Jump to content

Recommended Posts

Czuję się w obowiązku wypowiedzieć ;)

 

Obecnie trwa ustalanie, które domeny wejdą do wydzielonego portfolio ddfund.eu oraz ich wycena. Jak tylko ten proces się zakończy będą dostępne warunki inwestycji w fundusz domen.

 

Osoby zainteresowane inwestycją proszone są o kontakt na daniel@ddfund.eu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czuję się w obowiązku wypowiedzieć ;)

 

Obecnie trwa ustalanie, które domeny wejdą do wydzielonego portfolio ddfund.eu oraz ich wycena. Jak tylko ten proces się zakończy będą dostępne warunki inwestycji w fundusz domen.

 

Osoby zainteresowane inwestycją proszone są o kontakt na daniel@ddfund.eu.

 

DD

 

 

...a mnie interesują prawne aspekty takiego przedsięwzięcia - macie jakieś prospekty, ogólne warunki - aby trochę dowiedzieć się więcej na ten temat?

 

 

pz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Obecnie trwa ustalanie, które domeny wejdą do wydzielonego portfolio ddfund.eu oraz ich wycena. Jak tylko ten proces się zakończy będą dostępne warunki inwestycji w fundusz domen.

Niezły konflikt interesów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a mnie interesują prawne aspekty takiego przedsięwzięcia - macie jakieś prospekty, ogólne warunki - aby trochę dowiedzieć się więcej na ten temat?

Jest kilka rozwiązań branych pod uwagę, bo taki "fundusz" można zorganizować na kilka sposobów. Jestem też przed rozmowami z firmą, która ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu funduszy.

 

Niezły konflikt interesów.

Jeśli znasz firmy, które mają doświadczenie i zajmują się wyceną domen .pl, to proszę daj mi kontakt. Bardzo chętnie skorzystam z usług ;) Naprawdę.

 

Co do wyceny, to każdy będzie miał prawo się z nią zapoznać i odnieść to do swojej własnej oceny. Jeśli stwierdzi, że inwestycja mu się nie opłaca, to po prostu nie skorzysta z oferty ddfund.eu.

 

Co więcej - inwestorzy będą mieli oczywiście bardzo duże dyskonto w stosunku do wyceny, to znaczy, że będą mogli kupić udziały "w domenach" za niewielką część ich "wycenionej" wartości.

 

Na świecie działa kilka funduszy domen i każdy z nich działa na podobnych zasadach. Kwestia wyceny jest zawsze najbardziej problematyczna, ale nic nie wskazuje na to, żeby w domenach to się szybko zmieniło. Po prostu specyfika domen bardzo utrudnia obiektywną ocenę ich wartości.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na świecie działa kilka funduszy domen i każdy z nich działa na podobnych zasadach. Kwestia wyceny jest zawsze najbardziej problematyczna, ale nic nie wskazuje na to, żeby w domenach to się szybko zmieniło. Po prostu specyfika domen bardzo utrudnia obiektywną ocenę ich wartości.

 

Daniel, kiedyś miałem Cię o to pytać osobiście, ale skoro już mamy o tym dyskusję na forum:

 

Mnie bardziej niż zasady wejścia interesują zasady wyjścia z takiej inwestycji.

 

Upraszczając: fundusz ma 10 domen wycenianych na początku przy wejściu na 100,000 PLN każda - razem 1,000,000 PLN. Iluś inwestorów wchodzi swoim kapitałem, dostają % udziałów w inwestycji - tu jest wszystko jasne. Co się będzie działo jak ja, jako inwestor będę chciał po X miesięcy sprzedać swoje jednostki? To musi się stać po jakiejś wycenie jednostki funduszu - skąd ta wycena się weźmie, kto ją zrobi i jak często wartość jednostki funduszu będzie przeliczana?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, kiedyś miałem Cię o to pytać osobiście, ale skoro już mamy o tym dyskusję na forum:

 

Mnie bardziej niż zasady wejścia interesują zasady wyjścia z takiej inwestycji.

 

Upraszczając: fundusz ma 10 domen wycenianych na początku przy wejściu na 100,000 PLN każda - razem 1,000,000 PLN. Iluś inwestorów wchodzi swoim kapitałem, dostają % udziałów w inwestycji - tu jest wszystko jasne. Co się będzie działo jak ja, jako inwestor będę chciał po X miesięcy sprzedać swoje jednostki? To musi się stać po jakiejś wycenie jednostki funduszu - skąd ta wycena się weźmie, kto ją zrobi i jak często wartość jednostki funduszu będzie przeliczana?

Dopóki taki "fundusz" nie jest publicznie notowany np. na giełdzie, to jedna z możliwości wyjścia z inwestycji, to po prostu inny inwestor, który chce kupić udziały. Kwestia wyceny w takim wypadku pozostaje już w gestii zainteresowanych stron. Tak się dzieje np. w przypadku handlu akcjami prywatnej spółki jaką jest Facebook, czy jakim był LinkedIn. Udziały tych spółek są sprzedawane na wolnym rynku po cenach uzgodnionych przez obie strony transakcji.

 

W innych funduszach, np. ziemskich, złota, wina itp. jest o tyle prościej, że jest etap powstawania funduszu za pieniądze udziałowców, a po jakimś czasie przychodzi etap sprzedaży, gdzie każdy z udziałowców dostaje proporcjonalną do udziałów kwotę minus prowizję za zarządzanie funduszem. W przypadku domen zwykle tak to nie wygląda, chociaż taki scenariusz też miał już historycznie kilka razy miejsce (sprzedaż całego portfolio).

