Jump to content
Sign in to follow this  
TreasureHunter

Darmowy internet mobilny na 3 lata od AERO2 - dla każdego

Recommended Posts

Szczegóły Tutaj

 

Formularz który trzeba zanieść osobiście do siedziby Tutaj

 

Regulamin Tutaj

 

Mapa zasięgu. Na niektórych wsiach na razie nie będzie :lol: , ale jak ZSŻ zakończy przejęcie Plusa to będzie stawiał nowe maszty (aktualnie Plus ma najstarsze instalacje w Polsce, które już dogorywają), poza tym aero2 ma swoje instalacje, które w ciągu tych 3 lat tak się rozwiną, że inny świat będzie..

 

Prototyp mapy zasięgu/pokrycia, hasło: domena forum

2 mapy o wymiarach 856/809

Nałożyć na siebie pod światłem dziennym i przy względnym wyrównaniu granic sprawdzić..

Z mapek można mniej więcej wywnioskować:

 

Sytuacja na Mazurach:

JEST: Barczewo Mrągowo Giżycko Kętrzyn Bielsk Podlaski

NIE MA: Grajewo Augustów Pisz Olecko Lidzbark W. Biskupiec Bartoszyce

 

BIESZCZADY:

Brak w górnych Bieszczadach: Ustrzyki Dolne i Górne

 

Brak zasięgu (nie wybierałem miast przy bezpośrednim styku z obszarem zasięgu, wybierałem miasta z widocznych "dziur") w następujących miastach:

Koło Turek Lębork Wejherowo Siemiatycze Janów Lubelski Ełk Grajewo Tomaszów Lubelski Biłgoraj Lipno Ostróda Morąg Kościerzyna Złocieniec Świdwin Włocławek Inowrocław Grudziądz Chojnice Szczecinek Pisz Grajewo Szczytno Włodawa Suwałki Augustów

Ale proszę się nie sugerować tak dokładnie, najlepiej samemu wywnioskować..

 

Ja się nawet nie zastanawiam :lol: W poniedziałek rano zanoszę formularz

Edited by TreasureHunter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie tylko z tym odbiorem zrobili "średniowiecze"

 

Odbiór karty sim tylko i wyłącznie w siedzibie operatora w Warszawie

Share this post


Link to post
Share on other sites
cos nie wszystko dograne jak na razie

http://pokazywarka.pl/h6q6c2/

z wykopu

 

Ja tam bym się nie przejmował..

Niech mi ktoś wytłumaczy. Była cała lista chętnych na Plusa, został ZSŻ

W lutym wyceniano Plusa na 8 miliardów zł, dzisiaj mówi się o 16-18 miliardach ?

Biorą w łapę ludziska tak, że hej.. :D

 

Skoro w umowie mowa o prędkościach rzędu 256 - 512 kbps to z pewnością będzie to świadczone w mniejszym procencie w oparciu o infrastrukturę Plusa, po jego przejęciu..

.. a to się może stać lada chwila, więc wymóg UKE pokrycia 50% zostanie spełniony, bo to żaden problem przy założeniu jak wspomniałem (256-512kbps). To taki marketing Aero2

 

Ja tam się zdecydowałem. Do sprawdzania poczty i surfowania Taka prędkość mi wystarczy. 55 zł ? 110zł na 1 melanżu można roztrzaskać, a to 3 lata darmowego dostępu do internetu... :unsure:

Edited by TreasureHunter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko fajnie tylko z tym odbiorem zrobili "średniowiecze"

Firmie Aero2 nie zależy na tym aby ktoś z tej usługi korzystał. Warunkiem tego aby dostali od UKE możliwość używania częstotliwości było, że 20% pasma będzie zaoferowane klientom bezpłatnie, stąd ta oferta.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Darmowy net bedzie na 2,6, a przynajmniej powinien. Oferowanie w obecnej formie na 900 prawdopodobnie nie jest zgodne z prawem (podejzewam, ze jesli nie UKE, to inne opy oprotestuja). Oferta miala byc za darmo, totez pobieranie 55zl za SIM tez jest prawdopodobnie nielegalne i UKE sie tym zajmie. No i dostepnosc sprzetu ;-) O ile na 900 (HSPA+) wiekszosc nowych drogich telefonow pojdzie, o tyle z 2,6 (LTE) bedzie problem. Nawet jesli bedzie sie mialo odpowiedni nowy drogi fon/tablet, to trzeba bedzie przekladac karte SIM...

