Jump to content
Sign in to follow this  
superadresy.pl

Nie opłacane aukcje przez 2 tygodnie na AM

Recommended Posts

Po raz kolejny mam taką sytuację, licytuję na AM przechwyconą domenę z (już kiedyś wymienionym tutaj z nicka użytkownikiem - Malutka Kokoszka), user wygrywa i potem już dzieją się dziwne rzeczy, bo:

 

- domena wisi w zakładce AM "zlecone do przechwycenia" jako nie opłacona przez 3 tygodnie (21 dni !) z informacją, że "oczekuje na opłacenie przez innego użytkownika" (a niby na opłacenie jest 5 dni !!),

- przez 2 tygodnie w whois jest info, że domena oczekuje na rejestrację (zarezerwowana),

- po ponad 2 tygodniach domena jest zarejestrowana na jedną z firm powiązaną z AM, ale nadal widnieje w AM jako "oczekuje na opłacenie przez innego użytkownika",

- wspomniany użytkownik po kilku takich nie opłaceniach z tego samego nicka dalej bierze udział w aukcjach - opłaca mu się płacić 100% kary nie mając domeny?

- od AM nie ma propozycji zakupu domeny dla osoby drugiej w kolejności w licytacji

 

Ponieważ sytuacja powtarzała się kilka razy, teraz pozwoliłem sobie na obserwację whois oraz nie usuwanie z dodanych do przechwycenia domen, które wygrał w/w user - wnioski wyżej.

 

Ostatnia licytacja dotyczyła domeny "galeriainternetowa.pl" - i niej opisana sytuacja dotyczy (domena była licytowana 15.09).

 

Może za dużo polityki i teorii spiskowych w TV przed wyborami, ale to co mi do głowy na logikę przyszło to:

 

a/ podbijaczka AM

b/ kary za nie opłacenie nie wszystkich dotyczą

 

Ponieważ samemu nie chce mi się wierzyć w 2 powyższe punkty, może ktoś wymyśli bardziej sensowny punkt c/ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nawet jeśli któryś z wymienionych przez Ciebie punktów ma miejsce to czemu niby miałbyś mieć z tego powodu pretensje? AfterMarket/Dropped to prywatna firma.

 

W punkt a) nie wierzę, a drugi na pewno nie ma miejsca (co najwyżej jest to rozwiązane inaczej, osobną umową)

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiecie, ale dropped robi ukłony w stronę klientów.

 

Istnieje coś takiego, jak przesunięcie terminu płatności na prośbę klienta.

Najwidoczniej miało to miejscu i tu...

 

Jestem nawet w 100 % przekonany - znam licytującego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Polmajk

Ja wiem. Nie rozumiem tylko o co tyle krzyku i po co ten temat. Gdybym miał firmę z amortyzatorami i nagle przyszedł mi klient i powiedział:

"Panie! Czemu jak ja kupiłem 2 amorki do mojego golfa to musiałem wpłacić pieniądze w 5 dni, a ten co TIRem zabrał towar ma na to dwa tygodnie?" to by było naprawdę zabawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli któryś z wymienionych przez Ciebie punktów ma miejsce to czemu niby miałbyś mieć z tego powodu pretensje? AfterMarket/Dropped to prywatna firma.

 

Nie chodzi o pretensje, regulamin serwisu jest jeden, jeśli w panelu nie zgadzają mi się informacje z regulaminem chciałbym wiedzieć czemu. Jak inni mogą korzystać z przywilejów to chciałbym znać na jakich zasadach - z drugiej strony, tak samo płacę za aukcje, czemu mam być w plecy a ktoś inny nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Nie chodzi o pretensje, regulamin serwisu jest jeden, jeśli w panelu nie zgadzają mi się informacje z regulaminem chciałbym wiedzieć czemu. Jak inni mogą korzystać z przywilejów to chciałbym znać na jakich zasadach - z drugiej strony, tak samo płacę za aukcje, czemu mam być w plecy a ktoś inny nie.

 

O czym Ty piszesz? Regulamin to swoista umowa, którą akceptujesz, zapisując się do serwisu. Tak jak w życiu i opisanym przeze mnie przypadku wyżej. O żadnych zasadach więcej się nie dowiesz bo Ty umowę masz zawartą i, z Twojej strony panelu, wszystko jest w porządku. Aukcje przegrywasz i nic Cię więcej nie powinno obchodzić bo to nie Twoja sprawa i nie Twoja transakcja. Wyobrażasz sobie jakbyś przyszedł do jakiejś firmy i domagał się ujawnienia szczegółów transakcji między tą firmą a kompletnie nieznaną Ci osobą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzy razy prosiłem AM o przedłużenie płatności za przechwyconą domenę i nigdy nie było problemu. Są różne sytuacje życiowe i szanuję AM, że rozumie problemy użytkowników..

