dni!"?

 

A jakie to ma znaczenie gdy chce ją przenieść transferem wewnętrznym? Po co takie (bezsensowne?) ograniczenie i jak je ominąć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisz do właściciela, że chcesz kupić domenę, i żeby ją przedłużył,

 

a Dropped dobrze jakby umożliwił taki zakup, wtedy przedłużenie byłoby po stronie nabywcy

Share this post


Link to post
Share on other sites
a Dropped dobrze jakby umożliwił taki zakup, wtedy przedłużenie byłoby po stronie nabywcy

 

Wtedy to kupowałbym pewnie 2x więcej wygasających domen niż do tej pory :lol: jakoś nigdy nie zwracam uwagi na ten skromny fakt, a później po zakupie okazuje się, że trzeba przedłużać :D

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli w tym momencie domena jest względnie tanie (300 zł kup teraz) to gdy napisze do właściciela nie będzie miał prawa żądać za nią więcej niż cena obecna (+ 50 zł za przedłużenie które oczywiście dopłacę)? Nie ma możliwości oszukania mnie i żądania później więcej? Co było by napewno nieuczciwe i "naciągackie". Można tego uniknąć?

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 6 dni przed datą wygasania nie można domeny transferować - widocznie stąd to graniczenie zakupowe.

Dlaczego uważasz, że właściciel ma być niesolidny. Przecież to On na własne ryzyko musi domenę przedłużyć.

Innym rozwiązaniem jest poczekać do daty wygaśnięcia domeny i wtedy dogadać się z "wygasającym abonentem":

Ty pokrywasz koszty przedłużenia a On Ci odpowiednio obniża cenę sprzedaży o koszty przedłużenia.

Wtedy cenę przedłużenia płacisz w momencie transferu domeny.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie tez to mi się przydarzyło. Znalazłem domenę z ceną która mi odpowiada i chciałbym ją kupić. Klikam "Kup teraz" a tu zonk: "Domena wygasa za mniej niż 7 dni!".

Zamiast blokowania możliwości kupna takiej domeny dobrze by było wprowadzić mechanizm umożliwiający automatyczne przedłużenie i kupno tej domeny lub jeśli i tak takiej domeny nie można kupić to automat powinien ją usuwać z aukcji.

 

edit: Czy oprócz kontaktu z właścicielem i prośby o przedłużenie jest jeszcze jakiś sposób na zawarcie transakcji?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×