Jump to content
Sign in to follow this  
mrjozo

Przechwycenie domeny - firma straszy

Recommended Posts

Witam,

 

wpadła mi ostatnio domena - dla mnie jak kilkadziesiąt innych bez żadnego znaczenia poza PR

domena.jpg

 

Odezwała się firma która chciała ją odkupić - więc jak zwykle zaproponowałem kwotę odkupu jaką proponuję w tych sytuacjach (mniej niż 1000zł brutto) Na to otrzymałem maila iż za odkupienie "ich" domeny będą żądać 2 tys złotych kary. Nie znalazłem w UP żadnej wzmianki aby taka nazwa była chroniona, na domenie nie ma reklam, tematyka inna więc dla mnie sytacja wygląda na straszenie i chęć odebrania domeny z free. Co poradzicie w takich sytacji? Osobiście mam już gotowego maila z ofertą sprzedaży kilkanaście razy większą niż oferowałem i deadline na decyzje po czym brak możliwości odkupu domeny.

 

Proszę nie podawać nazwy domeny w postach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie mają zarejestrowanej w UP tej domeny i zapomnieli ją przedłużyć to mogą Cię tylko straszyć, napisz że robisz im tylko przysługę bo chcesz im tą domenę sprzedać po tym jak ją sobie odpuścili. A jeśli nie będą chcieli zapłacić tyle ile żądasz to napisz im jeszcze że sprzedasz tą domenę konkurencji która chce dać dużo więcej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jeśli nie będą chcieli zapłacić tyle ile żądasz to napisz im jeszcze że sprzedasz tą domenę konkurencji która chce dać dużo więcej :)

 

To byłaby jedna z głupszych rzeczy jaką mógłby zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi na sprzedaży nie zależy bo domenę wykorzystuję ale jak ktoś wyjeżdża od razu z tekstem o jakichś karach rzędu 2k przy cenie sprzedaży domeny poniżej 1k to troche mnie bawi a jednocześnie nie lubię takich zachowań

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi na sprzedaży nie zależy bo domenę wykorzystuję ale jak ktoś wyjeżdża od razu z tekstem o jakichś karach rzędu 2k przy cenie sprzedaży domeny poniżej 1k to troche mnie bawi a jednocześnie nie lubię takich zachowań

 

Ja napisałbym mu grzecznie, że domena nie jest nabywana "dożywotnio" i konieczne jest jej przedłużanie co roku, a ponieważ jak widać nie dokonali tego, zmieniła ona abonenta. Odnośnie ich kary zapytaj gdzie mają takie prawo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może grzecznie im odpisz na jakich zasadach domena znalazła się w Twoich rękach. Procedura taka sama jak każda inna. Jak były właściciel ma inne zdanie, to niech idzie sobie do sądu. Nie dość, że jej w ten sposób nie odzyska, to w dodatku straci więcej niż gdyby ją odkupił według Twojej ceny.

 

Ponadto... jak sprawa trafi do sądu, to Ty albo odsprzedasz ją komuś innemu, albo jej nie opłacisz na następny rok i w efekcie ona spadnie. Gdyby tak było, to w takiej sytuacji pozew stanie się bezprzedmiotowy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na to otrzymałem maila iż za odkupienie "ich" domeny będą żądać 2 tys złotych kary.

Podali jakąś podstawę prawną takiego żądania ?

A jeśli nie będą chcieli zapłacić tyle ile żądasz to napisz im jeszcze że sprzedasz tą domenę konkurencji która chce dać dużo więcej

Gość pyta poważnie a Ty sobie żarty z niego robisz.

Wstrzymaj się z takimi radami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie podali - cała ich odpowiedź na moją informację z ceną to jedno zdanie "to za odkupienie naszej domeny będziemy żadać kary kwota"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli widać, że ktoś kieruje się emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem.

 

Nałożenie kary jest możliwe wtedy i tylko wtedy, gdy jest odpowiednia ku temu podstawa prawna, a w niej określona jest wysokość kary.

