Jump to content
cat11

Duża grupa domen do wyceny akcesoria.do i inne

Recommended Posts

A tymczasem chyba mamy rekord wypowiedzi w wątku "wycena i opinia" :D

 

Co jednoznacznie potwierdza regułę że najsłabsze domeny mają najwięcej komentarzy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jednoznacznie potwierdza regułę że najsłabsze domeny mają najwięcej komentarzy. :D

 

A drugi w kolejności pod względem komentarzy (o dziwo) jest bardzo podobny. :P

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=61922...t=0&start=0

 

Bo są w nim domeny .tk (i podobny pomysł na przetarcie nowej drogi w domenach z super mocnymi generykami w super słabej końcówce). ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
A drugi w kolejności pod względem komentarzy (o dziwo) jest bardzo podobny. :P

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=61922...t=0&start=0

 

Bo są w nim domeny .tk (i podobny pomysł na przetarcie nowej drogi w domenach z super mocnymi generykami w super słabej końcówce). ;)

 

Z tego co pamiętam równie dużo odsłon miał temat użytkownika, który wrzucił prawdziwe perełki do wyceny. Nie pamiętam tylko kto to był i nie mogę znaleźć wątku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Panów

 

Po przespaniu nocy postanowiłem rzucić nowe światło:

 

1. Dementuję - to nie jest żart, jak widać domeny są zarejestrowane.

 

2. Dementuję - nic sobie nie zrobiłem i mam się świetnie i nie zamierzam nic sobie z powodu paru domen robić. To spore pieniądze ale nie koniec świata. Sytuacja mi przypomina wartość złota przed przybyciem Kolumba (nota bene inicjały KK mogą być symboliczne w odniesieniu do używanych na forum skrótów) i żeby było jeszcze ciekawiej KK przybył właśnie na Dominikanę (to 1 wyspa jaką zobaczył :D ). Zapewne część z was wie że przed jego przybyciem indianie wyrabiali ze złota ozdoby "bo się fajnie świeciło" ale nie miało ono dla nich żadnej wartości(jak dziś u nas mosiądz), konkwistadorzy brali więc od nich to za bezwartościowe koraliki. Zastanawiam się czy nie jest tak z domenami(zaraz się podniesie chór pesymistów że nie) że są takie fajne (np do SEO) domenki .do ale wiara się boi własnego cienia i nie wyłoży 100 dolarów na rejestrację i traktuje je jak kiedyś indianie złoto. Pytanie oczywiście czy kolumb przybędzie czy nadal będą mało warte (bezwartościowymi żadnej dobrej domeny bym nie nazwał, skoro można wypromować brand o abstrakcyjnej nazwie np allegro to tym bardziej adres domeny ze świetnym generykiem i egzotyczną końcówką!

 

3. Dementuję - trochę was podpuściłem (ale tylko tu) domeny nie kosztują 140$ a 100$ na 2 lata. Oczywiście można je kupić po 140 "wygodniej" ale troche sie nagimnastykowałem i kupiłem wprost od rejestratora. To daje sumę ~12k ale chciałem żebyście nacieszyli oczy tymi 15k hehehe

 

Dziekuję także za pomysł z pozycjonowaniem, zobaczymy co sie da zrobić ;)

 

To by było w sumie tyle, dziękuję wszystkim za wypowiedzi i życzę spojrzenia jak to mówią "out of the box". Poruszanie się ciągle w zamkniętym kręgu .pl nie prowadzi do wielkiej kasy tylko do powielania schematu z lepszym lub gorszym skutkiem.

 

Przyznam szczerze że wiele wypowiedzi wygląda na próbę podniesienia sobie humoru że "ktoś wtopił gorzej" także dajcie Panowie spokój z tym i życzcie mi powodzenia, a może mi jakiegoś klienta podeślecie jak będzie szukał fajnego adresu ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie do końca się zgodzę. Żeby być w top 5 myślę że trzeba wyłożyć na każdą frazę mniej więcej tyle co na ich rejestrację...

 

Sebastian dawaj mi więc namiary na PW na firmę, która wypozycjonuje mi np. Nieruchomości.ag (agencja) do top 5 za 300-500zł :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

obawiam się że wtopiona kasa. Ja w swoje zainwestowałem tyle samo tyle że w .pl(jakieś 4 miesiące temu zacząłem się w to bawić)

 

Zobaczymy kto wyjdzie na tym lepiej :D;)

Edited by FreeS

Share this post


Link to post
Share on other sites

muszę stwierdzić że dość regularnie obserwuję na tym forum nowego użytkownika który zachowuje się jak "domenowy mesjasz" który wtopił kasę i na siłę przekonuje cały świat o słuszności swojej inwestycji....