 

Tyle ogólnych informacji. Szczegółowych nie jestem w stanie na razie podać, dlatego też nikogo na razie nie zachęcam do inwestycji w ddfund.eu - za dużo jeszcze pracy zostało, żeby wiele kwestii wyjaśnić przed jego publicznym otwarciem ;) Skoro jednak wątek na di.pl się pojawił, chciałem rozwiać przynajmniej część wątpliwości.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopóki taki "fundusz" nie jest publicznie notowany np. na giełdzie, to jedna z możliwości wyjścia z inwestycji, to po prostu inny inwestor, który chce kupić udziały. Kwestia wyceny w takim wypadku pozostaje już w gestii zainteresowanych stron.

 

Czyli tworzymy nie fundusz tylko spółkę - X osób wnosi do spółki kapitał za który kupujemy konkretne z góry znane domeny po z góry znanych cenach.

 

Szczegółowych nie jestem w stanie na razie podać, dlatego też nikogo na razie nie zachęcam do inwestycji w ddfund.eu - za dużo jeszcze pracy zostało, żeby wiele kwestii wyjaśnić przed jego publicznym otwarciem Skoro jednak wątek na di.pl się pojawił, chciałem rozwiać przynajmniej część wątpliwości.

Fair enough ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli tworzymy nie fundusz tylko spółkę - X osób wnosi do spółki kapitał za który kupujemy konkretne z góry znane domeny po z góry znanych cenach.

To jedno z rozwiązań ;) Jedno z prostszych. Przy czym pieniądze włożone do funduszu szły by na zakup kolejnych domen.

 

Na pewno będę brał też pod uwagę stworzenie spółki lub funduszu w innym kraju, bo możliwe, że będą tam lepsze warunki do tworzenia tego rodzaju podmiotów.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na pewno będę brał też pod uwagę stworzenie spółki lub funduszu w innym kraju, bo możliwe, że będą tam lepsze warunki do tworzenia tego rodzaju podmiotów.

DD

Na Kajmanach jest zarejestrowany (chyba duży) fundusz domen.

Chodzi o podatki oczywiście.

Fragment z ich strony:

"THE CAYMANS

 

The Cayman Islands are among the safest and most sophisticated places for a fund. Almost 80 percent of all Funds are located on the Caymans, among them some of the largest Investment portfolios in the world. In a recent initiative, the Cayman Islands has agreed to the IOSCO multilateral memorandum of understanding on consultation, co-operation and exchange of information (MMOU). This is a benchmark among security regulators. "

link

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, chodzi o http://domaindevelopersfund.com. Co ciekawe - jedna osób w radzie nadzorczej ma polskie korzenie :rolleyes:

 

DD

na stronie ddfund.eu wyczytałem"

"Planowana jest także emisja akcji na giełdzie papierów wartościowych NewConnect."

Będę pierwszy, który kupi akcje tej spółki.

Mówię serio. Inwestuję m.in w spółki biotechnologiczne z NewConnect.

Samo wejście na NC nie jest dużym problemem jednak wiąże się pewnymi kosztami.

(również stałymi, miesięcznymi)

Trzymam kciuki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Danielu, czy DDFund "żyje" ? Czy można tam inwestować swoje pieniądze i jak mniej więcej przedstawiała by się sprawa z zainwestowaniem takich pieniędzy? to "kiedy serwis będzie dostępny? odp: 2012 rok" jest conajmniej dziwne jak na takiego "GOORU" domenowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Danielu, czy DDFund "żyje" ? Czy można tam inwestować swoje pieniądze i jak mniej więcej przedstawiała by się sprawa z zainwestowaniem takich pieniędzy? to "kiedy serwis będzie dostępny? odp: 2012 rok" jest conajmniej dziwne jak na takiego "GOORU" domenowego.

 

W nieco zmienionej formie fundusz inwestujący w domeny ma ruszyć. Na razie jednak nie mogę podać bardziej konkretnych informacji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Podbiję temat - jestem "świeżak" przyznam szczerze, że nie chce mi się wyszukiwać/kupować/handlować domenami ale znalazłem ten fundusz i mnie zainteresował, jakie jest minimum wejścia i jakie przewidywane roczne stopy zwrotu?

Niestety wchodząc na http://ddfund.eu/projekty/FunduszDomen-pl i klikając w 'Zainwestuj w domeny - dowiedz się więcej jak to zrobić!' otrzymuję błąd 'Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[28000] [1045]....'

 

dziękuję
Paweł Głuszko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj Pawle. Jeżeli nie chcesz jak to napisałeś "wyszukiwać/kupować/handlować domenami" to muszę zapytać po co Ci fundusz DD? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No przecież napisał:

 

[...] nie chce mi się wyszukiwać/kupować/handlować domenami [...]

 

Widocznie woli oddać sprawy w ręce bardziej doświadczonych ludzi, a samemu partycypować jedynie w kosztach i zyskach. Biznes jak każdy inny ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe, że ktoś rejestruje się na di.pl by zadać takie pytania, mimo iż na stronie funduszu znajduje się adres email i numer telefonu do bezpośredniego kontaktu. Tym bardziej, że w pierwszej zakładce jaką intuicyjnie wybrałem i to w dodatku w pierwszej linijce (!) jest jedna z odpowiedzi:

http://ddfund.eu/zostan-inwestorem

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt coś tam czytałem, może inaczej - wygoglowało mi DI i widzę tu masę inwestorów stąd zmienię pytanie - czy ktoś inwestuje i czy warto, na stronie same ogólniki jak w MLM.

Dziękuję

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×