Jump to content
Sign in to follow this  
Web4Net

DorwacDomene.pl + dorwaćdomene.pl

Recommended Posts

Witam,

 

W koncu wziąłem sie za stworzenie swojej własnej strony www. Największy problem miałem z wyborem fajnej wolnej nazwy domeny. Az do wczoraj kiedy do głowy przyszła mi nazwa dorwacdomene.pl Oczywiście zarejestrowana z palca + IDN (co mnie troszkę zaskoczyło). Chciałbym poznać wasze opinie na temat domeny, czy wam sie podoba, itp. nie interesuje mnie wycena, jedynie komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ani mi się nie podoba, a już na pewno nie postawiłbym na niej portfolio. Zwrot "dorwać domenę" nie jest w tym wypadku najlepszym doborem słów :ph34r:

 

#poradnikdomenowy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... słowo "dorwać" brzmi zbyt potocznie i zarazem nieprofesjonalnie.

Mi osobiście słowo "dorwać" kojarzy się negatywnie np. "dorwała go policja", "dorwali go i wpuścili mu lanie", "dorwali się do koryta" itp.

 

Dlatego ja bym poszukał jakichś innych nazw. Takich, które brzmiałyby bardziej profesjonalnie,a już na pewno nie kojarzyły się negatywnie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm... słowo "dorwać" brzmi zbyt potocznie i zarazem nieprofesjonalnie.

Mi osobiście słowo "dorwać" kojarzy się negatywnie np. "dorwała go policja", "dorwali go i wpuścili mu lanie", "dorwali się do koryta" itp.

 

Może "wyrwać"? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorwać w sensie pozyskać, zdobyć, (kupić) upragnioną domenę ktora jest zarejestrowana i wystawiona na sprzedaż. W każdym bądź razie mnie sie podoba, to tylko nazwa dla mojego portfolio która nie musi być premium , wystarczy ze mi sie podoba i jest wolna :ph34r:

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się chce, to można coś sensownego znaleźć. Ja osobiście przed chwilą znalazłem łącznie 10 wolnych domen, których nazwy nawiązują do tematyki handlu domenami. Na razie dodałem je sobie do rezerwy. Zwykle daję sobie kilka dni czasu zanim się zdecyduję, które w ostateczności opłacę.

 

Edit:

 

Dorwać w sensie pozyskać, zdobyć, (kupić) upragnioną domenę ktora jest zarejestrowana i wystawiona na sprzedaż

 

Tak, rozumiem, ale ważne jest to jak się ona ludziom kojarzy. Skojarzenia mogą być pozytywne, negatywne lub neutralne. Sęk w tym, że jak dotąd wszystkie głosy w tej dyskusji wskazują, że nazwy domen odbierane są negatywnie.

 

Wiesz... mnie i być może resztę dyskutantów przekonasz, że masz rację. Ale nie przekonasz przypadkowych internautów, którzy odwiedzą Twoją stronę. A internauci kierują się zwykle pierwszym wrażeniem. Masz sekundę, może niewiele więcej aby ich kupić. Jak to Ci się nie uda, to klient jest stracony.

Edited by Tomek1974

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm... słowo "dorwać" brzmi zbyt potocznie i zarazem nieprofesjonalnie.

Mi osobiście słowo "dorwać" kojarzy się negatywnie np. "dorwała go policja", "dorwali go i wpuścili mu lanie", "dorwali się do koryta" itp.

 

Dlatego ja bym poszukał jakichś innych nazw. Takich, które brzmiałyby bardziej profesjonalnie,a już na pewno nie kojarzyły się negatywnie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

 

 

Usługa "przechwytywania domen" z tych samych powodów zle mi sie kojarzy - przechwytywanie, przechwyć - tez nie brzmi ładnie.

"policja przechwyciła transport hertoiny"

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tylko tutaj już pod tą nazwą ta usługa została wykreowana i pod nią od jakiegoś czasu działa i w konsekwencji ona się przyjęła. Ponieważ dropped.pl wprowadził tą usługę jako pierwszy w Polsce i przez długi czas był jedynym podmiotem ją świadczącym, więc pomimo "nienajładniejszej" nazwy, ta się przyjęła i funkcjonuje do dziś.

 

Twoja rola na rynku będzie taka, że będziesz kolejnym podmiotem świadczącym te same usługi jakie świadczy kilkadziesiąt innych podmiotów. Więc musisz zrobić wszystko aby przyciągać do siebie klientów, a nie ich zniechęcać na samym wstępie. Dlatego warto poszukać jakiejś przyjaźniejszej nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma trochę śmieszny wydźwięk więc jeśli uważasz, że nie zrazi poważnych klientów to śmiało :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym poznać wasze opinie na temat domeny, czy wam sie podoba, itp. nie interesuje mnie wycena, jedynie komentarze.