 

z reguły po kilku miesiącach przychodzi otrzeźwienie i świadomość straconych bezsensu pieniędzy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
KK przybył właśnie na Dominikanę (to 1 wyspa jaką zobaczył :D ). Zapewne część z was wie że przed jego przybyciem indianie wyrabiali ze złota ozdoby "bo się fajnie świeciło" ale nie miało ono dla nich żadnej wartości(jak dziś u nas mosiądz), konkwistadorzy brali więc od nich to za bezwartościowe koraliki. Zastanawiam się czy nie jest tak z domenami(zaraz się podniesie chór pesymistów że nie) że są takie fajne (np do SEO) domenki .do ale wiara się boi własnego cienia i nie wyłoży 100 dolarów na rejestrację i traktuje je jak kiedyś indianie złoto.

 

Problem w tym, że wielu już było na tej "wyspie" i wielu już robiło biznes z "indianami". Nie jesteś pierwszy. Sytuacja także wygląda inaczej. Teraz to ty przybyłeś na wyspę z workiem złota i kupiłeś za to bezwartościowe koraliki. ;)

 

Zauważ również, że pod SEO ta domena średnio się nadaje bo Google używa rozszerzenia domeny do regionalizacji wyników.

Edited by przemowild
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed przeczytaniem tego wątku nie miałem pojęcia skąd tyle wypowiedzi, zrozumiałem kiedy zobaczyłem ile autor zapłacił za domeny, bez względu na to czy było to 15k, czy 12k. ;) Przyznam, że gratuluję lekkości i fantazji w podejściu do biznesu i nie mam na myśli tylko wyboru domen. ;) Szczerze, życzę chociaż częściowego zwrotu kapitału.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając całą ideologię, po cichu czuję, że się sprzedadzą.

Może nie za melony, ale na "waciki" wystarczy.

Sporo firm ma nazwy w .co, wiem, że nie ma co porównywać, ale czy nie .co też kiedyś debiutowało ?

 

Taka moje opinia.

Oczywiście życzę wiary w siebie i szczęścia.

 

Pochwal się, gdy coś się sprzeda.

W pierwszej kolejności stawiam na: apteka, felgi, jedziemy, tanieloty, wycieczki, bilety, meble.

 

Marcin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się czy nie jest tak z domenami(zaraz się podniesie chór pesymistów że nie) że są takie fajne (np do SEO)

 

Nie jestem pesymistą, ale znam się trochę na SEO i niestety muszę Cię rozczarować. Domeny .do pod pozycjonowanie w polskim google fajne nie są. Po pierwsze dla Google końcówka, końcówce nie równa. Jak nie wierzysz to zrób sobie test, postaw 2 stronki, jedną w domenie .pl, .com, .info (TLD lub gTLD), a drugą w domenie .do. Pierwsza zaindeksuje się szybciutko, a na zaindeksowanie drugiej sporo sobie poczekasz. Po drugie, domeny .do nie są fajne pod tzw. "zaplecze", bo tam używa się domen tanich. Na zapleczu często stosuje się spamowe techniki seo (tzw. black seo) co wiąże się z ryzykiem różnego rodzaju filtrów i banów. Fajne są więc domeny .info, bo rejestracja kosztuje 1$, a jak strona poleci, to rejestrujemy kolejną nazwę za 1$. Porządne zaplecze z domen .do generuje zbyt duże koszty utrzymania. Po trzecie, KK który chce się pozycjonować na frazę np. "apteka" musi dysponować bardzo dużym budżetem (myślę że kilkanaście k miesięcznie). Wydając takie pieniądze nie opłaca mu się budować marki w egzotycznej końcówce .do, bo po prostu za takie pieniądze, może to już zrobić porządnie od A do Z. KK który nie ma takich pieniędzy na pozycjonowanie, automatycznie nie będzie miał też 25 000 na domenę.

 

Oczywiście mogę się mylić i życzę powodzenia ;-)

 

O.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Autor wspomnial, ze nie bawi sie w detal i stope zwrotu rzedu kilku %. Przeczy to aukcjom na allegro,gdzie sprzedaje drobiazgi z rownie mizerną marżą.

 

2. Pomysl ciekawy, aczkolwiek podejzewam, ze tak zaczynalo wiekszosc domainerow - "super pomysl", rejestracja nindz i wystawienie tego na allegro za niebotyczne kwoty. Przyznaje, sam podobnie zaczynalem z podobnymi wizjami "sukcesu", tyle, ze stracilem 20 x mniej...

 

3. Domeny maja szanse sie sprzedac, ale za reg fee, badz niewiele wiecej. Te domeny ratuje faktycznie ciekawe wykorzystanie, jak i slowa kluczowe. By jednak sie sprzedaly,nalezaloby ceny dla KK obnizyc 100x, chyba ze autor ma niespotykany dar przekonywania i wciskania kitu klientom, to moze obnizyc te ceny x10.

 

4. Wieksza wtopa byla inwestycja banki w .co.pl ;) Ale to juz dyskusja na inny temat...

 

5. Co by nie gadac, zycze sukcesow ;) Bo niejednokrotnie juz zycie zweryfikowalo, ze to co obecnie jest ninja,jutro moze byc zyla zlota (np. wysmiewane *24.pl jakies 2-3lata temu). Poczekamy, zobaczymy. 12 tys. to nie jest az tak wiele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozwole sobie zabrac glos w dyskusji.

