Jump to content
Adelard

Home.pl i ich "Uważaj na domenowych oszustów!"

Recommended Posts

W sumie nie jestem głównym zainteresowanym tej sytuacji ale dziś klienci home dostali maila o treści jak poniżej oraz link do jakiejś wymyślnej papki o tym że domeny są przedmiotem wyłudzeń? To zupełnie jak w tej przypowieści o belce w oku - ceny przedłużeń, przechwytywanie domen po firmach itd. to moje główne zastrzeżenia do home i jego partnerów ale lepiej edukować klientów by nie dali się dać naciągnąć przez złych cyberów...

uwazaj.jpg

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie nie jestem głównym zainteresowanym tej sytuacji ale dziś klienci home dostali maila o treści jak poniżej oraz link do jakiejś wymyślnej papki o tym że domeny są przedmiotem wyłudzeń? To zupełnie jak w tej przypowieści o belce w oku - ceny przedłużeń, przechwytywanie domen po firmach itd. to moje główne zastrzeżenia do home i jego partnerów ale lepiej edukować klientów by nie dali się dać naciągnąć przez złych cyberów...

uwazaj.jpg

Więcej zrozumienia dla treści przekazu lub nabycia umiejętności czytania ze zrozumieniem Panu życzę w te nadchodzące święta i później też...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wzajemnie oraz umiejętności "czytania między słowami" również :)

 

EDIT: Może faktycznie nie jest to zrozumiałe więc pomogę - wyobraź sobie że ktoś kto nie posiada żadnej wiedzy o domenach dostanie taki mail a zaraz po nim propozycję odkupienia adresu .pl gdy posiada .com.pl :P Home ma miliony klientów - myślę że posiadają siłę by kształtować rynek domen wg. uznania :)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wzajemnie oraz umiejętności "czytania między słowami" również :)

jak widzę nie zrozumiałeś przekazu, bo gdybyś zrozumiał, zapewne już byś zmienił tytuł postu jako że wprowadza w błąd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDIT: Może faktycznie nie jest to zrozumiałe więc pomogę - wyobraź sobie że ktoś kto nie posiada żadnej wiedzy o domenach dostanie taki mail a zaraz po nim propozycję odkupienia adresu .pl gdy posiada .com.pl :) Home ma miliony klientów - myślę że posiadają siłę by kształtować rynek domen wg. uznania :)

 

Przekaz home.pl jest jasny: "nie kupujcie domen od domeniarzy (oszustów), kupcie je u nas".

 

W ogóle nazywanie kogoś kto oferuje właścicielowi domeny xxx.eu domeny xxx.pl oszustem to jakieś przegięcie !

Czy komuś przed świętami padło na głowę ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
W kontekście tego wykopu http://www.wykop.pl/link/985565/kreatywni-...-przez-telefon/ wiadomość od Home wydaje się słuszna. W wiadomości nie piszą o domenach pl tylko końcówkach eu, com i info.

 

W kontekście wykopu i dokładnie wyjaśnionej treści maila od nieuczciwych firm przeanalizowania przez home.pl ma sens, ale sama główna wiadomość przesłana na e-mail jest skandaliczna. Kto w ogóle zagląda w jakieś linki i odnośniki zawarte w tym mailu ? Jak ktoś przeczytał główny przekaz tej wiadomości nie zagłębiając się w szczegóły to nigdy nie kupi domeny od domeniarza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój. Może sformułowania nie są najszczęśliwsze, ale wyraźnie widać, że chodzi o firmy oferujące rejestrację wolnych domen za znacznie zawyżone kwoty. Walka z takimi praktykami jest jak najbardziej wskazana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem kilka takich telefonów. Ale to już dawno temu. Kiedyś chyba nawet jakiś list dostałem.

 

Mam domenę z końcówką .pl

 

Pani, która dzwoniła powiedziała, że ktoś chce zarejestrować taką samą domenę z końcówką .com

W związku z tym, że ja mam .pl to mam też pierwszeństwo do domeny .com

 

No i ona mnie pyta czy chcę tą .com za jedyne 200 zł.

 

Według mnie można pokusić się, żeby nazwać tą praktyke oszustwem, bo to jest wprowadzanie w błąd.

 

W tym co rozesłało home (też dostałem) nie widzę, by był to atak na domeniarzy.

 

Chodzi o to, że dzwonią do klientów home (i nie tylko) podają się za operatora usług. Klient myśli, że dzwoni do nich home, który chce zabezpieczyć interes klienta, który ma jakąś domenę z inną końcówką.

 

Takie sztuczki - gra słowami - a chodzi o namówienie klienta na rejestrację domen, a nie zakup.

