Jump to content
Sign in to follow this  
cabona

Pytanie do modow.

Recommended Posts

hehe kolejny wątek do skasowania - śmietnik ;)

 

i tak zostanie skasowany.

chcialbym uzyskac odpowiedz na nurtujace mnie pytania.

proste! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze troszke nie na temat ale pozwole sobie zabrac glos...

 

Watek odnosnie domeny "niemiecki.pl" powinien dac powaznie do myslenia nam, czyli domeniarzom. Panowie, jak to jest, ze wiekszosc z nas (nie licze osob, ktore rejestruja tylko literowki) trzyma w swoim portfolio jakies dobre domeny z nadzieja na to, ze kiedys zglosi sie po nie Klient gotow zaplacic satysfakcjonujaca nas kwote. Gdy taki Klient sie pojawia (caly czas mowie tutaj o domenie niemiecki.pl) sami odradzacie mu kupno tej domeny, poniewaz jest zbyt droga. W dombiznesie od zawsze ma zastosowanie zasada, ze domena jest warta tyle, ile w stanie jest zaplacic za nia Klient. Jesli ten byl w stanie zaplacic te 80 tys (o ile dobrze pamietam) to dlaczego odradziliscie mu to? Powstaje takie bledne kolo. A pozniej mozna czytac dziesiatki tematow, ze rynek sie nie rozwija, ze ceny nie ida w gore etc. Jakim cudem maja isc? Kazda wysoka sprzedaz jest krokiem w kierunku rozwoju rynku domen w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze troszke nie na temat ale pozwole sobie zabrac glos...

 

Watek odnosnie domeny "niemiecki.pl" powinien dac powaznie do myslenia nam, czyli domeniarzom. Panowie, jak to jest, ze wiekszosc z nas (nie licze osob, ktore rejestruja tylko literowki) trzyma w swoim portfolio jakies dobre domeny z nadzieja na to, ze kiedys zglosi sie po nie Klient gotow zaplacic satysfakcjonujaca nas kwote. Gdy taki Klient sie pojawia (caly czas mowie tutaj o domenie niemiecki.pl) sami odradzacie mu kupno tej domeny, poniewaz jest zbyt droga. W dombiznesie od zawsze ma zastosowanie zasada, ze domena jest warta tyle, ile w stanie jest zaplacic za nia Klient. Jesli ten byl w stanie zaplacic te 80 tys (o ile dobrze pamietam) to dlaczego odradziliscie mu to? Powstaje takie bledne kolo. A pozniej mozna czytac dziesiatki tematow, ze rynek sie nie rozwija, ze ceny nie ida w gore etc. Jakim cudem maja isc? Kazda wysoka sprzedaz jest krokiem w kierunku rozwoju rynku domen w Polsce.

 

bartol spoko, ale 80 tysiecy na sama domene przy projekcie serwisu poswieconego jezykowi niemieckiemu to jak kupic s klase do rozwozenia mleka.

nie przesadzajmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli ten byl w stanie zaplacic te 80 tys (o ile dobrze pamietam) to dlaczego odradziliscie mu to?

 

Nie przyłożyłeś się do czytania – klient na wstępie odrzucił niemiecki.pl ze względu na cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, to nie był żaden klient.

Czytaliście te wypowiedzi?

Co do admina to jest chyba jeden zbyt nadgorliwy.

Dlaczego usunięto wątek chyba cabony z "Na każdy temat" tego nie wiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i kolejny raz Twoj tok rozumowania jest dla mnie bez sensu. Autor planuje otworzyc duzy, najwiekszy serwis w Polsce poswiecony jezykowi niemieckiemu. Tu nie chodzi o domene dla regionalnej szkoly nauki jezyka niemieckiego w Dzięciołowie. Chodzi o duzy projekt, ktory ma zyskac monopol na polskim rynku. Do tego typu przedsiewziec potrzeba chwytliwej domeny. Niemiecki.pl jest domena idealna dla tego serwisu, zgodzisz sie ze mna? Inwestycja 80 tys. zł. na pierwszy rzut oka moze wydawac sie bezsensowna a kwota astronomiczna, jednak moim zdaniem wcale tak nie jest. Po pierwsze - serwis z pewnoscia nie bedzie non-profit. Przy zalozeniach autora tematu inwestycja powinna zwrocic sie stosunkowo szybko. Po drugie - autor staje sie wlascicielem domeny, ktorej wartosc kazdego roku wzrasta. Nawet gdyby projekt nie wypalil to zawsze mozna sprzedac domene po cenie zakupu lub nawet za 75% jej wartosci przez co uda sie zminimalizowac ewentualne straty.

