Jump to content
Davi

Herbata pobudzająca / antystresowa / wspomagająca naukę

Recommended Posts

Witam,

Możecie polecić jakieś herbatki :

- pobudzające pewnie jakieś z guaraną albo coś w ten krój którymi mógłbym zastąpić kawę ..

- jakieś rozluźniające umysł / od stresowujące które po ciężkim dniu mógłbym sobie wieczorkiem łyknąć

- odświeżające umysł pomagające , wspomagające naukę np. słówek z niemieckiego czy innych rzeczy jak np. programowanie itd.

 

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

moge tylko napisac, ze najlepsze wyniki u buka osiagalem zawsze popijajac Oolong tea :)

 

btw. wg wlasnego przepisu - kazdy musi znalezc wlasna recepte ;)

 

@edit: literka

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może spróbuj Yerba Mate - o wiele lepsze niż kawa bo nie zamula żołądka dodaje witamin i przyśpiesza metabolizm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możecie polecić jakieś herbatki :

- pobudzające pewnie jakieś z guaraną albo coś w ten krój którymi mógłbym zastąpić kawę ..

Jeżeli pijesz dużo kawy to ta kawa jest źródłem złego samopoczucia (zakładam, że takie jest skoro szukasz rozwiązania). Kawa wypłukuje z organizmu magnez. Jak jesteś nałogowcem to bierz regularnie jakieś MG+B6 - po paru tygodniach regularnego uzupełniania magnezu zauważysz różnicę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje tym którzy się udzielili w tym wątku - natomiast możecie polecić konkretne herbaty z konkretnych sklepów gdyż naprawdę jest tego dużoooooooo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites
- pobudzające ...

- jakieś rozluźniające umysł / od stresowujące które po ciężkim dniu

- odświeżające umysł

Nie wypada mi podawać konkretnych marek więc proponuję inne rozwiązanie: gimnastyka, prysznic, sex.

Pobudza, rozluźnia, odświeża a słówka i tak lepiej jest ćwiczyć w parze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wypada mi podawać konkretnych marek więc proponuję inne rozwiązanie: gimnastyka, prysznic, sex.

Pobudza, rozluźnia, odświeża a słówka i tak lepiej jest ćwiczyć w parze ;)

 

Jak to nie wypada ! :)

 

Jak masz coś ciekawego to jeśli nie chcesz w tym temacie to na priv napisz.

 

Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wypada mi podawać konkretnych marek więc proponuję inne rozwiązanie: gimnastyka, prysznic, sex.

Pobudza, rozluźnia, odświeża a słówka i tak lepiej jest ćwiczyć w parze :)

To co w takim razie polecasz dla singli ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj dobrej zielonej herbaty :-). Czas parzenia: najlepiej ustalić metodą prób i błędów, zależy jaki smak Ci najbardziej podejdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Możecie polecić jakieś herbatki :

...

- jakieś rozluźniające umysł / od stresowujące które po ciężkim dniu mógłbym sobie wieczorkiem łyknąć

...

Herbatki ziołowe znane od setek lat. Np. melisa lub napar z korzeni kozłka lekarskiego (waleriana).

Korzeń kozłka lekarskiego działa uspokajająco na cały układ nerwowy, rozkurczowo, przeciwepileptycznie, znosi wzdęcia, nadmierną fermentację i dolegliwości tego układu, zwłaszcza pochodzenia nerwicowego.

 

# herbata.org

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
- pobudzające pewnie jakieś z guaraną albo coś w ten krój którymi mógłbym zastąpić kawę ..

 

guaranina to inna nazwa kofeiny, wywodzaca sie od nazwy rosliny, która zawiera jej 4x wiecej niz kawa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam yerba mate, piję od czterech miesięcy w zasadzie codziennie, jeszcze nie odstawiłem całkowicie kawy, ale jestem na dobrej drodze. Poza tym ten smak - mmm...

Początki mogą być ciężkawe, niektórzy narzekają na rozwolnienie, inne (lekkie) problemy żołądkowe, ja nic nie miałem, musiałem tylko przyzwyczaić się do smaku.

 

Aha - moja tykwa zapleśniała, choć przygotowałem ją i obchodziłem się dokładnie zgodnie z zaleceniami - dlatego od razu polecam ceramiczne rozwiązanie.

 

Pzdr

Łukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam yerba mate, piję od czterech miesięcy w zasadzie codziennie[...]

u mnie w pracy wlasnie taka moda, jedno zaczelo pić, a po tygodniu cale biuro, oczywiscie kazdy twierdzi ze juz dawno, ho, ho...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×