 

ONI NIE SPRZEDAJĄ, A NAMAWIAJĄ NA REJESTRACJE ZA ZAWYŻONE SUMY W PORÓWNANIU DO CEN RYNKOWYCH

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dajcie spokój. Może sformułowania nie są najszczęśliwsze, ale wyraźnie widać, że chodzi o firmy oferujące rejestrację wolnych domen za znacznie zawyżone kwoty. Walka z takimi praktykami jest jak najbardziej wskazana.

Zgadzam się, z takimi "firmami" trzeba walczyć. Zupełnie inną sprawą jest to, zło ostrzega przed większym złem;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pani, która dzwoniła powiedziała, że ktoś chce zarejestrować taką samą domenę z końcówką .com

W związku z tym, że ja mam .pl to mam też pierwszeństwo do domeny .com

 

Ja miałem trochę inaczej. Zadzwonił Pan, który podał się za pracownika agencji kreatywnej... Opowiedział mi, że zgłosił się do nich klient, który chciał założyć identyczną firmę (taka sama nazwa i rodzaj działalności). Na dodatek chciał działać w mojej okolicy... jakieś 15km od mojej siedziby firmy. Ten miły Pan zadzwonił do mnie, aby mnie uprzedzić że jego klient zlecił mu zrobienie strony i kupienie domeny... po czym zaoferował mi, abym ją "odkupił żeby nie tracić klientów". Była to domena .biz za 350zł :)

 

Powiedziałem mu, żeby zadzwonił za godzinkę bo muszę to przemyśleć. W tym czasie kupiłem w promocji tą mega domenę za 6zł (zapomniał chociaż zarezerwować...) i umieściłem tam małą grafikę z tekstem: "997 - znasz ten numer?"

 

Po godzinie zadzwonił i zapytał o moją decyzję. Powiedziałem mu, że ja już mam stronę pod końcówką .biz, na co Pan odpowiedział "niemożliwe". Poleciłem mu od razu sprawdzić, słyszałem tylko odgłos klawiatury i... połączenie zostało przerwane. Nawet do widzenia nie powiedział. Cham.

Edited by eizo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja miałem trochę inaczej. [...]

dobre :)

ja bym jeszcze grzecznie złozył to zamówienie na biz i czekał

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja miałem trochę inaczej. Zadzwonił Pan, który podał się za pracownika agencji kreatywnej... Opowiedział mi, że zgłosił się do nich klient, który chciał założyć identyczną firmę (taka sama nazwa i rodzaj działalności). Na dodatek chciał działać w mojej okolicy... jakieś 15km od mojej siedziby firmy. Ten miły Pan zadzwonił do mnie, aby mnie uprzedzić że jego klient zlecił mu zrobienie strony i kupienie domeny... po czym zaoferował mi, abym ją "odkupił żeby nie tracić klientów". Była to domena .biz za 350zł :)

 

Powiedziałem mu, żeby zadzwonił za godzinkę bo muszę to przemyśleć. W tym czasie kupiłem w promocji tą mega domenę za 6zł (zapomniał chociaż zarezerwować...) i umieściłem tam małą grafikę z tekstem: "997 - znasz ten numer?"

 

Po godzinie zadzwonił i zapytał o moją decyzję. Powiedziałem mu, że ja już mam stronę pod końcówką .biz, na co Pan odpowiedział "niemożliwe". Poleciłem mu od razu sprawdzić, słyszałem tylko odgłos klawiatury i... połączenie zostało przerwane. Nawet do widzenia nie powiedział. Cham.

 

 

.biz nie da się zarezerwować.

 

Trzeba było:

Zarejestrować.

Zgodzić się na zakup i poprosić o fakturę.

Opłacić fakturę.

Domenę wystawić na Dropped/SEDO za 5000.

Miałbyś i domenę i 4500:)

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tamtym tygodniu dostałem telefon od siostry ,że ktoś do niej dzwonił z ofertą domen z innymi końcówkami w cenie 280 zł sztuka . Tłumaczył sie oczywiście tym , że ktoś inny chce kupić te domeny i naopowiadał jeszcze ze w google tamte domeny będą wyżej :) Sprawdziłem i domeny były w testach. Oczywiście musiała decyzje podjąć natychmiast , lecz w pore zadzwoniła do mnie.

http://e-biznes.pl/2009/03/domenowi-naciagacze/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekaz home.pl jest jasny: "nie kupujcie domen od domeniarzy (oszustów), kupcie je u nas".

 

W ogóle nazywanie kogoś kto oferuje właścicielowi domeny xxx.eu domeny xxx.pl oszustem to jakieś przegięcie !

Czy komuś przed świętami padło na głowę ?!

 

Bredzisz. Akcja Home nie dotyczy domeniarzy i jest wymierzona w firmy, które faktycznie działają "nie fair". Niestety ich działanie jest zgodne z prawem, proces już był. Pierwsżą firmą był Lerkins Group:

http://www.google.pl/#hl=pl&cp=4&g...280&bih=807

 

Później pojawiły się klony.

