Jump to content
Sign in to follow this  
ceder

Nowy serwis - testowanie domen

Recommended Posts

Wymyśliłem system.Ogólnie wygląda on tak ,żeby zobaczyć statystyki domeny musisz sam dodać domenę ,która była na testach.Strona powinna działać pod koniec grudnia.

Edited by ceder

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

ja tezpewnie bede korzystał.

Rozumiem, zeby zobaczyc testowane domeny przez innych trzeba jakas swoja dodac którą sie testowało?

A co jesli bede chciał dodac domeną która juz jest w serwisie dodana przez kogos innego? To wtedy serwis mi ja odrzuci i nie pozwoli zobaczyc innych?

Bo wiesz, moge dodac nawet 100 a zdarzyc sie moze ze kazda juz bedzie w bazie.

Rozumiem, ze bedzie mozna dodawac juz sprawdzane domeny tylko np aktualizowac date ich testowania

Share this post


Link to post
Share on other sites

wrzucam staty 1 domeny, mogę oglądać jakąś inną....

a na informacjach wrzucanych zarabia twórca :) taki model biznesowy jednak ...

 

Ja na pewno korzystać nie będę. Jak będę miał ochotę to wolę zapłacić 50 PLN i mieć dostęp do ogromnej bazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tezpewnie bede korzystał.

Rozumiem, zeby zobaczyc testowane domeny przez innych trzeba jakas swoja dodac którą sie testowało?

A co jesli bede chciał dodac domeną która juz jest w serwisie dodana przez kogos innego? To wtedy serwis mi ja odrzuci i nie pozwoli zobaczyc innych?

Bo wiesz, moge dodac nawet 100 a zdarzyc sie moze ze kazda juz bedzie w bazie.

Rozumiem, ze bedzie mozna dodawac juz sprawdzane domeny tylko np aktualizowac date ich testowania

Tak dane będą aktualizowane ,ale stare statystyki nie będą kasowane.Wszystkie dane pozostaną na stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wrzucam staty 1 domeny, mogę oglądać jakąś inną....

a na informacjach wrzucanych zarabia twórca :) taki model biznesowy jednak ...

 

Ja na pewno korzystać nie będę. Jak będę miał ochotę to wolę zapłacić 50 PLN i mieć dostęp do ogromnej bazy.

Problem w tym ,że nie tylko dropped umożliwia testy domen.Oczywiście nie będzie przelicznika typu wrzucasz jedną domenę i oglądasz statystyki drugiej.Przelicznik będzie większy publikujesz jedną domenę ,a możesz oglądać statystyki 20 domen.

Edited by ceder

Share this post


Link to post
Share on other sites
Problem w tym ,że nie tylko dropped umożliwia testy domen.Oczywiście nie będzie przelicznika typu wrzucasz jedną domenę i oglądasz statystyki drugiej.Przelicznik będzie większy publikujesz jedną domenę ,a możesz oglądać statystyki 20 domen.

 

W jaki sposób będą weryfikowane dane dotyczące testowanych domen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak samo jak to odbywa się na forum zrzut ze statystykami.

 

Nie chcę Cię w żaden sposób zniechęcać, ale taki sposób pozyskiwania danych nie jest do końca dobry. Po pierwsze przy pomocy programów graficznych można w łatwy sposób modyfikować dowolne wartości (nazwa domeny/ruch), po drugie jest to bardzo czasochłonny sposób (odczytywanie, wprowadzanie).

 

W tym przypadku usługa AM będzie o wiele bardziej wiarygodna, ponieważ będzie bazować na bezpośrednio pozyskanych danych.

 

Tak jak wspomniałem wyżej, nie chcę Cię zniechęcać, ale pomyśl nad lepszym rozwiązaniem powyższego problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto byłoby pomyśleć nad integracją m.in. z CSV z Namedrive. Sporo swojego czasu testowałem, mógłbym podzielić się informacją z innymi jednak nie jestem w stanie zrobić zrzutów z tych testów - zbyt czasochłonne. Gdyby połaczyć aplikację z ND pobrane zostałyby daty, dość realne statystyki a nawet słowa kluczowe, na podstawie których można określać CTR. POMYSŁ I PROJEKT POPIERAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście to był by problem przy sporej ilość testów ,pomyślę na bardziej rozbudowanym systemem weryfikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co miesiąc rejestrowanych jest ponad 10.000 testów. Osoby, które posiadają znaczny udział w testach z pewnością nie będą dodawali domen do takiego systemu z wielu powodów (pomijam fakt, że nie będą wiedziały o jego istnieniu).

 

Kila z nich:

 

- ruch jest bardzo zmienny i osobiście regularnie testuję te same domeny co kilka miesięcy.

- dane o wielkości ruchu czy też kliknięciach nie są przydatne ponieważ każdy użytkownik osiąga inne efekty czy to przez inną optymalizacją na parkingu, filtr ruchu, indywidualne stawki, firmę parkingową.

- przy testowaniu kilku tysięcy domen w miesiącu nie jesteś w stanie ich optymalizować.

- statystyki odwiedzin na NameDrive, Sedo, Zero, prywatnych serwerach, z przekierowań na AM zawsze się różnią.

 

W tym kwartale testowałem ponad 7500 domen i nie widzę siebie robiącego screenów :)

 

Nie widzę też siebie jako osoby korzystającej z takiej bazy byłych testów w celu przekartkowania wszystkich domen po kolei, podejmując przy tym decyzję na podstawie informacji o ruchu i kliknięciach z innych, inaczej zoptymalizowanych testów.

 

ps. a screen powinien zawierać najważniejszą część z danymi a nie homepage :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ponad miesiąca działa dość rozległy projekt podobny do powyższego, generalnie jest lepszy od Twojego tylko pod jednym wzgledem - jest zamkniety dla wąskiego grona osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×