Share this post


Link to post
Share on other sites
O czym Ty piszesz? Regulamin to swoista umowa, którą akceptujesz, zapisując się do serwisu. Tak jak w życiu i opisanym przeze mnie przypadku wyżej. O żadnych zasadach więcej się nie dowiesz bo Ty umowę masz zawartą i, z Twojej strony panelu, wszystko jest w porządku. Aukcje przegrywasz i nic Cię więcej nie powinno obchodzić bo to nie Twoja sprawa i nie Twoja transakcja. Wyobrażasz sobie jakbyś przyszedł do jakiejś firmy i domagał się ujawnienia szczegółów transakcji między tą firmą a kompletnie nieznaną Ci osobą?

 

Tu się z Tobą nie zgadzam, bo po pierwsze jest informacja z AM, że po nie opłaceniu domeny przez wygrywającego mogę ją nabyć jako drugi w kolejności, po drugie po mojej stronie panelu nie jest w porządku - bo domena widnieje jako oczekująca na opłacenie przez innego usera, a jest zarejestrowana.

 

Nic mi do umów z innymi, ale jak biorę udział w aukcji to sprawa mnie dotyczy.

 

EDIT: nie chodzi mi o AM, czy wspomnianego usera, prosiłem o wyjaśnienie okoliczności, koniec kropka. Jak AM przedłuża płatność - chwała im za to.

Edited by superadresy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Tu się z Tobą nie zgadzam, bo po pierwsze jest informacja z AM, że po nie opłaceniu domeny przez wygrywającego mogę ją nabyć jako drugi w kolejności, po drugie po mojej stronie panelu nie jest w porządku - bo domena widnieje jako oczekująca na opłacenie przez innego usera, a jest zarejestrowana.

 

Nic mi do umów z innymi, ale jak biorę udział w aukcji to sprawa mnie dotyczy.

 

Nie opłacenie, a prośba o przedłużenie terminu płatności to dwie różne sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do autora.

Ja rozumiem twoje zaniepokojenie i i tez bym pewnie tak pomyślał a znając siebie poszedłbym może jeszcze krok dalej.... ;)

Pamiętaj co powiedział były minister sportu Mirosław Drzewiecki: Polska to dziki kraj... Wiesz ja tez tak myślę. Ale Polska to tez wolny kraj - nie musisz korzystać z usług Aftermarket. Ja na przykład przeniosłem swoje domeny z aftremarket do premium i jestem zadowolony :)

 

P.S. Na tym forum niektórzy znają sie naprawdę bardzo długo....

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do autora.

Ja rozumiem twoje zaniepokojenie i i tez bym pewnie tak pomyślał a znając siebie poszedłbym może jeszcze krok dalej.... :)

Pamiętaj co powiedział były minister sportu Mirosław Drzewiecki: Polska to dziki kraj... Wiesz ja tez tak myślę. Ale Polska to tez wolny kraj - nie musisz korzystać z usług Aftermarket. Ja na przykład przeniosłem swoje domeny z aftremarket do premium i jestem zadowolony ;)

 

P.S. Na tym forum niektórzy znają sie naprawdę bardzo długo....

 

 

Pozdrawiam

Nie wiem czemu widzicie ten temat jako pretensje - nie mam ich do nikogo, nikogo o nic nie posądzam - prosiłem o uświadomienie możliwego punktu c/

 

A z AM jestem zadowolony i nie mam zamiaru zmieniać, tym bardziej jak jestem krótko na forum, liczę na pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

 

Odnośnie Twojego P.S. - przez ten pryzmat widzę odpowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S. Na tym forum niektórzy znają sie naprawdę bardzo długo....

 

Pozdrawiam

 

na paru innych forach też się znają :)

a jak byłem w wojsku to z cywila znałem pułkownika i moja kompania miała 2 dni urlopu więcej niż w regulaminie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzy razy prosiłem AM o przedłużenie płatności za przechwyconą domenę i nigdy nie było problemu. Są różne sytuacje życiowe i szanuję AM, że rozumie problemy użytkowników..

