Jump to content
Sign in to follow this  
polo333

Adres IP podpięty pod domenę, którego nie ma

Recommended Posts

Otóź, mam taki problem. Odpytuje WHOIS z niektórych domen i np. mam takie IP 188.165.201.64. Następnie sprawdzam w AM, za pośrednictwem "Reverse IP" ile domen posiada ta osoba :

 

Komunikat :

Na adresie IP 188.165.201.64 nie jest zaparkowana żadna znana domena.

 

Reverse IP pozwala pokazać listę domen zaparkowanych na danych adresie IP. Wpisz adres IP lub nazwę domeny poniżej:

 

Z czego to wynika, czyźby ten user był jakiś anonimowy?

 

I jeszcze jedna sprawa, jak to możliwe, że przy niektórych domenach nie ma przypisanego adresu IP. Widnieje komunikat Nieznany. Mam rozumieć, że domenę zarejestrowało widmo? Czy może te osoby posługują się jakimś programem, chroniącym lub zmieniającym adres IP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po kolei:

 

1) we whois nie ma adresów IP, prawdopodobnie chodzi ci o DNS

2) rejestracja domeny a adresy IP to dwie różne sprawy - we whois przypisuje się domenie tylko serwery DNS. Adresy IP, wpisy MX itd. ustawia się w tych serwerach DNS

3) zupełnie możliwe, legalne i naturalne jest zarejestrowanie domeny i nie przypisanie im żadnych serwerów DNS - wtedy taka domena po prostu "nie działa", ale zarejestrowana jest

4) zupełnie możliwe, legalne i naturalne jest przypisanie domenie serwerów DNS, ale nie skonfigurowanie dla niej żadnych ustawień w tych serwerach. Wtedy taka domena "nie resolvuje" na żaden adres IP.

5) w serwerach DNS możesz sobie wpisać cokolwiek chcesz. Możliwe jest więc przypisanie swojej domenie adresu IP 1.2.3.4, adresu jednego z serwerów onetu, albo 127.0.0.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, trochę mi wyjaśniłeś. Jednak wciąż mam niejasność.

 

Otóź,

Domena: ljubljana.pl » WWW

Adres IP: 188.165.201.64

Status: Domena zarejestrowana

Opcja: Brak opcji

Rejestator: premiumpl

 

Potem sprawdzam ile domen jest przypisanych do tego adrsu DNS czy IP i okazuje się, że nie ma ani jednej takiej doemny. To jest niezgodne z prawdą. Przypominam, że korzystam z urządzenia udostępnionego przez AM, w zakładcę Labarotarium>Reverse IP

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czasem w rubryce Rejestrator widzę CSS. Co to oznacza? Google nic o tym nie mówi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yyyy wyjaśnijmy sobie coś. Odwzorowanie host -> ip a ip -> host to dwie różne sprawy. Odwzorowań host -> ip może być wiele tj. wiele domen może prowadzić do jednego adresu ip. W drugą stronę już tak nie jest jeden adres ip jest odwzorowany w jednego hosta.

 

Odwzorowanie host -> ip robi się przez rekordy typu A na serwerach dns. Odwzorowanie ip -> host robi się przez rekordy typu PTR z domeną in-addr.arpa.

 

Przykłady:

1. strefa domena.abc

jakis-tam-host IN A 127.0.0.34

 

2. strefa 0.0.127.in-addr.arpa

34 IN PTR jakis-tam-host.domena.abc

 

Powyższe konfiguracje można wykonać niezależnie. Można przykładowo skonfigurować tylko odwzorowanie z pkt. 1 a to z pkt. 2 pominąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest niezgodne z prawdą. Przypominam, że korzystam z urządzenia udostępnionego przez AM, w zakładcę Labarotarium>Reverse IP

 

ja otrzymalem cos takiego dla swojej domeny

 

Reverse IP

Na adresie IP 212.91.7.33 zaparkowanych jest:

Ogółem znanych domen:59921

W tym domen spoza Dropped.pl:7848

W tym domen z Dropped.pl:52073

 

Lista może nie zawierać wszystkich domen, ze względu na to iż baza wszystkich zarejestrowanych domen nie jest publicznie dostępna. Na liście nie są pokazywane też domeny zarejestrowane w naszym serwisie, celem ochrony prywatności naszych użytkowników.

 

Ze względu na uwarunkowania prawne, lista domen do pobrania jest ograniczona do pierwszych 50 domen.

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@polo333: nie wiem skąd narzędzie którego używasz bierze to IP - prawdopodobnie wyciąga z DNS?ów

 

$ host 188.165.201.64

64.201.165.188.in-addr.arpa domain name pointer parking.premium.pl.

 

@eater ma rację. Dodałbym tylko, że o ile odwzorowania domena -> IP można sprawdzać wprost w DNS-ach, to nie ma 100% pewnej metody sprawdzania ile różnych domen wskazuje na to samo IP. Wg mnie najlepsza metoda to wyszukiwanie "ip:1.2.3.4" w bing.com:

 

http://www.bing.com/search?q=ip%3A188.165....=&form=QBLH

 

edit: zauważ tylko, że ta cała lista którą zwraca ci bing to nie są tylko domeny tej jednej osoby, tylko różnych klientów premium.pl którzy zaparkowali tam swoje domeny

Edited by gaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Następnie sprawdzam w AM, za pośrednictwem "Reverse IP" ile domen posiada ta osoba :

 

to bzdura, otrzymasz jedynie info ile domen jest na tym DNS, czyli domeny wszystkich klientów Premium a nie tej osoby...

co zaznaczyl juz zresztą gaks

 

do tego sluzy narzędzie http://doomeny.pl/ jednak baza nie moze juz byc aktualizowana

 

 

Reverse IP

ns1.premium.pl

Na adresie IP 62.129.241.114 nie jest zaparkowana żadna znana domena.

 

Reverse IP

ns2.premium.pl

Na adresie IP 188.165.201.64 nie jest zaparkowana żadna znana domena.

 

widocznie Premium nie udostępnia tych danych

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijam temat, a co jak przy WHOIS jest napisane adres IP nieznany.

 

To znaczy, że domena nie ma podpiętego DNS i wisi w niebycie. Jak wpisuję ją w przeglądarce to trwa jej wczytywanie w nieskończoność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podbijam temat, a co jak przy WHOIS jest napisane adres IP nieznany.

 

To znaczy, że domena nie ma podpiętego DNS i wisi w niebycie. Jak wpisuję ją w przeglądarce to trwa jej wczytywanie w nieskończoność.

 

A na jakiej stronie Ty sprawdzasz ten whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×