 

A, dodac nalezy, ze usluga wg warunkow umowy ma byc oferowana glownie w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich ;-) Czyli duze miasta nie powinny sie zbytnio lapac na ta usluge, chyba ze A2 zapewni tam zasieg. Przykaz ma jednak na obszary wiejskie.

 

Odnosnie Plusa i roamingu, to mylisz pojecia ;-) Poza tym, Plus jeszcze nie zostal sprzedany, ale fakt - ze to ogromny przekret , tu masz racje.

 

Firmie Aero2 nie zależy na tym aby ktoś z tej usługi korzystał. Warunkiem tego aby dostali od UKE możliwość używania częstotliwości było, że 20% pasma będzie zaoferowane klientom bezpłatnie, stąd ta oferta.

a.

 

Ot to ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Darmowy net bedzie na 2,6, a przynajmniej powinien. Oferowanie w obecnej formie na 900 prawdopodobnie nie jest zgodne z prawem (podejzewam, ze jesli nie UKE, to inne opy oprotestuja).

Zgodnie z ofertą UKE darmowe ma być 20% sieci LTE 2.6Ghz oraz 20% sieci posiadanej przez danego operatora poniżej 1GHz (czyli częstotliwości 900MHz w przypadku Aero2), nie bardzo widzę co tu mogą oprotestować. Natomiast gdyby udało się oprotestować konieczność odbioru startera osobiście w Warszawie byłoby miło. 55zł to kaucja, którą zwracają po zwrocie karty SIM, czyli Internet jednak jest darmowy.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się nawet nie zastanawiam tongue.gif W poniedziałek rano zanoszę formularz

 

No jak pewnie w Wa-wie mieszkasz. :unsure: Darmowy internet jest, ale podobno nikt o nim nie wie: http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/n...-wie,1658818,62

 

Ja się dowiedziałem tu z forum dopiero, ale i tak pewnie nie skorzystałbym.

 

Odnosnie Plusa i roamingu, to mylisz pojecia ;-) Poza tym, Plus jeszcze nie zostal sprzedany, ale fakt - ze to ogromny przekret , tu masz racje.

 

Mi to się wcale nie podoba to przejęcie przez Zygmunta Solorza-Żaka Polkomtelu i Plusa, które jest już prawie pewne.

 

http://www.tvn24.pl/0,1707815,0,1,solorz-o...,wiadomosc.html

 

Pewnie telefonia Plus mocno obniży loty (oby tylko nie zaczęli przerywać rozmów reklamami co 20 minut) :D i na pewno będą tarcia w zarządzie i bitwy o stołki, które spowodują tylko chaos, kiłę i mogiłę (jak w Polsacie). :) A szkoda, bo telefonia Plus zacna (przynajmniej póki co).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden niuans tylko, na razie pomijalny, ale z czasem... Otóż nie na 3 lata od zawarcia umowy tylko 3 lata od ogłoszenia regulaminu (maj br.)

 

No ale darmocha jest darmocha, już choćby jako internet wakacyjny świetnie takiego SIMa mieć w portfelu, może akurat uda się tam gdzie jestem.

 

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę że jest więcej podobnych ofert

To jednak co innego. Przed wejściem na każdą stronę (nie każdym kliknięciem, ale co kilka), ładuje się strona z reklamą i trzeba przewinąć i kliknąć 'dalej'. Ruch idzie przez proxy. Korzystanie z innych usług niż strony www jest bardzo utrudnione. Ale za to jest to MVNO, czyli działa wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci macierzystej (Plusa), natomiast Aero2 tylko tam, gdzie jest zasięg własnej ich sieci.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę że jest więcej podobnych ofert

 

Bardzo małe limity w tym FreeM są:

 

3. Obejrzenie jednego Bloku daje możliwośd darmowego korzystania z usługi transmisji danych

obejmującego 30 minut dostępu do dowolnych serwisów internetowych lub przesył danych w ilości

nie przekraczającej 500 kB.

4. W przypadku pobierania danych w ilości przekraczającej 500 kB, Operator dokona zawieszenia

transferu do czasu obejrzenia przez Abonenta kolejnego Bloku.

5. W przypadku, gdy dzienny transfer danych dokonany przez Abonenta przekroczy 10 MB, Operator

zastrzega sobie możliwośd zawieszenia świadczenia Usługi do kooca tego dnia.

 

10 MB dziennie i co 500 kB blok reklamowy. :unsure: Jak dla mnie by się nie przydało.

 

http://freem.pl/files/Regulamin_promocji_d...RFMAX_19.05.pdf

 

Ale fajnie, że jest coraz więcej ofert darmowego internetu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

to generalnie jak wygląda kwestia tego aero2? warto to wziąć? 55zł to nie jest dużo, przejechać się do stolycy też można.