 

Piastun, czy Ty nie przesadzasz ?!!!

 

jak to TRZYYYYYYY ?? mam nadzieję, że nie zdążyłeś i masz - 3 w ratingu !

Share this post


Link to post
Share on other sites
na paru innych forach też się znają ;)

a jak byłem w wojsku to z cywila znałem pułkownika i moja kompania miała 2 dni urlopu więcej niż w regulaminie

 

Wszędzie gdzie sie nie spojrzy jest jakaś klika, towarzystwo wzajemnej adoracji, elita ;) Ktoś kto jest poza jest szarakiem ... bez urazy :) Ale moze pomoze Fundacja Przeciw Wykluczeniu Społecznemu 'Będziesz' hehe:D

Tak było jest i będzie

 

Dzisiaj mam rewelacyjny humor i bardziej niz zwykle jestem wylewny :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Tak... "klita", "elita" i układy. Czy ten temat nie wyszedł "trochę" poza jakieś ramy?

 

Dzisiaj mam rewelacyjny humor

 

Patrząc na Twoje portfolio to Ci się akurat dziwie...

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale o co chodzi ?

haha haha :)

"Wyborne i profesjonalne"

Z każdą taką wypowiedzią utwierdzasz mnie w moim przekonaniu które pozostawię dla siebie...

 

@Anubis

"Nawet jeśli któryś z wymienionych przez Ciebie punktów ma miejsce to czemu niby miałbyś mieć z tego powodu pretensje? AfterMarket/Dropped to prywatna firma."

 

Po to są podawane zasady i ustalane regulaminy aby wszyscy użytkownicy byli jednakowo traktowani.

Jesli mają być odstępstwa to takie które nie powodują straty dla innych - w tym przypadku dla drugiego w kolejności w licytacji.

 

Jeśli zasady określają że po upływie danegoterminu 2 w kolejności dostaje propozycję odkupienia domeny to powinno tak być. Propozycja powinna być z automatu a nie uznaniowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anubis, jeśli Twoje kompetencje zawężają się do poziomu odpowiedzi zawartych w Twoich postach, to daruj sobie czas który na nie poświęcasz i zajmij się czymś bardziej pożytecznym. To że Dropped czy AM jest firmą prywatną nie ma znaczenia dla wywíązywania síę z nałożonych przez siebie zobowiązań zawartych między innymi w regulaminie serwisów. Postów masz nawalone jak drzew w lesie a wiedzy żadnej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy z użytkowników AfterMarket.pl ma prawo poprosić o przedłużenie terminu płatności.

O przedłużeniu lub nie przedłużeniu terminów płatności, decydują pracownicy obsługi klienta, biorąc pod uwagę historię transakcji użytkownika.

 

Jeżeli przedłużenie dotyczy aukcji domen przechwyconych - najczęściej nie ma problemu.

Jeżeli dotyczy aukcji innego użytkownika, najpierw musimy uzyskać zgodę sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy z użytkowników AfterMarket.pl ma prawo poprosić o przedłużenie terminu płatności.

O przedłużeniu lub nie przedłużeniu terminów płatności, decydują pracownicy obsługi klienta, biorąc pod uwagę historię transakcji użytkownika.

 

Jeżeli przedłużenie dotyczy aukcji domen przechwyconych - najczęściej nie ma problemu.

Jeżeli dotyczy aukcji innego użytkownika, najpierw musimy uzyskać zgodę sprzedającego.

 

Dziękuję za odpowiedź, wnioskuję że rejestracja na firmę powiązaną z AM jest związana z dopuszczalnym terminem rezerwacji domeny przez NASK? Czyli, że AM rejestruje domenę na siebie i czeka na płatność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za odpowiedź, wnioskuję że rejestracja na firmę powiązaną z AM jest związana z dopuszczalnym terminem rezerwacji domeny przez NASK? Czyli, że AM rejestruje domenę na siebie i czeka na płatność.

 

Domeny przechwycone, rejestrowane są na jedną z naszych firm, następnie po 5 dniach (okres karencji w NASK), transferowane i przeprowadzana jest aukcja.

Domeny w aukcjach holenderskich są rezerwowane na okres 14 dni, następnie rejestrowane, by po 5 dniach nastąpiła zmiana abonenta, jeżeli wniósł opłatę.

W takich przypadkach, na prośbę użytkownika, przedłużamy termin płatności a domeny nieopłacone, kilka razy w roku, wyprzedajemy na aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×