Jump to content
Sign in to follow this  
witek

Którą domenę wybrać jako firmową wizytówkę?

Nazwa/domena firmowa.  

58 members have voted

  1. 1. Którą domenę wykorzystałbyś/-abyś na wizytówkę firmy?

    • pasjonaci.com
      13
    • pasjonaci.net
      1
    • pasjonaci.eu
      1
    • skytech.pl
      15
    • skyteam.pl
      11
    • dreamspace.pl
      7
    • ph.com.pl
      3
    • sprytny.pl
      0
    • dtu.pl
      7
    • eraa.pl
      0
    • jacwing.com
      0


Recommended Posts

Zakładam firmę, o profilu zbliżonym do agencji interaktywnej, lecz nazwa musi być uniwersalna ponieważ zakres działalności jest i będzie dość szeroki. Dokonałem właściwie już wyboru, ale chętnie zobaczę co społeczność di.pl podpowie

 

Pozdrawiam

ŁW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bierzesz pod uwagę także kupno innej domeny na rynku wtórnym? Niestety z powyższych żadna mi się nie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za oddane głosy, propozycje na PW. Wybór dość ograniczony, nie są to topowe generyki, perfekcyjne nazwy. Lecz lubię czuć to co robię, robić z pasją pewne sprawy;) stąd zapewne zdecyduję się na swoją pierwszą domenę którą zarejestrowałem w lutym 2008. Jest nią pasjonaci.com:) nie jest wyjątkowa ani .pl ,może trochę banalna ale ma pozytywne wibracje. Na około 200 przepytanych osób najwięcej zdobyła głosów. A co przyniesie przyszłość zobaczymy:) grunt to realizować marzenia i pasje:) tego każdemu życzę!

 

Pozdrawiam

ŁW

Share this post


Link to post
Share on other sites
... zapewne zdecyduję się na swoją pierwszą domenę którą zarejestrowałem w lutym 2008. Jest nią pasjonaci.com:) nie jest wyjątkowa ani .pl ,może trochę banalna ale ma pozytywne wibracje. Na około 200 przepytanych osób najwięcej zdobyła głosów. A co przyniesie przyszłość zobaczymy:) grunt to realizować marzenia i pasje:) tego każdemu życzę!

 

pasjonaci pasuje do marzeń i pasji,

ale na tle tego co napisałeś...

 

Zakładam firmę, o profilu zbliżonym do agencji interaktywnej, lecz nazwa musi być uniwersalna ponieważ zakres działalności jest i będzie dość szeroki.

 

czuję że z namingiem masz spory problem (co w przypadku agencji interaktywnej budzi pytania o poziom oferowanych w przyszłości usług)

Pasjonaci to osoby robiące coś z zamiłowania (hobbyści), ...w domyśle... na tyle z zamiłowania że często bez wynagrodzenia.

Nazwa o bardzo małym wydźwieku komercyjnym ale także raczej mało medialna.

 

"zamówiłem sobie kampanię reklamową u pasjonatów" ?

"pasjonaci wykonali mi tą reklamę"

:unsure:

 

IMO żadna z nich nie powala, choć najmniej razi skytech.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
pasjonaci pasuje do marzeń i pasji,

ale na tle tego co napisałeś...

 

czuję że z namingiem masz spory problem (co w przypadku agencji interaktywnej budzi pytania o poziom oferowanych w przyszłości usług)

Pasjonaci to osoby robiące coś z zamiłowania (hobbyści), ...w domyśle... na tyle z zamiłowania że często bez wynagrodzenia.

Nazwa o bardzo małym wydźwieku komercyjnym ale także raczej mało medialna.

 

"zamówiłem sobie kampanię reklamową u pasjonatów" ?

"pasjonaci wykonali mi tą reklamę"

:unsure:

 

Wiele osób zapomina, że słowo "pasjonat" ma dwa znaczenia:

 

1. «człowiek opanowany jakąś pasją, mający wielkie zamiłowanie do czegoś»

2. «człowiek gwałtowny, łatwo wybuchający gniewem»

 

Byłbym bardzo ostrożny z wykorzystaniem tego słowa.

 

Zgadzam się, że u kogoś kto zajmuje się m.in. namingiem, nazwa musi być oryginalna, ale także intrygująca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyrażone opinie:) Na jakość usług pod cudzym szyldem nikt nie narzekał wiec spokojnie i-sexxx4fou365.biz.pl nie wciskam klientom;). Mój błąd że za bardzo zasugerowałem agencje interaktywną , przysłowie mówi żeby nie ciągnąć kilku srok za ogon ale mi przynosi dobre rezultaty. Działam na kilku frontach zatem potrzebuje nazwy uniwersalnej, pozytywnej. Nie mam przekonania do królujących sztucznych -soft, -media , -studio -eria itp itd. Słowotwórstwo z imieniem lub nazwiskiem również nie działa na mnie. Po waszych opiniach przestudiowałem w słownikach znaczenie słowa "pasjonaci". Pasjonat etymologicznie ma kilka znaczeń. Do niedawna słowo pasjonat oznaczało osobę, która łatwo wpada w pasję. Teraz jednak wiele słowników (w tym nowe wydanie Słownika wyrazów obcych PWN) notuje głównie jego nowe pozytywne znaczenie.

 

– 'ktoś, kto ma jakąś pasję, miłośnik, entuzjasta, zapaleniec'

 

Współcześnie nie spotkałem się z osobą która ma negatywne odczucia. Owszem według prof. Miodka pasjonat wywodzi się od pasji czyli furii. Lecz profesorowie swoje a życie i ulica swoje;) Nie ma obowiązującego procesu technologicznego,jak w fabryce farmaceutyków a znaczenie wyrazów podlega procesom ewolucji czego przykładem jest pasjonat.

 

Wiele nazw można nad interpretować w różne strony. Nie przesadzajmy że coś wykonywane z pasją, hobby=praca bez wynagrodzenia. Ba to właśnie usługi,towary wykonywane przez ludzi z błyskiem w oku są cenione. Pasjonat nie jest niepoprawnym optymistą żyjący w chmurach, działający charytatywnie.

 

Jestem świadom minusów jak i zalet "pasjonaci.com" jak krowa się nie upieram, mam jeszcze trochę czasu na rozważenie różnych opcji. Specem od namingu fakt nie jestem, kończyłem ekonomie lecz przestudiowałem dostępne porady i wniosek taki że ideału się nie znajdzie,zawszę będzie "ale". Wybrana opcja mieści się w zalecanych standardach i co najważniejsze czuję ją;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×