 

Nie podoba mi się .

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobra by była na tytuł filmu ale na portfolio brzmi trochę niedorzecznie....

 

Mnie od początku skojarzyła się z filmem "Dorwać Malego" (Get Shorty) :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

w takim razie co proponujecie. Jaka domenę? Domyślam sie ze najlepsza byłaby domeny.pl :D

 

Dzięki za opinie i komentarze. W każdym razie nie zraziły mnie wypowiedzi, domena nadal mi sie podoba, jak znajdę coś lepszego to sie odezwę z powrotem. Chyba, ze macie jakieś interesujące domeny na portfolio - niedrogo :ph34r: to czekam na oferty na priv.

 

Pozdrawiam

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczorajszy spad (aktualnie wolna do rejestracji)

 

TargiDomen.com :D

 

Coś mi to znajomo brzmi :ph34r:

 

.pl, .net, .eu, .org na razie zajęte

 

P.S.

 

Web4net: Jak masz na imię? Jak coś, to mam piękną i sensowną literówkę od DomainNames.com a mianowicie DomainJames.com :)

Edited by ATP75

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S.

 

Web4net: Jak masz na imię? Jak coś, to mam piękną i sensowną literówkę od DomainNames.com a mianowicie DomainJames.com :ph34r:

 

Hehe dobre, dobre :D

 

A masz c os dla Mariusza? :)

 

Pozdrawiam

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites
Web4net: Jak masz na imię? Jak coś, to mam piękną i sensowną literówkę od DomainNames.com a mianowicie DomainJames.com :ph34r:

 

 

Hehe dobre, dobre rozbawiło mnie :)

 

Mariusz.

 

No to wolna domena Dominariusz.pl :D

 

Edit: Byłaby jeszcze Domenariusz.pl, ale...

 

Domena domenariusz.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

Utworzona 2011.05.31 20:16:25

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to wolna domena Dominariusz.pl :ph34r:

 

Edit: Byłaby jeszcze Domenariusz.pl, ale...

 

 

nigdy o tym nie pomyślałem. interesująca nazwa ...:D

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites
nigdy o tym nie pomyślałem. hmm interesujace...:D

fajny pomysl!

@bartxx86: Dodaje Ci kreatywnosci ten klej :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
w takim razie co proponujecie. Jaka domenę?

 

Każdą inną, no może nie licząc "wyrwaćDomenę" :ph34r: To "dorwać", jak napisali poprzednicy, kojarzy się fatalnie.

 

Hehe dobre, dobre rozbawiło mnie :)

 

Mariusz.

 

Już, jak myślę, lepsze "MariuszaDomeny" albo podobnie brzmiące "MaszJużDomenę" do tego slogan w typie:

"U nas Masz już domenę".

 

Jeszcze a propos tego tematu:

Uważam, że nie licząc oczywistych top-keywordów typu: "domeny.pl", "sklepDomen", itp. które oczywiście zawsze warto kupić (o ile są na sprzedaż :D ), to kupowanie na portfolio średnich keywordów od innych domeniarzy świadczy o braku predyspozycji do zajmowania się tą branżą. Cały sens tej zabawy polega na umiejętości wyszukiwania dobrych (a przynajmniej średnich) domen na rynku pierwotnym i wtórnym (obecnie bardziej tym drugim). Nie chcę odnosić tego tylko do Ciebie (sorry), ale gdy widzę, że ktoś chce dać takie słowo mające negatywne konotacje na portfolio, to jakie domeny chce w tym portfolio umieszczać.

Nie chcę wyjść na przynudzającego mentora - w porównaniu do niektórych Zasłużonych Forumowiczów jestem mały Pikuś - ale widzę, że część nowych osób nie czyta, nie analizuje, nie uczy się, nie słucha bardziej doświadczonych i jeszcze kilka innych "nie".

Tymczasem uważam, że domeny, to świetna szkoła podstaw marketingu. Tutaj można zarobić pieniądze na myśleniu.

Bo gdzie inwestując 12 PLN oraz trochę czasu i pracy można zarobić bardzo szybko wielokrotnie więcej.

