Jump to content
Sign in to follow this  
cabona

Pytanie do modow.

Recommended Posts

W zasadzie to juregm mógłbym stworzyć portal nawet pod adresem scheiße.pl ( schaise.pl wolna :-P ) sęk w tym że w interesie domainerów jest aby zrobił to kupując jedną z naszych cennych i drogich domen :) kochajmy się jak bracia ale liczmy się jak żydzi...Domenę można sprzedać nawet diabłu jeśli oznaczałoby to zarobek ;-) rozumiem uwagę bartola bo wychodzi na to że sami kopiemy sobie dołek pod sobą zniechęcając potencjalnego klienta do inwestycji w domenę a przecież wiadomo że kupując taką czy inną domenę ( z wyższej półki) nie traci on pieniędzy a będzie mógł je potem odzyskać - to lepsze niż obligacje!

Nawet to wszystko śmiesznie wyszło bo obnażyło naszą słabość i kiepskie współdziałanie w temacie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie. Czy Wy na prawde sądzicie, że ten klient poważnie myślał o kupnie domeny za 80 tyś?

Tak jak pisał Pietia z jednej strony mówi o tysiącach złotych a z drugiej strony nie chce zapłacić kilkaset zł za inną, która mu się podoba.

Ja po prostu piszę prawdę i mówię co ja bym zrobił, poszukał wolnej domeny a pieniądze przeznaczył na lepszy serwis. Dlaczego mam nie pisać prawdy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
bartol, z tego co sie orientuje, to masz zamiar na notebook.pl odpalic sklep z laptopami, si? powiedz mi szczerze. masz zapleczne i jestes gotow do uruchomienia wszystkiego, ale nie masz domeny- w co zainwestujesz 20k w domene czy w marketing? ;-)

Ja bym to nazwal sępingiem ;)

 

@cabona, domeny to nie marketing?

 

Popieram bartola, w jego wypowiedziach. Moim zdaniem cabona nie ma racji. 80k to faktycznie dużo jak za domene, tylko to jest na dzień dzisiejszy, wspomnimy sobie ten wątek za trzy lata. Niemiecki.pl to bardzo dobra domena generyczna która ma bardzo dobry ruch. Pomijając już sam prestiż serwisu który działa pod taką domeną, stawiając tam bardzo dobry serwis ruch bez jakiejkolwiek reklamy będzie rósł logarytmicznie. Osoby które wpisały taki adres i dowiedziały się że jest taki serwis o nim nie zapomną i wejdą następny raz gdy będą potrzebowali znowu informacji na ten temat. Taka domena to czysty marketing. Brak jakiejkolwiek reklamy a ruch ciągle rośnie. Płakać mi się chce gdy wielcy domeniarze nie znają potęgi domen internetowych. Widać kto profesjonalnie podchodzi do tego tematu i kto wie co piszczy w trawie.

 

Tym bardziej że jest to idealna domena na taki serwis. Nie jest to domena w stylu aukcje.pl na której ciężko byłoby zrobić jakiś portal aukcyjny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abstrahując od rozważań na temat wiarygodności i budżetu użytkownika jureqm, ja również podzielam zdanie bartola na temat rynku domen i niektórych wypowiedzi w wątkach o "niemiecki.pl/.com". W pewnym sensie tworzymy miarodajne forum i odradzając zakup domen za duże pieniądze nie przyczyniamy się do rozwoju tego rynku i nie uświadamiamy potencjalnym klientom, że dobre domeny dużo kosztują i warto w nie inwestować - o co nam wszystkim przecież chodzi. Myślę, że nie tędy droga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywistym jest, że serwis pod niemiecki.pl byłby najlepszy.

Wszystko zależy od budżetu.

Mimo, że handluję domenami to z mojego punktu widzenia lepiej środki przeznaczyć na funkcjonalności marketing itd.

Dlaczego mam mówić coś innego tylko dlatego, że handluję domenami (od czasu do czasu) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ wypowiadałem się w tamtym wątku, to tez tutaj napiszę.

 

Złymi rzeczami w mojej opinii jest pisanie w stylu,

 

"taka kupa pieniędzy za jedną domenę", czyli domeny z założenia to tania rzecz, albo kryterium "a ile ja bym dał", wtedy wszystko kosztuje 100 zł

 

"lepiej pieniądze przeznaczyć na pozycjonowanie" - no właśnie, ze pozycjonowanie to dużo bardziej ryzykowna sprawa, bezpieczniej jest kupować ruch, zgodzę się z tmi, że dobra domena daje logarytmiczny wzrost

 

Zastanawiam się czy dział Wycena nie powinien mieć zdecydowanych ograniczeń, czy w ogóle jest potrzebny, czy tylko szkodzi, bo pisze się tam o swoich emocjach, albo ile kasy kto ma do wydania, a nie ile warta jest domena

 

dyskryminowanie globalnych tld, np. że com, net, info są złe, na świecie mamy ceny domen com, a ceny net, info, są pochodną, np. 10%, czy 5% wartości com, czyli jak niemiecki.pl to 80k, to niemiecki.net ma wartość minimum 1k zł, także dlatego, ze jak ktoś w wyszukiwarce patrzy na domenę, by wybrać właściwe wejście, to polskikeyword.net ma swoją zaletę, i tutaj nawet tld nie ma aż takiego znaczenia, nie każdego stać na domenę keyword.pl, więc ma wybór albo inne tld, albo inna domena, i to on powinien zdecydować co wybiera,

 

inne zdanie mam na temat domen typu keyword, bo uważam, ze domeny brandowe są zdecydowanie lepsze, jednym z lepszym specjalistycznych portali piłkarskich jest 90minut.pl a nie pilka.pl czy football.pl, nawet tam nie zaglądałem, i tak jest z większością serwisów, keyword ma zaletę w wyszukiwarkach, bo się wyróżnia, czasem może być brandem, oraz przede wszystkim z tytułu ruchu naturalnego, czy ktoś wchodzi na search.com czy na google.com, odpowiedź jest prosta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×