 

Wydaje mi sie, ze autor po prostu nie ma dokladnej koncepcji na to wszystko, a wie jedynie, ze chce stworzyc najwiekszy serwis dotyczacy jezyka niemieckiego w Polsce.

 

Niemniej jednak uwazam, ze tego typu inwestycje jak najbardziej maja sens i ja na miejscu autora postu najprawdopodobniej zdecydowalbym sie na zakup tej domeny.

 

 

edit:

@pb - przeczytalem watek "na szybkiego", mozliwe, ze cos zle zinterpretowalem. Mimo wszystko temat tego typu zachowania jest nadal aktualny i dla mnie bardzo interesujacy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przyłożyłeś się do czytania – klient na wstępie odrzucił niemiecki.pl ze względu na cenę.

 

Ba! Napisal rowniez "Myslalem o tych 20 tys, przyznam ze to tez bedzie oproznienie mnie z calego portfela i jeszcze nawet myslalem o porzyczce (...)", a nastepnie "To ma byc olbrzymi portal zwiazany tylko z jezykiem niemieckim, ma klasc na glebe wszystkie inne portale, i sama stroną ale przede wszystkim treścią, przy okazji chce zarabiać na tej stronie z reklam (i tu caly czas mysle ze zwroci mi sie te 20 tys, byloby tak jakby strona byla super wypozycjonowana (pierwsza strona w google, mase ludzi itp))."

 

juregm ma budzet 20k + pozyczka, z czego calosc che przeznaczyc na domene ... ciekawy biznes plan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, to nie był żaden klient.

Czytaliście te wypowiedzi?

W pewnym sensie rozumiem jego niezdecydowanie zwłaszcza że chciał wziąć pożyczkę na ten cel. Chce stworzyć portal numer 1 w Polsce, więc każdy krok musi dobrze przemyśleć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Niemniej jednak uwazam, ze tego typu inwestycje jak najbardziej maja sens i ja na miejscu autora postu najprawdopodobniej zdecydowalbym sie na zakup tej domeny.

 

Pewnie, ale poparte jakims biznes planem.

Skoro juregm chce zbudowac portal, ktory powali konkurencje na glebe, to calosc musi byc oparta na jakims web2.0. web2.0 to ruch, a ruch to problem trafiku i dokupywania serwerow. z 20 tysiacami mozna zrobic cos ciekawego ale pod warunkiem, ze z tej sumy na domene wyda sie 60 zloty, a nie 100% kapitalu startowego.

 

edit:

W pewnym sensie rozumiem jego niezdecydowanie zwłaszcza że chciał wziąć pożyczkę na ten cel. Chce stworzyć portal numer 1 w Polsce, więc każdy krok musi dobrze przemyśleć.

 

domainer, przychodze do Ciebie i mowie, ze mam 100 tysiakow i otwieram biznes - bede rozwozic mleko ... po czym za calosc kapitalu kupuje mercedesa klasy s.

to co? moje mleko bedzie smakowac lepiej? eee ... nie szata zdobi czlowieka i nie kaptur czyni mnicha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo, wątek cabony scalono z moim (zamknięto go chwilę wcześniej :)).

Po drugie primo (w sensie, secundo) - przy "takich kwotach" niezdecydowanie jest zrozumiałe.

Po trzecie primo (tertio) - pudelek.pl i wiele innych serwisów - do zbudowania dobrego serwisu nie jest potrzebna domena z keywordem, ale dobra domena, nadająca się do zbudowania brandu.

Po czwarte primo (ee... quatro? ;)) - jedyne, czego nie rozumiem, to chęć wydania 20k papiera na domenę, której zakup odradzała większość i jednocześnie wzbranianie się od wydania ponad 10 razy mniej na domenę nawet polecaną przez innych :P

 

edit:

 

domainer, przychodze do Ciebie i mowie, ze mam 100 tysiakow i otwieram biznes - bede rozwozic mleko ... po czym za calosc kapitalu kupuje mercedesa klasy s.

to co? moje mleko bedzie smakowac lepiej? eee ... nie szata zdobi czlowieka i nie kaptur czyni mnicha.

