Jump to content
Sign in to follow this  
Radek1980

PPD.pl - potrzebuję pomocy ...

Recommended Posts

Opis problemu:

 

Klientowi utknęły 2 domeny w PPD.pl, które w czwartek weszły w postępowanie (niestety klient nie dał sobie rady z przeniesieniem domen w lutym i mnie o tym nie powiadomił - cóż po części jego wina a po części głupiego przenoszenia domen do Premium)

 

Domeny od trzech dni są w postępowaniu, a zatem nie można ich na chwilę obecną wytransferować, jedyne rozwiązanie to wpłacić pieniądze do PPD.pl i tam je odnowić, stąd totalnie błahe pytanie:

 

Czy platnosci.pl w PPD.pl nadal działają i jak zostanie zasilone konto, to czy opcja odnowienia domen nadal działa w PPD.pl

 

Odpowiedź krótka: TAK lub NIE - niestety od kilku dni nie mogę się jej doczekać!

 

- ticket PPD, odpowiedź podobno w 48h, mija właśnie około 72h - BRAK odpowiedzi!

- ticket Premium, wysłany chyba 2 dni temu - BRAK odpowiedzi!

- wiadomość PW do Przemka, niestety od środy nie było go na forum - stąd BRAK odpowiedzi (to akurat dodatkowa forma kontaktu, którą próbowałem wykorzystać)

- infolinia Premium 801 ... na która nie mogę się połączyć z tel. komórkowego

 

Czy ktoś z Szanownych Kolegów zna odpowiedź na moje pytanie i może mi pomóc, skoro tej pomocy nie mogę się doczekać z właściwego źródła ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli domeny są w postępowaniu to możesz przecież przenieść domeny jednocześnie z odnowieniem.

 

Ja zlecałem kilka razy taki transfer (akurat do dropped.pl, ale premium.pl też powinien mieć taką opcję) - kwota odnowienia jest pobierana u docelowego rejestratora transferu i domena odnawiana wraz z transferem. Co do PPD.pl to w tej chwili widzę, że przekierowuje już na premium.pl to wątpię, żebyś mógł tam jeszcze odnowić te domeny.

 

EDIT: a jednak patrzę - http://ppd.pl/auth/login.html że jest stara wersja, ale nie mam tam już domen i nie potrafię odpowiedzieć, sam bym na pewno wykonał ten transfer z odnowieniem, bo szybciej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli domeny są w postępowaniu to możesz przecież przenieść domeny jednocześnie z odnowieniem.

 

Ja zlecałem kilka razy taki transfer (akurat do dropped.pl, ale premium.pl też powinien mieć taką opcję) - kwota odnowienia jest pobierana u docelowego rejestratora transferu i domena odnawiana wraz z transferem. Co do PPD.pl to w tej chwili widzę, że przekierowuje już na premium.pl to wątpię, żebyś mógł tam jeszcze odnowić te domeny.

 

Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Jesteś pewien, że domeny które przenosiłeś były w postępowaniu?

 

Przecież skoro jest blokada transferu na 6 dni przed wygaśnięciem, to chyba tym bardziej jakiekolwiek przenosiny w trakcie wygasania nie wchodzą w rachubę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwszy raz słyszę o czymś takim. Jesteś pewien, że domeny które przenosiłeś były w postępowaniu?

 

Przecież skoro jest blokada transferu na 6 dni przed wygaśnięciem, to chyba tym bardziej jakiekolwiek przenosiny w trakcie wygasania nie wchodzą w rachubę?

 

Jestem na 100% pewien, że domeny były w postępowaniu.

 

Blokada transferu jest rzeczywiście na 6 dni przed wygaśnięciem, ale w tych dodatkowych 15 dniach, kiedy domena jest w postępowaniu można już transferować (choć tylko już z odnowieniem). Jest to trochę bez sensu (jak część innych mechanizmów NASK-u), ale działa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem na 100% pewien, że domeny były w postępowaniu.

 

Blokada transferu jest rzeczywiście na 6 dni przed wygaśnięciem, ale w tych dodatkowych 15 dniach, kiedy domena jest w postępowaniu można już transferować (choć tylko już z odnowieniem). Jest to trochę bez sensu (jak część innych mechanizmów NASK-u), ale działa.

 

No to rzeczywiście dziwne te reguły NASKu :/

 

Dzięki za podpowiedź ;) wieczorem sprawdzę czy to działa - muszę poczekać, aż mi klient znowu kody authinfo podeśle, bo stare już wygasły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×