Jump to content
Sign in to follow this  
Slawko

Optyk.pl czy Okulary.pl

  

68 members have voted

  1. 1. Co wybierasz?

    • optyk.pl
      45
    • okulary.pl
      23


Recommended Posts

optyk .pl - tą bym wybrał tak jak ktoś wyżej napisał ze względu nie tylko na ofertę okularów ale również innych narzędzi usprawniających widzenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, rozumiem że ankieta jest czysto teoretyczna, bo obie domeny są poza zasięgiem, ale w razie czego można by je słowotwórczo połączyć i wybrać okularnik.pl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Liczba wyszukań dla "optyk" jest stała, w przeciwieństwie do liczby wyszukań dla "okulary", która zmienia się w zależności od pory roku(rośnie w miesiącach letnich).

To chyba dobrze ;)

 

Pokazuje to tyle, że internauci w znacznym stopniu szukają okularów przeciwsłonecznych, a nie korekcyjnych, co wcale nie musi być zgodne z profilem firmy.

 

Nie wiem co rozumiesz przez "w znacznym stopniu". ;)

Na wykresie widzę że 1/3 dodatkowych klientów (na okulary słoneczne) pojawia się w okresie letnim, przy czym nie wygląda na to aby baza klientów całorocznych malała.

 

__

 

Z innej beczki: nazwiazując do dziwnej dla mnie logiki że pod OPTYK można oferować szerszy asortyment (a domniemam że pod OKULARY nie),

proponuję niektórym zajrzeć np. na opony.pl gdzie oferują felgi, akumulatory, bagazniki i inne akcesoria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex ale opony.pl to brand a tutaj potraktowano temat bardzo wąsko - okulary to okulary i basta ;) Żelazna to logika i dzięki niej nigdy nie powstałby szerlok czy świstak, byłyby za to ogłoszenia i aukcje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat założyłem z czystej ciekawości [choć na optyk.pl mam opcję :-P ] Trochę nie doprecyzowałem tego pytania ale to już w sumie nieważne. Też wolałbym okulary.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×