Jump to content
Sign in to follow this  
bartol

Dobry sklep - co powinien miec?

Recommended Posts

Chcialem zapytac co wedlug Was powinien posiadac dobry (tj. taki, z ktorego byscie skorzystali) sklep internetowy ze sprzetem elektronicznym.

 

Procz opcji standardowych, ktore sa we wszystkich sklepach przewiduje u siebie:

- pelna informacja o statusie zamowienia (via sms, email)

- doradztwo w wyborze (odpowiedz w przeciagu 24h)

- infolinia 0801 (czynna w godzinach 10-18)

- rabaty dla stalych Klientow

 

Z czego jeszcze chcielibyscie moc skorzystac w takim sklepie? Pomijam niskie ceny i fachowa obsluge - bo to podstawa ;)

 

Jestem otwarty na Wasze propozycje i sugestie.

 

EDIT:

Zapomnialem o supporcie via gg, mail - ale to raczej standard ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

* Discount Code

* Platnosci wieloma metodami

* Ladne zdjecia produktow - orginalne z wielu stron

* Tracking paczek

* Wysylka firma kurierska (mam duze doswiadczenie GLS - tragedia beszczelne chamy, UPS - spadek po firmie Stolica skutkuje tym, ze niektore oddzialy maja wszystko w glebokim powazaniu, DHL - od biedy jest dobry jesli nie trafi sie na jakiegos idiote, Pocztex - w Polsce ceny maja o jakies 1/4 wyzsze od innych kurierow polecam za granice wysylke niskie koszta w porownaniu z innymi)

 

Jak cos mi jeszcze wpadnie do glowy to napisze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki Saint za odpowiedz.

 

Jesli chodzi o platnosc to niestety ze wzgledu na wysokie ceny produktow (a co za tym idzie prowizji systemow platnosci online) poki co nie planuje wprowadzenia innych mozliwosci zaplaty niz zwykly przelew. Beda jednak dostepne konta dla wszsytkich najwiekszych bankow, takze w wiekszosci przypadkach przelew bedzie mogl byc zaksiegowany niemal natychmiast (kwestia maksymalnie 2-3 godzin).

 

W kwestii wysylki planuje dac Klientowi mozliwosc wyboru firmy kurierskiej (brak mozliwosci wysylki Poczta Polska - zbyt duze ryzyko) - najprawdopodobniej beda to na poczatek DHL i GLS

 

Tracking paczek to juz niestety zadanie firm kurierskich. Ja ze swojej strony moge udostepnic informacje na temat tego, co sie dzieje z zamowieniem - czy zostalo przygotowane, czy zostalo wyslane, kiedy itd - tego typu informacje bede oczywiscie udostepnial i beda one dostepne w bardzo prosty sposob (poprzez wpisanie numeru zamowienia).

 

Przepraszam, ze tak chaotycznie, dosc spiacy juz jestem ;)

 

EDIT:

Bogatą ofertę przede wszystkim ;) zwłaszcza jeśli chodzi o notebooki ;)

Będzie, będzie... ;) Beda nawet modele z importu ze Stanow - dotad praktycznie niedostepne w Polsce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisalem w GLS sa najgorsze buraki ;) poza tym ich traking mozna... ogolnie czesto sa pomylki jesli chodzi o numery listow przewozowych itd. traking ma kospiczne opoznienia poza tym pisze to wszystko z wlasnego doswiadczenia raz z warszawy do mojej miejscowosci (70 km dalej lodzkie) paczka jechala 1,5 tygodnia gdyz przez "pomylke" wyslali paczke gdzies do woj. malopolskiego. Jesli chodzi o UPS to mojemu koledze na dystansie 4 km (Action - hurtownia podzespolow - jego dom) zgubili paczke i szukali jej 3 tygodnie i niestety gdzies zniknela poza tym ogolnie z 40 razy mowili, ze kurier juzz jedzie lub byl ale go nie bylo w domu chodz siedzial i czekal na niego caly dzien ... UPS to jest dobry jak z NY wysylasz paczke i placisz za to $30 ;)

 

Jesli chodzi o platnosci to takie jakies Money orders czy cos takiego nie pamietam bo uzywam PayPal bierze bodaj 50 centynow za tranzakcje wiec nie jest to duzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o moneybookers ;) Niestety w Polsce jest to malo popularne ;)

 

Problemow z firmami przewozowymi niestety sie nie przeskoczy - powiedzmy sobie szczerze, majac kilkanascie-kilkadziesiat tysiecy paczek dziennie, nie ma mozliwosci zrobic wszystkie w 100% poprawnie i bez zadnej pomylki. Jednak firmom kurierskim tego typu sytuacje, o ktorych piszesz, zdarzaja sie znacznie rzadziej niz Poczcie Polskiej. Osobiscie jesli chodzi o wybor przewoznika zawsze wybieram DHL - nigdy nie mialem zadnych problemow i jakos mam zaufanie do tej firmy ;)

 

PS. Rowniez jestem z wojewodztwa lodzkiego ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do GLS'u - korzystalem z ich uslug i powiem szczerze ze nie mialem z nimi problemu ;) Czytaj - kilaset paczek ;)

 

PS.Rowniez jestem z łodzkiego - łódz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do przydatnych opcji dodałbym porównywarkę x laptopów - sąsiadujące tabelki z wyszczególnieniem poszczególnych parametrów sprzętu i ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×