Jump to content
kamcio99

nasze serwisy

Recommended Posts

Siedzę w żaglach trochę, organizując to i owo. Rejsy, czartery, regaty etc. A to moje najnowsze dziecko (innymi się nie chwale bo staroświeckie nieco są:)) - layout z szablonu i jeszcze niedokończone, wczoraj się za to zabrałem ;)

 

logo.png

Jaki to szablon?

Share this post


Link to post
Share on other sites
podobno inwestycja w monety bywa rownie wciagajaca co w domeny ;-)

Ale slab.pl..? co to znaczy? Lepszą mam w stopce na LM ;-)

 

To prawda, inwestowanie w monety jest tak samo wciągające, a znalezienie poszukiwanej monety bez najmniejszej mikroryski [czyt. w stanie menniczym] nie do opisania... :)

Takie własnie mennicze monety mają maksymalne noty PR70 dla stempli lustrzanych i Ms70 dla stempli zwykłych.

 

Slab to jest właśnie to plastikowe pudełeczko które widzimy na zdjęciach ( tzw. trumienka ) monety mają nadawaną notę odpowiednią do ich jakości, następnie zamykane są hermetycznie w slabie... ;)

 

Monety osiągają równie wysokie kwoty jak domeny... oto malutki przykład http://allegro.pl/listing.php/showcat?cate...5%BC&a_enum[7937]=all&a_text_i[7934][0]=&a_text_i[7934][1]=

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
To prawda, inwestowanie w monety jest tak samo wciągające, a znalezienie poszukiwanej monety bez najmniejszej mikroryski [czyt. w stanie menniczym] nie do opisania... :)

 

Grzegorz

 

Prawda, moj tatko ma te same ukierunkowanie na numizmaty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadmiar elementów na stronie przytłacza użytkownika. Sama nazwa serwisu nie konkretyzuje czy jestem tym co wynajmuje swoją kwaterę czy tym co chce od kogoś wynająć, wiec ze wzgledu na to że wszystkie elementy eksponowane są z prawie tym samym natężeniem, nie bardzo wiem w co mam klikać, lub inaczej ...gdzie od razu po wejściu skupić swoją uwagę. Zakładam że masz ustalone co chcesz aby internauci robili zaraz po wejsciu na stronę. Trzeba tylko dać im łatwy i szybki sposób na wykonanie tej czynności bez studiowania całej zawartości strony.

 

Te majtkowe łuki o dużym promieniu jak i ilość ramek wszelkiej maści strasznie zaśmiecają stronę. Pamiętaj że to treść ma być elementem interakcji a nie grafika.

 

Przyciski mają pełnić rolę funcjonalną a tu mamy nie dość że niebieskie tak jak wszystko, serdelki to jeszcze są na nich jakieś błyski, flary etc.

Nastepne funkcjonalne pola loginu wyglądają jak przyciski.

 

Page-peels czyli te reklamówki w rogu są zbędne. To odchodzący w niepamięć wynalazek bardziej efektywny niż efektowny.

 

Logo...hmm ...loga praktycznie nie ma. Jakiś rozstrzelony tekst z bardzo słabym hasłem (tagline). "Szybko do celu, zaufało nam wielu" .....brakuje tyko załatwimy ci kryptę na Wawelu :) ....Po co to komu?

Zdjęcie tej rodziny (zresztą bardzo słabego colage'u z cieniami i błyskami jak w latach 90tych) zdecydowanie za duże, co najmniej o połowę.

 

Rozmeszczenie przycisków nawigacji...katastrofa. Niefukcjonalne i nieintuicyjne.

 

Keywordy w stopce.... to nie lata 90te. Wygląda katastrofalnie do tego ten obcięty background.

Zresztą znowu majtkowy błękit.

 

Kategorie znalazłem po dobrej chwili przyciśnięte wyszukiwarką, oparte o google adsense i wypisane małą czcionką.

Tak jak już pisałem, brakuje stopniowania kolorami i wielkością fontów. Wszystko na tej stronie wydaje się być przypadkowe i wcisnięte tylko tak aby układało się w kwadracik.

 

 

Nie bój się zatrudnić profesjonalnego grafika i speca od UI/UX bo tutaj trzeba zacząć od nowa.

 

tu masz luźne przykłady paru stron o tematyce turystycznej dla porównania:

http://phuketrenthouse.com

http://www.thistle.com/en/index.html

http://www.vacationrentaldirect.com

http://www.hawaiihostelwaikiki.com

http://www.utah.travel

Wielkie dzięki Alex za cenne odpowiedzi. wydaje się, że znasz się dobrze na tym co tu piszesz

 

p.s. dodam, że tą grafikę zrobił mi zawodowy grafik

Edited by bobstar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może ten grafik nie specjalizuje się w projektach www (jest "detepowcem") lub nie robił nic do www przez kilka ostatnich lat. Czasem spotykam sie z klientami, którzy chcą samego wdrożenia www i przesyłają mi podobne projekty z informacją, że robił je grafik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja dodam swoją stronkę, Fiat 126p jest to coś w rodzaju bloga poświęconego maluszkowi.

Strona będzie z tym layoutem co już jest, teraz pracuję nad wyeliminowaniem angielskich tekstów (np. read more) i zastąpienie tego polskimi (czytaj dalej) no i powoli piszę do tego teksty.

 

BTW a może ktoś z was ma jakieś części do klasyka lub maluszka do 80r za rozsądnie pieniądze?

Edited by fenix75

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW a może ktoś z was ma jakieś części do klasyka lub maluszka do 80r za rozsądnie pieniądze?

Tarcza hamulcowa, tylny klosz kierunkowskazu (nie pamiętam który bo w garażu) i pewnie parę drobiazgów się jeszcze znajdzie. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że coś z tymi klamotami można jeszcze zrobić.

Mam jeszcze popielniczkę i "gruszkę - gumkę" do spryskiwacza :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Fiat 126p ...

Fajna stronka.

 

...

BTW a może ktoś z was ma jakieś części do klasyka lub maluszka do 80r za rozsądnie pieniądze?

Moim maluszkiem z '91 jeździ teraz mój teściu, ale raczej go nie sprzeda, bo to jego główny środek transportu.

Nie wiem czemu, ale jak jakieś dwa lata temu pojechałem maluchem do stolicy, to mi inni kierowcy często ustępowali pierwszeństwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam maluszka z 88r, i będzie przechodził generalny remont, koszt .... nie ma znaczenia, bo stara miłość nie rdzewieje, a mi się marzy maluszek z I serii czyli do 75r.

 

maryuse - tarcze to pewnie z fiata 125p maluszek miał bębny:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×