 

Wiesz... możliwe, że ten kto pisał o karze miał na myśli odszkodowanie, wtedy odpowiada się do wysokości rzeczywistej szkody. No, tylko aby można było mówić o odszkodowaniu, to oni musieliby wykazać brak winy ze swojej strony oraz winę z Twojej. A na ile znam realia najprawdopodobniej było dokładnie na odwrót.

 

Tak więc... wiele wskazuje na to, że ktoś pisze Ci to co mu ślina na język przyniesie. Tylko z takiego robienia hałasu wokół siebie prawdopodobnie nic więcej nie wyniknie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie podali - cała ich odpowiedź na moją informację z ceną to jedno zdanie "to za odkupienie naszej domeny będziemy żadać kary kwota"

Tak myślałem.

Katalog kar jest określony w ustawach karno-skarbowych i chętnie bym się dowiedział jaki czyn zabroniony popełniłeś rejestrując ( odkupując ? ) domenę ?

Kar umownych jako rodzaju odszkodowania w tym przypadku nie spodziewałbym się bo jeżeli można tu mówić o niewykonaniu lub nienależytym wykonaniu obowiązków, to raczej po ich stronie gdyż terminowo nie wnieśli opłaty za przedłużenie domeny.

Chyba, że robiłeś to w ich imieniu i zamiast przedłużyć domenę, zarejestrowałeś ją dla siebie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wytłumacz jak wygląda sytuacja z domenami.W żaden sposób się nie unoś i zachowaj kulturę wypowiedzi w mailach bez zbędnego pisania,że teraz cena wzrasta o 200 %,a wszystko powinno pójść w dobrym kierunku .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena została przechwycona w az (miała PR i tylko to mnie interesuje, wykorzystywana do SEO) Tak jak wspomniałem takie domeny traktuję obojętnie i bez problemów do tej pory odsprzedawałem jeśli ktoś wyraził chęć odkupienia

Edited by mrjozo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale Ty im nie opowiadaj o SEO :)

 

Ty im wyjaśnij na jak funkcjonuje rynek wtórny domen i że w ten sposób domena znalazła się w Twoich rękach. Opisz im procedurę - krok po kroku - przechwytywania domen ze szczególnym uwzględnieniem roli byłych właścicieli domeny. Tzn. że na kilka tygodni przed wygaśnięciem domeny, firma obsługująca ich domenę wysyłała do nich mailowe i listowne monity przypominające o kończącym się termie ważności domeny i konieczności jej opłacenia na kolejny rok. Ponadto pracownik firmy AZ.pl na dzień przed wygaśnięciem domeny dzwoni do abonenta z ostatecznym przypomnieniem (możliwe, że ta procedura dotyczy tylko domen starszych niż rok, proszę o poprawienie mnie jeżeli się mylę). Później domena zostaje wyłączona, ale przez okres 14 dni można jeszcze ją opłacić i ją odzyskać.

 

Nieopłacenie jej w tym terminie skutkuje tym, że domena trafia do puli wolnych domen. Taką domenę znajdującą się w puli wolnych domen może nabyć każdy. I Ty w ten sposób ją nabyłeś.

 

Rzeczowe wyjaśnienie całej tej procedury może sprawić, że były właściciel przemyśli sprawę i sam dojdzie do wniosku, że w tej sytuacji jedynym rozsądnym posunięciem będzie jej odkupienie od Ciebie. Reszta - tak jak napisał kolega Plachcik.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edited by Tomek1974

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wytłumacz jak wygląda sytuacja z domenami.W żaden sposób się nie unoś i zachowaj kulturę wypowiedzi w mailach bez zbędnego pisania,że teraz cena wzrasta o 200 %,a wszystko powinno pójść w dobrym kierunku .

 

Tak, tak...Słuchaj kolegi. I napisz jeszcze, że z każdym dniem zwłoki, cena wzrasta o kolejne 10%. Tak, żeby pokazać kto tu rządzi :) A to wszystko po to, co by pokazać w jaką piaskownicę wdepnął...

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, tak...Słuchaj kolegi. I napisz jeszcze, że z każdym dniem zwłoki, cena wzrasta o kolejne 10%. Tak, żeby pokazać kto tu rządzi :) A to wszystko po to, co by pokazać w jaką piaskownicę wdepnął...