 

podejzewam ze ten niewielki % zysku autor tego wątku bylby w stanie osiągnąć, gdyby probowal sprzedac domeny za kilka stów.

jestem pewien, że znalazloby sie kilku takich jak on, którzy dostrzegliby (watpliwy) potencjał w takim rozszerzeniu. czy słusznie? w mojej ocenie nie, ale jak sami mowiliscie, wielu z Was na poczatku swej przygody z domenami zainwestowało sporo srodkow w malo wartosciowe domeny. dlatego podejzewam ze znalazlby sie ktos kto postanowilby zainwestowac kase w domeny *.do. i odkupilby taka domene od autora wątku liczac na dalsza odsprzedaż z jeszcze wiekszym zyskiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5. Co by nie gadac, zycze sukcesow ;) Bo niejednokrotnie juz zycie zweryfikowalo, ze to co obecnie jest ninja,jutro moze byc zyla zlota (np. wysmiewane *24.pl jakies 2-3lata temu). Poczekamy, zobaczymy. 12 tys. to nie jest az tak wiele...

 

Dołączam się do życzeń.

 

Domen *.do nie przekreślam, bo może ktoś będzie chciał kupić np. apteka.do, bo np. będzie miał korzenie dominikańskie, a skończy farmację i osiedli się w Polsce. Wtedy można mówić o wartości sentymentalnej. Na pytanie, czy znajdzie się ktoś skłonny dać 25k za taką nazwę ciężko odpowiedzieć, bo segment rynku dziewiczy, a szlaki przecierać zawsze jest ciężko.

 

Ryzyko ogromne, a w ściślej mówiąc - niepewność. Mało danych żeby wyrokować - raczej wróżenie z fusów. Niepewność dotyczy przede wszystkim czasu oczekiwania na sprzedaż. A może cierpliwości sprzedającego... Poczekamy... sam nie wiem, ale 2-3 lata mogą nie wystarczyć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko będzie ci zarobić tyle ile planujesz bo cenny masz na aukcjach za wysokie ale to moje zdanie jednak jako nieliczny lub może nawet odosobniony jestem zdania że jak dobrze się przy tym zakręcisz możesz zarobić powiedzmy 10~20% na tej inwestycji

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciężko będzie ci zarobić tyle ile planujesz bo cenny masz na aukcjach za wysokie ale to moje zdanie jednak jako nieliczny lub może nawet odosobniony jestem zdania że jak dobrze się przy tym zakręcisz możesz zarobić powiedzmy 10~20% na tej inwestycji

 

Będzie naprawdę ciężko nie popłynąć na tej inwestycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
muszę stwierdzić że dość regularnie obserwuję na tym forum nowego użytkownika który zachowuje się jak "domenowy mesjasz" który wtopił kasę i na siłę przekonuje cały świat o słuszności swojej inwestycji....

 

z reguły po kilku miesiącach przychodzi otrzeźwienie i świadomość straconych bezsensu pieniędzy :D

 

 

Co prawda nie straciłam i mesjaszem równieżnie byłam ale poprę tą wypowiedz też to zaobserwowałam, a odnośnie otrzeźwienia TAK !!! myślalam że zarobię więcej i o wiele łatwiej domaining jest dla ludzi mądrych którzy mają czas by się tym zajmować.

 

Pozdrawiam Anita

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.PILKA.com.pl 48k Taka zawrotna kwota Sprzedaż Roku (com.pl)

 

 

 

Ps. Za te 15k wolał bym rejestrować domeny z Palca

Jakiś Rabat firma rejestrująca może by dała to byś zarejestrował 1500 domen !!!

 

A tak ile przedłużenie kosztuje .do

Edited by warex

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie długo będzie hasło: "Ale Was wkręciłem"

 

to jest niemożliwe. Fajne ceny w sumie w aukcjach

 

Jaro po tym wynika że to jest możliwe.Poczytaj sobie to fajna książka w sumie wyszła z tych postów...Chyba ,że Poustawiał takie zawrotne kwoty na aukcjach dla tego ,żeby nikt nie zrobił mu kp teraz :D

 

cat11
...
]upił bym się porządnie na twoim miejscu[/b]
;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, bo już pół roku minęło. Natchnął mnie Mr.Tea tym wpisem. Zastanawiam się, czy wciąż jest z nami kolega cat11. Mógłby powiedzieć, czy coś już poszło, ile miał zapytań, itp.

 

Z tego, co zaobserwowałem, to chyba wszystkie domeny nadal są na sprzedaż. Ceny są jednak obniżone, jednak na alledrogo zainteresowania dużego nie ma - raptem 20 - 30 odwiedzin ofert na poszczególnych domenach. Ciekawe... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×