 

tylko ciekawe jak rozwinie się sprawa w UKE

Share this post


Link to post
Share on other sites
to generalnie jak wygląda kwestia tego aero2? warto to wziąć? 55zł to nie jest dużo, przejechać się do stolycy też można. tylko ciekawe jak rozwinie się sprawa w UKE

Zależy czy tam gdzie chcesz korzystać jest zasięg tej sieci (pokrycie kraju siecią Aero2 jest dość słabe). Można sprawdzić na mapa.btsearch.pl włączając 'UMTS 850/900'. Poza tym, nie wszystkie modemy obsługują zakres UMTS900 (większość kupowanych w Plus/Era/Orange nie obsługuje, w Play część obsługuje).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym, nie wszystkie modemy obsługują zakres UMTS900 (większość kupowanych w Plus/Era/Orange nie obsługuje, w Play część obsługuje).

a.

Modem, to wydatek 110-150 PLN (razem z przesyłką)

Od najtańszych ZTE MF636 (Dużo krytyki ZTE, ale ja tam nic nie mam do tego sprzętu, 2 osoby w rodzinie używają do Orange BE)

 

..po droższe, np iCon 411 albo 431 albo HUAWEI E180, czy nowszy K3765-HV

 

Zawsze można kupić telefon obsługujący UMTS 900 Mhz, a Takowym z najtańszych jest (jeśli się nie mylę) NOKIA 6220c (6220 classic), można wyrwać za 150 zł Taką Nokię

__________________________

Tak jest. 6220c posiada UMTS 900 !

Właśnie wylicytowałem Taką w lux stanie za 16 ojro na ebay,de

Edited by TreasureHunter

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z ofertą UKE darmowe ma być 20% sieci LTE 2.6Ghz oraz 20% sieci posiadanej przez danego operatora poniżej 1GHz (czyli częstotliwości 900MHz w przypadku Aero2), nie bardzo widzę co tu mogą oprotestować.

Fakt, bylem przekonany, ze tylko na 2,6...

 

 

Natomiast gdyby udało się oprotestować konieczność odbioru startera osobiście w Warszawie byłoby miło. 55zł to kaucja, którą zwracają po zwrocie karty SIM, czyli Internet jednak jest darmowy.

a.

 

Pewnie znalezli jakis kruczek prawny... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś komentarz chyba na tvn24 wydaje mi się trafiony w kontekście tego całego hałasu - u nas ludzie dostaną internet za (nawet jeśli) 55 zł na 3 lata i też źle. Pytanie jak dużej części użytkowników będzie się chciało zwracać kartę po 3 latach używania żeby odzyskać 55 zł ? Szczególnie jeśli pojawi się dobra oferta "po" ? A jeśli niektórym nie będzie się chciało - dla mnie to znaczy że dostawca sobie zapracował. Na napiwek. Nie ?

 

No w każdym razie dostałem kartę, aktywowali, na tu i teraz (ścisłe centrum Warszawy) działa zadowalająco - rozmowa głosem przez Skype, na Nokii E72, bez śladu problemu. Jako karta "second choice" w portfelu zajmuje pomijalną ilość miejsca - czego jeszcze więcej "za frajer"...?

 

W.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niech mi ktoś wytłumaczy. Była cała lista chętnych na Plusa, został ZSŻ

W lutym wyceniano Plusa na 8 miliardów zł, dzisiaj mówi się o 16-18 miliardach ?

 

Plus wraz ze spółką Polkomtel został dziś sprzedany Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi za 18 mld zł. :)

 

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/biz...omtela-,78881,1

 

Transakcja wymaga jeszcze zgody UOKiK (ten w tym roku nie zgodził się na sprzedaż sklepu Merlin.pl dla Empik-u i tamta transakcja była anulowana).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Plus wraz ze spółką Polkomtel został dziś sprzedany Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi za 18 mld zł. :)

 

http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/biz...omtela-,78881,1

 

Transakcja wymaga jeszcze zgody UOKiK (ten w tym roku nie zgodził się np. na sprzedaż sklepu Merlin.pl dla Empik-u i tamta transakcja była anulowana). Ciekawe jak będzie z tą (zgoda musi być wyrażona do końca roku przez UOKiK).

 

Solorz ma "pochytane" z obecnym rządem więc pewnie nie ma się czego obawiać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Solorz ma "pochytane" z obecnym rządem więc pewnie nie ma się czego obawiać :)

 

hehe gdyby nie mial, to by i nie wygral ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×