Jump to content
Sign in to follow this  
ATP75

Kupno domeny ze spadu...

Recommended Posts

Przed chwila dopadla mnie ciekawa sytuacja. Kupilem wlasnie domene .net, ktora znalazla sie na dziesiejszej liscie spadow. Domena fajna, z 2001 roku - dlugo sie nie zastanawialem. Po rejestracji zaczalem nieco intresowac sie jej historia i przypadkiem okazalo sie, ze jest aktualnie wystawiona na aukcji na GoDaddy, ktora ma przewidziane zakonczenie w lipcu (!). W tej chwili nie ma na nia chetnych ale tak sie zastanawiam...co sie stanie, jesli ktos ja zabiduje? Czy bedzie jakas sila na ziemi, ktora zmusi mnie do jej sprzedania za wylicytowana kwote? Cena startowa ponizej $200.

 

Ktos juz sie kiedys z takim czyms zetknal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm...Dziwny troche ten blad, bo domena wygasla 26.02.2011. Na liscie spadow pojawila sie 15.05 i od razu ja przejalem. Aukcja na GoDaddy trwa w najlepsze - w tej chwili pokazuje okolice 50 dni do konca. Zastanawia mnie po prostu, co bedzie jesli ktos ja zabiduje lub kliknie Buy It Now(za buy it now chetnie ja sprzedam :lol: ). Wg regulaminu taka akcja zobowiazuje obie strony do przeprowadzenia transakcji i przekazania domeny kupujacemu. Problem w tym, ze nie ja wystawilem ta domene. Wiem, ze dla mnie nie bedzie to w zaden sposob wiazace ale kupujacy jesli sie napali moze byc nieco rozczarowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy domenę utrzymujesz w "GoDaddy" ?

Jeśli nie to masz problem z głowy.

A nawet jeśli to jak koledzy piszą wyżej = błąd systemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Domeny nie trzymam w GoDaddy - nie mam tam nawet konta. TLD kupuję i trzymam gdzie indziej.

 

No nic - pożyjemy zobaczymy. Jestem ciekaw, czy GoDaddy samo się pokapuje, że domena wygasła i ma innego właściciela. Swoją drogą to chyba poprzedni właściciel powinien skasować aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×