 

G.

 

Ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem ;)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem :)

 

Oj, może kolega ma dzisiaj gorszy dzień. Każdemu może się zdarzyć ;) Mnie również takie się zdarzają.

Niemniej kolego Grzegorzu... wiele wskazuje na to, że opatrznie zrozumiałeś treść rady kolego Plachcika.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj, może kolega ma dzisiaj gorszy dzień. Każdemu może się zdarzyć :) Mnie również takie się zdarzają.

 

To prawda ;) Jak to się mówi Oj tam Oj tam .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niemniej kolego Grzegorzu... wiele wskazuje na to, że opatrznie zrozumiałeś treść rady kolego Plachcika.

 

W takim razie, kolego Tomku, oświeć mnie proszę.

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... pojęcie "zrozumieć opatrznie" oznacza dokładnie to, że zrozumiałeś słowa kolegi Plachcika dokładnie na odwrót niż on to napisał.

 

Użyłeś cytatu:

 

Wytłumacz jak wygląda sytuacja z domenami.W żaden sposób się nie unoś i zachowaj kulturę wypowiedzi w mailach bez zbędnego pisania,że teraz cena wzrasta o 200 %,a wszystko powinno pójść w dobrym kierunku .

 

A ja zwracam uwagę, że kolega Plachcik miał na myśli

 

Wytłumacz jak wygląda sytuacja z domenami.W żaden sposób się nie unoś i zachowaj kulturę wypowiedzi w mailach bez zbędnego pisania,że teraz cena wzrasta o 200 %,a wszystko powinno pójść w dobrym kierunku .

 

Zwróciłeś uwagę tylko na końcową część zdania, ignorując środkową :)

 

Ale nie przejmuj się - dziś taki dzień. Większość ludzi - łącznie ze mną - jest ospała, podejmują błędne decyzje i robi "czeskie błędy". Prawdopodobnie Ty również ;)

 

No cóż - jak pisałem każdy ma prawo mieć gorszy dzień, a dziś ma go chyba większość ludzi?

 

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek

Edited by Tomek1974

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm... pojęcie "zrozumieć opatrznie" oznacza dokładnie to, że zrozumiałeś słowa kolegi Plachcika dokładnie na odwrót niż on to napisał.

 

Zawsze mi się wydawało, że rozumieć można opacznie, ale mogę się mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze mi się wydawało, że rozumieć można opacznie, ale mogę się mylić.

 

Pewnie napisał to nieopatrznie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milczenie jest zlotem... Jesli ktos straszy, badz grozi, wowczas najlepiej nie odpisywac nic. Wchodzenie w dialogi z takim kims, moze byc pozniej wykorzystane przeciwko nam... Po pewnym czasie taki delikwent kruszeje i albo odzywa sie w innym tonie, albo olewa sprawe. Nie ma sensu tlumaczenie. Idac do US, gdy mamy watpliwosci, panie grzecznie acz taktownie odpowiadaja, zeby zajzec do ustawy, badz skorzystac z firmy doradczej/ksiegowej, bo one nie maja obowiazku. Tak samo tutaj - jesli ktos, rejestrujac domene nie zaznajomil sie z reglaminem NASK, to juz jest jego problem i nam nic do tego. Skoro stac go na prawnika, to rownie dobrze stac go na porade odnosnie domen. Niech albo zaplaci za taka porade, albo niech ni straszy, bo takie cos jest juz karalne w PL.

 

Z innej beczki - gdy sie wkurzaliscie na kogos, a ktos potulnie siedzial i milczal i wrecz zachowywal sie, jakby byl nieobecny, nie mieliscie wrazenia, ze w Was zlosc jeszcze bardziej potegowala? W takich sytuacjach to krzykacz wychodzi na blazna, pomimo, ze moze miec nawet racje.

 

Totez tak jak napisalem - w przypadku agresywnych klientow, najlepiej milczec. Przy okazji moze naucza sie troszke kultury i obycia...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×