 

Słuszna akcja, fajnie że Home jako duży rejestrator stworzył taką podsumowującą stronę, szczególnie, że tego rodzaju wyłudzacze ostatnio znów się mocno aktywowali. A tracą na takim procederze wszyscy:

- uczciwi rejestratorzy (bo mają niepotrzebne zapytania i często są przedstawiani w złym świetle),

- Klient (bo przepłaca za zbędną domenę),

- rynek (bo Klient który po fakcie zorientuje się w temacie może się zrazić do kolejnych inwestycji w Internecie),

- domeniarze (j.w.).

 

.biz nie da się zarezerwować.

 

Trzeba było:

Zarejestrować.

Zgodzić się na zakup i poprosić o fakturę.

Opłacić fakturę.

Domenę wystawić na Dropped/SEDO za 5000.

Miałbyś i domenę i 4500:)

 

Albo domenę wystawioną na Sedo i 350 PLN na minusie ;-)

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bredzisz.

 

Gdybyś dokładnie doczytał o czym ja pisałem nie pisałbyś bzdur na mój temat kolego...

Akcja home.pl jak najbardziej słuszna, popieram w 100%, ale sformułowanie treści w głównym mailu jest strasznie niefortunne. Pamiętaj że 99% adresatów tej wiadomości to laicy domenowi którzy tego rodzaju wiadomości czytają piąte przez dziesiąte... Jeśli ktoś nie kliknął sobie "szczegóły" (dopiero tam jest opisane o co tak na prawdę chodzi) to ma bardzo dokładny zarys domeniarza, nie daj boże jak ktoś zjechał niżej i przeczytał żółty boks...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybyś dokładnie doczytał o czym ja pisałem nie pisałbyś bzdur na mój temat kolego...

Akcja home.pl jak najbardziej słuszna, popieram w 100%, ale sformułowanie treści w głównym mailu jest strasznie niefortunne. Pamiętaj że 99% adresatów tej wiadomości to laicy domenowi którzy tego rodzaju wiadomości czytają piąte przez dziesiąte... Jeśli ktoś nie kliknął sobie "szczegóły" (dopiero tam jest opisane o co tak na prawdę chodzi) to ma bardzo dokładny zarys domeniarza, nie daj boże jak ktoś zjechał niżej i przeczytał żółty boks...

 

1. W żółtej ramce widzę info o WOLNEJ domenie, więc jeśli już to na plus dla domeniarzy.

2. Uważasz, że Home.pl będzie dostosowywać treść maila tak żeby środowisko domeniarzy się nie obraziło? Tak mogłoby być gdyby domeniarze działali razem np. jako SILNE i WPŁYWOWE stowarzyszenie (nie martwe, jak obecnie).

3. Potencjalnemu Klientowi zawsze można wytłumaczyć różnicę w 3 zdaniach.

4. Jesli już to dotyczy to sytuacji sprzedaży domeny o innej końcówce, a nie sprzedaży domeny w ogóle.

 

Podsumowując oburzenie moim zdaniem totalnie zbędne, a jako osoba obracająca się w tej branży również zauważyłem ostatnio ogromny wzrost aktywności naciągaczy o których pisze Home, co mnie okropnie irytuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podsumowując oburzenie moim zdaniem totalnie zbędne, a jako osoba obracająca się w tej branży również zauważyłem ostatnio ogromny wzrost aktywności naciągaczy o których pisze Home, co mnie okropnie irytuje.

Czytając "domenowi naciągacze" raczej nie powinniśmy czuć oburzenia , przecież to nie o nas :D . Jednak nie przeczę ,że ta cała sytuacja działa na naszą niekorzyść . Telefony i maile mogą być i bedą ignorowane , wiadomości wyrzucane bez przeczytana .

 

Kto dostał te wiadomości ? Raczej posiadacze usług w home.pl , którzy już są szczęśliwymi posiadaczami domen , stron i hostingu . Czyli i tak by odrzucili oferte .Jeżeli uratuje tą wiadomością jakiegoś przedsiębiorce od oszustwa , działa na twoją niekorzyść ? Czyli jeżeli dał by sie naciągnąć i spłukał by sie z paru stów , na pewno będzie miał lepsze zdanie o nas* .

 

*Nie chodzi tu o "nas" jako naciągaczy ;)

Edited by siadaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
a sporo jest takich oszukanych http://forumprawne.org/nowe-technologie/25...t-services.html

 

Home.pl dobrze robi, ale niech także poinformuje, ze domeny mozna kupic na wtórnym rynku m.in. na "ich" Premium.pl

 

PZDR

 

No właśnie nie zapominajmy, że Home.pl uyczestniczy w projekcie Premium.pl, więc raczej celowo sami sobie nie szkodzą ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×