Jump to content
Sign in to follow this  
next

Moja stronka - na jaką frazę pozycjonować?

Recommended Posts

Ostatnio założyła mini stronkę - http://www.blonnikodchudzanie.eulotka.pl Wiem, że lepiej byłoby założyć stronę na włansej domenie, le czytałam, że niektórzy zarabiają też na darmowych stronkach. No i teraz nie wiem co zrobić aby na niej zarabiać.

MOgłabym ją pozyjonować ale nie wiem na jaą frazę - odchudzanie to jest fraza bardzo oblegana więc czy opłaca się na to pozycjonować. Z kole fraza - błonnik na odchudzanie jest może zbyt niszowa. Więc co mi radzicie?

 

Co zrobić żeby zarobić choć trochę na tym produkcie? Chcę choć trochę na tym zarabiać, żeby mieć zachętę.

 

Chciałam się jeszcze zapytać - czy waszym zdaniem strona jest perswazyjna? Bardzo się starałam aby treśc była perswazyjna.

Edited by next

Share this post


Link to post
Share on other sites
MOgłabym ją pozyjonować ale nie wiem na jaą frazę - odchudzanie to jest fraza bardzo oblegana więc czy opłaca się na to pozycjonować. Z kole fraza - błonnik na odchudzanie jest może zbyt niszowa.
Kupić domenę, zmienić treść albo o tym zapominać - np. w tej chwile jest 0 razy "błonnik na odchudzanie" na stronie.

Poza tym informujemy G o ważnych fraz za pomocy tagów jak np. <hx>, <strong> itd. a nie przez wielkość tekstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej poszukaj sobie jakiegoś taniego hostingu wraz z kreatorem www.

Nie wyniesie Cię to za dużo a i efekt wizualny będzie zdecydowanie lepszy niż obecnie.

 

Poczytaj tutaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie inwestuj w tę stronę, skoro nie jest to Twoja domena. Znajdź hosting plus domenę. Rocznie to wyniesie Ciebie około 60zł. U nas w uti.pl taryfa Uti Pike 5 kosztuje 37 zł , paramentry na taką stronkę są wystarczające. Do tego domena, *pl za 14zł. I juz jest Twoje i pozycjonuj. Jeśli chodzi o frazę to nie uważam by błonnik był zbyt niszowy. Fraza jest popularna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W bardzo telegraficznym skrócie.

 

1) Kup domenę, taką która będzie zawierać słowo/słowa kluczowe, ale nie przesadnie długą. Najlepiej żeby była to domena .pl.

2)Przeczytaj krótki poradnik n/t HTML. Znajomość podstawowych tagów przyda się przy optymalizacji treści na stronie.

3) Przeczytaj kilka artykułów n/t optymalizacji treści na stronie (on site) i użyteczności (usability).

4) Poświeć czas i napisz 25-35 unikalnych i ciekawych artykułów na swoją stronę. Pisz artykuły z myślą o użytkownikach, a nie o wyszukiwarkach.

5) W dropped masz darmowy hosting do 5mb. Jeżeli oprzesz stronę o jakiś darmowy szablon xhtml to powinno wystarczyć na początek. Pamiętaj o optymalizacji treści na stronie (unikalne "title", tagi h1, h2, h3, prayjazne url, alt itp.)

6) Zainstaluj darmowe Google analytics.

7) Poszukaj w google właścicieli stron o podobnej tematyce.

8) Zaproponuj napisanie kilku artykułów na w/w strony pod warunkiem, że w artykule będziesz mogła umieścić kilka linków do swojej strony.

9) Jeżeli uda Ci się namierzyć jakiegoś właściciela strony na której chciałabyś mieć linka, spróbuj zawrzeć niezobowiązującą znajomość (nie proponuj wymiany linkiem) - dyskutuj na forum itp. Po jakimś czasie umieść na swojej stronie link do jego strony (za darmo). Jeżeli nie zrewanżuje się tym samym, zaproponuj pkt. 8

10) Spróbuj stworzyć jakaś społeczność wokół produktu, który chcesz sprzedawać - np. profil na facebook. Poproś znajomych na FB o udostępnienie wpisu o Twojej stronie w ich tablicy.

11) Po ok. 3 miesiącach powinnaś mieć ruch z google, innych stron oraz FB. To dobre czas, aby umieścić na stronie produkt który chcesz sprzedawać i zacząć zarabiać.

 

Koszt: 12 PLN (rejestracja domeny).

 

Powodzenia!

O.O

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×