Dla twierdzących, że "wszystko już zarejestrowano" mała historyjka. Sprzedawałem generyk z "com.pl". Kupujący zadowolony, na koniec piszę w mailu "gdyby jeszcze miał pan coś z mojej branży to jestem zainteresowany". Tak dla formalności szukam i okazuje się, że jest wolne angielskie określenie jego dziedziny "xxxxxxxing.pl". Sprzedałem tanio, ale domena zarejestrowana jednego dnia, następnego dnia juz opłacona na AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale ja w dalszym ciągu uważam ze dorwacdomene.pl ( get domain ) to świetna nazwa domeny. skąd moje przekonanie? wiem ze mam gust i wiem co jest fajne a co nie. to wy sie nie znacie z przykrością muszę stwierdzić ( a w szczególności andrasz). uważam ze wszyscy Ci którym sie nazwa domeny nie podoba po prostu zazdrości i nie może sobie wybaczyć ze nie wpadła sama na nia wcześniej. czepiacie sie słowa dorwać kiedy to słowo akurat jest nadaje urok, styl tej domenie. dorwaćdomene.pl to jedna z lepszych nazw domen na portfolio i nw dodatku zarejstrowana z palca :]

pozdrawiam :ph34r:

Edited by Web4Net

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale ja w dalszym ciągu uważam ze dorwacdomene.pl ( get domain ) to świetna nazwa domeny. skąd moje przekonanie? wiem ze mam gust i wiem co jest fajne a co nie. to wy sie nie znacie z przykrością muszę stwierdzić ( a w szczególności andrasz). uważam ze wszyscy Ci którym sie nazwa domeny nie podoba po prostu zazdrości i nie może sobie wybaczyć ze nie wpadła sama na nia wcześniej. czepiacie sie słowa dorwać kiedy to słowo akurat jest nadaje urok, styl tej domenie. dorwaćdomene.pl to jedna z lepszych nazw domen na portfolio i nw dodatku zarejstrowana z palca :]

pozdrawiam :)

 

:ph34r:;):D

 

Powiem tak... każdy popełnia błędy. Nawet jakby się chciało żyć i postępować tak aby ich nie popełniać, to wcześniej czy później jakiś popełnisz. Człowiek dojrzały i odpowiedzialny umie wyciągać wnioski ze swoich błędów. Problem polega na tym, że Ty tego nie robisz. W konsekwencji któregoś pięknego dnia obudzisz się z ogromnym długiem i masą bezwartościowych domen w swoim portfolio.

 

Twój wybór.

 

Zastanawiam się tylko jaki jest sens zakładania tematów, w których pytasz się o opinie na temat swoich domen skoro lekceważysz opinie krytyczne?

 

Wiesz... one dla mnie osobiście byłyby najcenniejsze. Zresztą ta zasadę wcielam w życie nie tylko wtedy, gdy chodzi o domeny. Gdy ktoś mi zasugeruje, że moje działanie narusza prawo to kontaktuje się ze swoim prawnikiem i proszę go - "sprawdź czy ten koleś nie ma racji, a jak ma to co mi za to grozi i czy warto zawracać sobie tym głowę"?

 

Gdybym tak nie postępował, to wcześniej czy później miałbym na karku sąd, a może i konieczność zapłaty wysokich kar lub/i odszkodowań.

 

Z mojej strony to koniec dyskusji na temat tych domen. Skoro Ty i tak wiesz swoje, to dyskusja nie ma sensu.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale ja w dalszym ciągu uważam ze dorwacdomene.pl ( get domain ) to świetna nazwa domeny. skąd moje przekonanie? wiem ze mam gust i wiem co jest fajne a co nie. to wy sie nie znacie z przykrością muszę stwierdzić ( a w szczególności andrasz). uważam ze wszyscy Ci którym sie nazwa domeny nie podoba po prostu zazdrości i nie może sobie wybaczyć ze nie wpadła sama na nia wcześniej. czepiacie sie słowa dorwać kiedy to słowo akurat jest nadaje urok, styl tej domenie. dorwaćdomene.pl to jedna z lepszych nazw domen na portfolio i nw dodatku zarejstrowana z palca :]

pozdrawiam :ph34r:

 

Skoro uważasz, że jest to świetna nazwa, to po co pytasz?

 

Tak sobie wyobraziłem dialog w poważnej firmie:

- Panie Prezesie znalazłem domenę, która może podnieść prestiż naszej firmy.

- Dobrze, kto ją sprzedaje?

- Taki serwis "dorwać domenę".

- ?!?

 

 

Widzę, że prawie równocześnie napisaliśmy z Tomek1974. Zgadzam się całkowicie z Tobą. Napisaliśmy wyciągając identyczne wnioski.

Edited by andrasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×