Jump to content
Sign in to follow this  
domenaweb

domena główna Idn czy nIdn?

Recommended Posts

Pozatym propagujesz bzdury.....

 

OT: Ty i te Twoje Hamerykanskie (ups.. kanadyjskie) teksty/madrosci zawsze sprawiaja ze poprawia mi sie humor <_<

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel to podeslij link klientow poczty, bo bez tego rankingu przegladarek wiemy, ze FF prowadzi

Mowa raczej byla o poczcie, albo innych uslugach ale fanom IDNow ciezko pokazac inna strone

Nie wiem jak jest z obsługą IDNów w programach pocztowych. Sam od dawna używam tylko poczty GMail przez WWW. Nigdy też jeszcze do nikogo nie wysyłałem emaila na domenę IDN <_<

 

Wszak jednak nie o emaile było pytanie w tym wątku a o serwis i domenę główną dla niego. Email zawsze można podać w wersji nonIDN. Ale nie przeszkadza to, żeby sam serwis stał na prawidłowej domenie.

 

Decyduje właściciel serwisu - jak ma obie wersje to już i tak pół biedy. Czy tak czy tak wpisze internauta - trafi na właściwą stronę i o to przede wszystkim chodzi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT: Ty i te Twoje Hamerykanskie (ups.. kanadyjskie) teksty/madrosci zawsze sprawiaja ze poprawia mi sie humor :)

 

Boli Cię że nie mieszkam w Polsce? Ma to jakikolwiek wpływ na meritum tego o czym piszę?

Text jest wynikiem automatycznego reagowania na powielanie bzdur i napisałbym go tak samo jakbym mieszkał na księżycu.

 

Sprowadzanie dyskusji do poziomu "Twoje Hamerykańskie teksty ...itd" świadczy tylko o tym że nie jesteś żadnym partnerem do rozmowy.

Cieszę się chociaż że przytoczone przezemnie fakty wprawiły Cię w dobry humor <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy kolejne problemy nie pojawią się przy pozycjonowaniu IDN?

 

Również czy certyfikat szyfrujący SSL będzie działał poprawnie na IDN?

 

Dość dużo tych niewiadomych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kolejne problemy nie pojawią się przy pozycjonowaniu IDN?

 

Również czy certyfikat szyfrujący SSL będzie działał poprawnie na IDN?

 

Dość dużo tych niewiadomych...

 

Przy pozycjonowaniu nie.

Zobacz np budyń

 

...ale co do SSL to pojęcia nie mam bo nie używam.

 

BTW co ty za stronę chces stawiać na SSL?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz to już chyba nie ma znaczenia, czy adres główny to IDN, czy nonIDN. Ważniejsze jest posiadanie obu wersji i odpowiednia konfiguracja httacces. Konfigurujemy nie tak, zeby cała domena przekierowywała na domenę główną, ale na poszczególne podstrony, na przykład:

http://basn.pl/bajki/do-czytania.php

http://baśń.pl/bajki/do-czytania.php

W obu przypadkach internauta trafi pod ten sam adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×