Jump to content
Sign in to follow this  
damien

SMS-y z Aftermarket

Recommended Posts

Cześć,

 

Czy też zauważyliście, że nie zawsze dostajecie SMS-y przypominające o kończącej się aukcji?

 

Myślałem, że zrezygnowano z tego dodatku, ale przed chwilą dostałem SMS-a w sprawie dzisiejszej aukcji.

Także od czego to zależy, że czasem się dostaje, a czasem nie?

 

Pytam, bo ostatnio w ten sposób przepadło mi przez to kilka domen, które bym na pewno kupił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugestia dla Aftermarket - jeśli problemem są finanse, może warto zrobić tak, że usługa SMS będzie dostępna za opłatą, a zwolnieni będą z niej użytkownicy, którzy generują jakiś określony próg obrotów na koncie w danym miesiącu?

 

Wydaje mi się to uczciwe. Na chwilę obecną jest to tragicznie rozwiązane, bo tak naprawdę nie ma co liczyć na Aftermarket i trzeba sprawdzać co jakiś czas samemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugestia dla Aftermarket - jeśli problemem są finanse, może warto zrobić tak, że usługa SMS będzie dostępna za opłatą, a zwolnieni będą z niej użytkownicy, którzy generują jakiś określony próg obrotów na koncie w danym miesiącu?

 

Wydaje mi się to uczciwe. Na chwilę obecną jest to tragicznie rozwiązane, bo tak naprawdę nie ma co liczyć na Aftermarket i trzeba sprawdzać co jakiś czas samemu.

jestem za, za zalogowanie się do serwisu też powinna być pobierana opłata :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
jestem za, za zalogowanie się do serwisu też powinna być pobierana opłata :rolleyes:

pewnie

zaby coś działało poprawnie to musimy za to płacic , nie wystarczy że mają niezłą kopalnie na nas np. przy wypłatach które jak na 21 wiek przystało trwają mikro sekundy (mówiąc sarkazmem jakby ktoś nie wyczuł) , ale i tu jest okazja możesz za swą prace dostać pieniądze szybciej lecz zapłać mniej Nie wystarczy że prowizje już wzieli . Ale teraz zmienią nas w miliarderów ( sprawdzie poczte) przecież każdy może zostać rejestratorem :)

Edited by siadaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już nie bądźcie takimi malkontentami...

Wolicie otrzymywać SMS-y w kratkę czy zapłacić i dostawać je na 100%?

Biorę pod uwagę, że AM zarabia na aktywnych użytkownikach, dlatego myślę, że chętnie zwolniliby ich z opłat.

 

Ale jeśli ktoś prawie wcale nie kupuje, nie przechwyca ani nie sprzedaje w serwisie, to dlaczego mieliby do niego dopłacać?

Oczywiste jest, że AM chce zarobić, więc przerzuciliby koszty wygenerowane przez takich ludzi na nas - w postaci prowizji i innych opłat. Więc co jest lepsze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że AM zarabia na tych przypomnieniach, bo bez nich ceny na aukcjach są / będą niższe :D Jest to więc w interesie AM, żeby to działało i AM o tym doskonale wie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już nie bądźcie takimi malkontentami...

Wolicie otrzymywać SMS-y w kratkę czy zapłacić i dostawać je na 100%?

Biorę pod uwagę, że AM zarabia na aktywnych użytkownikach, dlatego myślę, że chętnie zwolniliby ich z opłat.

 

Ale jeśli ktoś prawie wcale nie kupuje, nie przechwyca ani nie sprzedaje w serwisie, to dlaczego mieliby do niego dopłacać?

Oczywiste jest, że AM chce zarobić, więc przerzuciliby koszty wygenerowane przez takich ludzi na nas - w postaci prowizji i innych opłat. Więc co jest lepsze?

 

Problem w tym,ze AM zarabia na nas wszystkich, jednakze zamiast zrobic uklon w strone swoich klientow, na ktorych zarabia,woli inwestowac w subdomeny. Gdyby AM przeznaczyl chociaz promil dochodow na reklame (w pismach branzowych/w dziennikach ogolnopolskich), mialby i on i my wszyscy o wiele lepsze zyski. A tak, to potrzeba tych SMS-ow, jak juz Daniel powyzej wspomnial, bysmy to tylko my nakrecali te zyski, a AM spijal smietanke nic nie robiac, przy okazji liczac na okazjonalnych klientow z zewnatrz, ktorzy i tak w wiekszosci trafiaja tam albo przypadkiem,albo dzieki samym domainerom.

 

Wystarczy spojzec na allegro. Pamietam jeszcze czasy Cadeny. Reklamowali sie w wiekszosci pism branzowych (wtedy glownie w miesiecznikach komputerowych). Nawet teraz, gdy sa monopolistami, to i tak od czasu do czasu widac ich reklamy w TV.

 

Ty chcesz, bysmy niedlugo doplacali za samo istnienie AM. Chcesz to plac, aczkolwiek warto byloby sie zapoznac pierw, jakie to "ogromne" koszta pochlaniaja te SMS-y. Moze po prostu pula sie wyczerpala i ktos z pracownikow zapomnial wykupic kolejnej,albo byly to tymczasowe problemy operatora realizujacego dostarczanie tych SMS-ow.

 

Jakby tak za wszystko placic ekstra, to za odnowienie domen aftermarket.pl i dropped.pl tez powinnismy po groszu zaplacic. Tak samo za hosting, za ciagle dokladany RAM do serwerow etc etc... Tylko pytanie - czy to firma, czy projekt spoleczny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No OK, macie rację - to powinno leżeć w interesie AM, żeby działały i były dostępne dla każdego za darmo.

Chodzi mi jednak o to, że skoro nie można tego zapewnić, to przynajmniej niech będzie dostępne za jakąś symboliczną opłatą, z której zwolnieni byliby ludzie, którzy i tak dają już zarobić AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Określcie się w końcu jasno czy wysyłacie sms-y informujące o zakończeniu aukcji czy też tego nie robicie.

 

Ostatnio tj. w sobotę 17.12 dostałem info o końcu aukcji. Myślałem więc, że wszystko wróciło do normy i usunąłem przypomnienia, które jednak mi trochę miejsca w terminarzu zajmowały. I co? Wczoraj kolejna domena przeszła mi koło nosa bo tym razem przypomnienie nie dotarło...

Losujecie które aukcje zasługują na wysłanie przypomnienia, a które nie? Wydaje mi się to co najmniej niepoważne.

 

Jeśli nie interesuje Was już wygoda i opinia użytkowników na temat funkcjonowania serwisu to pomyślcie chociaż o własnych zyskach i tym ile aukcji mogłoby się skończyć z wyższą ceną, a co za tym idzie większą prowizją dla WAS.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×