Jump to content
Sign in to follow this  
Tomek1974

Premium zablokowało mi konto

Recommended Posts

Witam!

 

No więc wygrałem domenę, pieniądze wpłaciłem i wyjechałem sobie na urlop do ciepłych krajów.

 

Dzisiaj przeglądam maile i dowiaduję się, że moje konto zostało zablokowane z powodu nieopłacenia domeny. A pieniądze na domenę zostały wpłacone ponad tydzień temu :) Co więcej... kwota ta WIDNIEJE na moim koncie w Premium.pl :)

 

Co więcej - konto zablokowano mi BEZ WYMAGANEGO PRAWEM OSTRZEŻENIA :D Konkretnie chodzi o art. 14.3 Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. który brzmi: "Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu".

 

Widzę, że Premium.pl jest kolejną firmą nie znającą (albo nierozumiejącą?) obowiązujących ją przepisów.

 

Szanowny Panie Przemysławie Bojczuk - właścicielu firmy Premium.pl

 

Albo konto zostanie odblokowane, a zakupiona domena zostanie wydana, albo spotkamy się w Sądzie. Pański wybór! :D

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem di.pl to nieoficjalny support Aftermarket, właściciel Premium powiedział że kończy swój udział w dyskusjach tutaj. Jak chcesz nagłośnić sprawę to pokazywarka + wykop, choć prościej będzie po prostu wysłać im ticket.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

 

No więc wygrałem domenę, pieniądze wpłaciłem i wyjechałem sobie na urlop do ciepłych krajów.

 

Dzisiaj przeglądam maile i dowiaduję się, że moje konto zostało zablokowane z powodu nieopłacenia domeny. A pieniądze na domenę zostały wpłacone ponad tydzień temu :) Co więcej... kwota ta WIDNIEJE na moim koncie w Premium.pl :)

Pewnie nie aktywowałeś opłaty za wygraną domenę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

W premium jest niby standardowo aktywna opcja automatycznego pobrania pieniędzy z salda za aukcje ALE trzeba te pieniądze mieć przed zakończeniem aukcji, inaczej po aukcji i po uzupełnieniu konta system dalej nie aktywuje i opłaca WYBRANEGO PRZEZ NAS zamówienia (a przecież skorzystaliśmy z opcji wpłaty z ekranu opłacenia konkretnego przedmiotu), umówmy się że jest to niedoróbka programistyczna bo AM i AZ po wpłacie pieniędzy na saldo bez problemu opłacają zamówienia bez żadnego aktywowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konkretnie chodzi o art. 14.3 Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. który brzmi: "Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu".

 

Widzę, że Premium.pl jest kolejną firmą nie znającą (albo nierozumiejącą?) obowiązujących ją przepisów.

 

Szanowny Panie Przemysławie Bojczuk - właścicielu firmy Premium.pl

O co chodzi?

Pierwszy akapit dla mnie jest za trudno, bo nie wiem w jakim kierunki idziesz.

 

Po drugiej: PB nie jest właścicielem premium.pl!

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po drugiej: PB nie jest właścicielem premium.pl!

 

Hm????

 

Oto informacja ze strony https://premium.pl/kontakt.html

 

premium.pl

Przemysław Bojczuk Sp.k.

 

Domaniewska 37

02-672 Warszawa

NIP 5213584915

REGON 142655260

tel.: 801 066 444

e-mail: pomoc@premium.pl

 

Icered:

 

Na razie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

 

Adelard:

 

No na to wygląda. Pieniądze powinni byli mi pobrać z konta sami, bo te były wpłacone. Teraz za odblokowanie konta zażyczyli sobie hm...

 

Aby odblokować konto należy uiścić regulaminową opłatę w wysokości 61,50 PLN

 

A do wpłaty - i taka widnieje na koncie - było 30 zł. Tyle wpłaciłem przed wyjazdem na urlop sądząc, że domena po zaksięgowaniu wpłaty wyląduje na moim koncie w panelu. Ponadto w tytule przelewu NAPISAŁEM za co ten przelew.

 

Podsumowując... serwisowi Premium.pl życzliwie życzę aby skorzystał z usług dobrego prawnika, bo parę błędów może ich kosztować odpowiedzialnością cywilną. Na przykład... te podniesienie cen od 8.08.2011 i ANULOWANIE złożonych wcześniej zamówień przez konsumentów... poważnie się zastanawiam czy nie poskarżyć się na takie praktyki do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. A ten może nałozyć karę do wysokości 10% ubiegłorocznych dochodów przedsiębiorstwa.

 

Po powrocie z urlopu wezmę też na warsztat Regulamin Premium.pl pod kątem jego zgodności z prawem. Sprawdzę czy przypadkiem nie zawiera on tzw. klauzul niedozwolonych :) No, ale za to się wezmę po powrocie z urlopu.

 

Pozdrowienia z gorącej Chorwacji! :)

Tomek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skasowałem zdublowany post. Tutaj połączenie jest koszmarne :/

 

Jakbym teraz był w Chorwacji to bym balował,a nie na DI.pl siedział :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytowany art. chyba nie ma nic wspólnego z zablokowaniem konta. Chodzi w nim "wiarygodną informację".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm????

Oto informacja ze strony https://premium.pl/kontakt.html

Abstrahując od Twojej sprawy warto wiedzieć, że spółka komandytowa jest ... spółką.

Art. 104 Kodeksu Spółek Handlowych wymaga aby firma ( nazwa ) takiej spółki zawierała nazwisko przynajmniej jednego z komplementariuszy.

W tym przypadku jest to Przemek.

Nie należy jednak zapominać, że w takiej spółce istnieje też przynajmniej jeden komandytariusz.

Należy więc zgodzić się z opinią, którą przedstawił Seomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
o 30 zl do sadu?

 

Nie o 30 zł a o ZABLOKOWANIE KONTA bez powiadomienia o zamiarze. Konto można zablokować, ale po uprzednim poinformowaniu o zamiarze jego zablokowania (art. 14.3 Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną).

 

Cytowany art. chyba nie ma nic wspólnego z zablokowaniem konta. Chodzi w nim "wiarygodną informację".

 

Ma wiele wspólnego. Mówi on o "uniemożliwieniu dostępu do danych". A tak jest w tym przypadku. Ja w Premium.pl mam swoje domeny, którymi nie jestem w stanie zarządzać z powodu sprzecznego z prawem (bo bez poinformowania o zamiarze) zablokowania konta. Nie mogę np. ustawić DNS, zmienić delegacji domen itp.

 

Aktualizacja:

 

Właśnie zauważyłem, że na Premium.pl jest 1 nowa wiadomość. Zapewne wysłana przez Premium.pl Tylko... nie da się jej odczytać, ponieważ pojawia się komunikat, że "Konto jest zablokowane". Fajnie co? :)

Edited by Tomek1974

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×