I to jest właśnie pointa moim zdaniem. Jeśli masz dobre mleko, możesz je rozwozić nawet trabantem ;)

 

bartol: Były też osoby, które rejestrowały swoje pomysły i dopiero potem chciały odsprzedać ;) Ten wątek mógłby trwać wieczność, bo ta domena nie, ta też nie bardzo... a może jednak ta .com? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cabona a skad wiesz, ze nie ma zagwarantowanych rozwiazan technicznych? Rozwazalismy tylko i wylacznie kwestie domeny.

 

Swoja droga to bardzo nie podoba mi sie zachowanie niektorych osob, ktore jak hieny rzuczaja sie na domeny proponowane przez innych, by odsprzedac je z zyskiem osobie najbardziej zainteresowanej, ktorej te domeny byly proponowane najczesciej jako wolne. Taki troszke cios ponizej pasa... :)

 

edit:

@pieta - branding to tez duze wydatki. Poza tym mozna budowac brand na keywordowej domenie, co jest moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem (vide sciaga.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wziąłem tylko sprechen.pl i sam na nią wpadłem pod wpływem wątku.

Grzesiu, nie prosze nikogo o zadne tlumaczenia ani nie obwiniam. Po prostu napisalem jak odbieram takie zachowanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@cabona a skad wiesz, ze nie ma zagwarantowanych rozwiazan technicznych? Rozwazalismy tylko i wylacznie kwestie domeny.

(...)

 

bartol, z tego co sie orientuje, to masz zamiar na notebook.pl odpalic sklep z laptopami, si? powiedz mi szczerze. masz zapleczne i jestes gotow do uruchomienia wszystkiego, ale nie masz domeny- w co zainwestujesz 20k w domene czy w marketing? ;-)

 

 

(...)

Swoja droga to bardzo nie podoba mi sie zachowanie niektorych osob, ktore jak hieny rzuczaja sie na domeny proponowane przez innych, by odsprzedac je z zyskiem osobie najbardziej zainteresowanej, ktorej te domeny byly proponowane najczesciej jako wolne. Taki troszke cios ponizej pasa... :)

Ja bym to nazwal sępingiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bartol, z tego co sie orientuje, to masz zamiar na notebook.pl odpalic sklep z laptopami, si? powiedz mi szczerze. masz zapleczne i jestes gotow do uruchomienia wszystkiego, ale nie masz domeny- w co zainwestujesz 20k w domene czy w marketing? ;-)

Po pierwsze z kwota 20tys w taki interes ciezko byloby wejsc ;)

Po drugie to wszystko zalezy od domeny. Gdybym mial propozycje kupic np. notebook.pl za 20tys zl to bez zastanowienia bym to zrobil bo domena tego typu (wedlug mnie) sama w sobie buduje w pewnym sensie marke. Swiadomosc ludzi o domenach staje sie z dnia na dzien coraz wiecej i ludzie maja wieksze zaufanie dla serwisow posiadajacych domeny z "wyszej polki".

W tym przypadku najwyzsza polka jest oczywiscie niemiecki.pl :)

 

Natomiast gdybym za ta kwote nie mogl kupic zadnej atrakcyjnej domeny to z pewnoscia wymyslilbym jakas nazwe wlasna i pracowal nad brandem.

 

Duze portale robia wlasnie w ten sposob. Z ta roznica, ze oni moga budowac brand bez wiekszych wydatkow na reklame bo wszystko robia zazwyczaj tylko wewnatrz swojego portalu a dalej to juz sie niesie poczta pantoflowa... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pieta - branding to tez duze wydatki. Poza tym mozna budowac brand na keywordowej domenie, co jest moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem (vide sciaga.pl)

Zgadzam się co do kwestii, że można budować brand na keywordzie. Ale to nie jest konieczne - vide: wspomniany już pudelek.pl czy inny kozaczek.pl albo lansik.pl. Genialność tych nazw bierze się stąd, że potencjalny odbiorca nie ma najmniejszego kłopotu z zapamiętaniem adresu. Wszyscy, którym mówi się o pudelku.pl kojarzą go jednoznacznie z serwisem plotkowym - i o taki branding mi chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak w ogole to czemu oryginalny watek + dwa towarzyszace w tym jedne moj zostaly zamkniete, a nie np przeniesione do innego dzialu?

czyzby jeden z modow zgarnal schule.pl i czesc opinii moglaby miec zly wplyw na cene finalizacji ewentualnej tranzakcji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy wątek został usunięty bo brnęło to w stronę farsy, a nie rzeczowej rozmowy.

 

Drugi wątek, ponieważ wzorem pierwszego zapewne by tak samo się skończył ;-)

 

Trzeci ( Twój ) tych samych lotów co drugi.

 

Ten - niech macie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwszy wątek został usunięty bo brnęło to w stronę farsy, a nie rzeczowej rozmowy.

(...)

;)

nie lepiej zwyczajnie skasowac posty, ktore nic nie wnosza do dyskusji?

 

(...)

Drugi wątek, ponieważ wzorem pierwszego zapewne by tak samo się skończył ;-)

(...)

 

:)

Di.pl Domeny Internetowe > Nasze Forum > Na Każdy Temat

Piaskownica, hydepark - po prostu rozmowy o wszystkim niekoniecznie związane z tematyką domen.
To trzeba bylo hurtowo caly ten dzial zamknac ;) A tak na marginesie, to nie wiedzialem ze prorok jestes :P

 

(...)

Ten - niech macie ;)

 

Nie skomentuje tego, bo moglbys sie obrazic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autor planuje otworzyc duzy, najwiekszy serwis w Polsce poswiecony jezykowi niemieckiemu. Tu nie chodzi o domene dla regionalnej szkoly nauki jezyka niemieckiego w Dzięciołowie. Chodzi o duzy projekt, ktory ma zyskac monopol na polskim rynku. Do tego typu przedsiewziec potrzeba chwytliwej domeny. Niemiecki.pl jest domena idealna dla tego serwisu, zgodzisz sie ze mna? Inwestycja 80 tys. zł. na pierwszy rzut oka moze wydawac sie bezsensowna a kwota astronomiczna, jednak moim zdaniem wcale tak nie jest. Po pierwsze - serwis z pewnoscia nie bedzie non-profit. Przy zalozeniach autora tematu inwestycja powinna zwrocic sie stosunkowo szybko. Po drugie - autor staje sie wlascicielem domeny, ktorej wartosc kazdego roku wzrasta. Nawet gdyby projekt nie wypalil to zawsze mozna sprzedac domene po cenie zakupu lub nawet za 75% jej wartosci przez co uda sie zminimalizowac ewentualne straty.

 

No i nadal nie przyłożyłeś się do czytania wątku, bo napisałeś prawie dokładnie to, co i ja w nim napisałem – szczególnie ostatnie dwa zdania. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a ja Wam powiem (natchnięty spiskową teorią pb, poranną kawą bez papierosa (!!!) i pobudką o 6:00, że jakbym miał pisać artykuł o polskich domeniarzach to tak właśnie bym się za to zabrał - więc nie zdziwię się jak za jakiś czas przeczytamy w jakiejś gazecie (lub czasopiśmie), że tacy jak my to jak zwietrzą interes to i nawet swoją-starą.pl diabłu sprzedadzą ;P Nie wiem, albo to ta wczesna pora (a jak jestem niewyspany to zrzędzę ;)) albo te 7 stron wątku podkopały moją wiarę w powstanie takiego serwisu (a nawet jeśli to nie dziennikarska podpucha, to na pewno nie w ciągu najbliższego roku czy dwóch ;)).

 

PS. Swoją drogą, że większość artykułów, które opisują jakieś "sieciowe" zjawiska (których autor zazwyczaj rozpoczyna zbieranie materiałów poprzez jakąś-tam prowokację w jakiejś-tam społeczności) opisuje te zjawiska w sposób bardzo pobieżny, upraszczając wiele rzeczy. Ale to z tematem ma raczej niewiele wspólnego, ot, wynurzenie takie, bo zaspany jestem ;)

 

PS2. Zapamiętać - stosować więcej równoważników zdań, mniej zdań wielokrotnie złożonych.

 

PS3. Jeżeli jednak ta teoria spiskowa się sprawdzi i staniemy się bohaterami jakiegokolwiek artykułu a nasze wypowiedzi będą wydrukowane w gazecie (lub czasopiśmie) - AAAAAAAAAAABY SPRZEDAM DOMENĘ UMLAUT.PL - KONTAKT PRZEZ DI.PL! Pietia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×