Jump to content
Sign in to follow this  
ceder

Rewolucja w domenach

Recommended Posts

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie cały ten pomysł to jedno wielkie nieporozumienie :)

 

A ja wrecz przeciwnie - uwazam, ze powinno sie zlikwidowac calkowicie koncowki :rolleyes: Powyzsze daje taka wlasnie namiastke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwość zarejestrowania swojego, "dowolnego" rozszerzenia jest pomysłem ciekawym, natomiast wypowiedzi w artykule nietrafione.

Edited by Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwość zarejestrowania swojego, "dowolnego" rozszerzenia jest pomysłem ciekawym, natomiast wypowiedzi artykule nietrafione.

 

Moim zdaniem wprowadzi to jedynie chaos i niepotrzebne zamieszanie. Nie mówiąc już o tym jak negatywnie wpłynie na zachowania KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Nie mówiąc już o tym jak negatywnie wpłynie na zachowania KK.

 

No jak wpłynie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijak wpłynie, oni nie wiedzą że istnieją IDN-y a akurat będą tak zorientowani że istnieją domeny z dowolnymi końcówkami.

Edited by mindryl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Pożyjemy, zobaczymy jak to wpłynie na KK ale zakładam, że wpływ będzie minimalny.

 

Ja zakładam, że takowego wpływu w ogóle nie będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja zakładam, że takowego wpływu w ogóle nie będzie.

 

Myślę, że jeśli KK będzie miał wybór między kupnem nazwy w dotychczasowo istniejącej końcówce za x.xxx/xx.xxx, a rejestracją w nowej gTLD najwyższego stopnia po cenie rejestracji jego wybór może częściej paść na drugą opcję.

 

Oczywiście wpływ na to będzie miał fakt jak bardzo rozreklamowane zostaną nowe końcówki i jak dużą popularnością będą się one cieszyły wśród potencjalnych ich rejestratorów. Może równie dobrze okazać się, że jedyne końcówki zarejestrują sobie duże koncerny, aby uchronić się przed nadużywaniem ich nazwy.

Wtedy oczywiście macie rację, że wpływ będzie znikomy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Główną przyczyną ewentualnej paniki wśród inwestorów jest ignorowanie przez nich najprostszych faktów związanych z nowymi gTLD:

  • ICANN NIGDY nie zarejestruje nieuprawnionemu podmiotowi znaku zastrzeżonego typu .apple, .cola etc. Duże koncerny wiedząc to nie będą się bawić w bezsensowne inwestycje związane z infrastrukturą sieciową.
  • Każda nowa końcówka wzmacnia pozycję .com i najważniejszych ccTLD
  • Koszty wniosku i dalszego postępowania są OGROMNE - nie będzie tysięcy nowych końcówek
  • Wiele nowych gTLD upadnie po 2/3 latach - mogą dziać się dantejskie sceny w tym temacie tylko kogo poza właścicielami rejestru to obchodzi
  • Będzie wiele ustawionych sprzedaży i czarnoPRowych akcji marketingowy typu "rejestr .XYZ wspiera nielegalne treści" pisanych przez konkurencję, przez pierwsze 2/3 lata google może banować całe rejestry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Myślę, że jeśli KK będzie miał wybór między kupnem nazwy w dotychczasowo istniejącej końcówce za x.xxx/xx.xxx, a rejestracją w nowej gTLD najwyższego stopnia po cenie rejestracji jego wybór może częściej paść na drugą opcję.

 

Głupoty i tyle. Ktoś kto ma świadomość wartości domeny kupi ją tak czy siak. Niejednokrotnie schodzą domeny .pl po XXXX nawet w przypadku kiedy WSZYSTKIE inne końcówki są wolne.

 

KK już i tak często ma wybór i możliwość by zarejestrować, po cenie rejestracji, domeny takie jaki .info, .org czy .biz zamiast wydawać "fortunę" na .pl czy .com. Ten który tak zrobi to też dobra rzecz, bo zapycha on lukę, która podnosi wartość naszych domen.

 

Inna kwestia: Świadomość. W przypadku np. domen .bank i tworów takich jak np. fortis.bank czy pekao.bank będzie popełniana MASA literówek przez dodających .pl czy .com.pl do takowego trolla domenowego.

 

Adnotacja:

Przy ogromnych kosztach uruchomienia nowej gTLD, w samej tylko Polsce, nie będzie się to opłacać, a co za tym idzie nie będzie reklam tych domen na naszym rynku. Któryś z gigantów może się pokusi by wydać kilkaset tysięcy złotych na jakąś nową gTLD, jednak ciężko będzie to zrozumieć bo zarobić i zarobi na tym jedynie ICANN. Żadna generyczna czy krótka nowa gTLD nie zarobi w Polsce tyle by się to mogło opłacać (no chyba że domeniarze "nakarmią" takiego ryzykanta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedyne jakie zagrozenie widzę to w skali globalnej dla domen .com , których abonenci oczekują ceny powyżej 1-2 mln $

 

wtedy faktycznie zamiast kupić ktoś mozę wpaść na pomysł stworzenia dedykowanej końcówki - ale to i tak pod warunkiem, że wiele wczesniej powstałych nowych rozszerzeń stanie sie względnie popularne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe kiedy ktoś błyskotliwy zarejestruje nowe gTLD .con jako literówkę od .com :rolleyes: i będzie vodka.con, pizza.con, money.con, bank.con...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe kiedy ktoś błyskotliwy zarejestruje nowe gTLD .con jako literówkę od .com :rolleyes: i będzie vodka.con, pizza.con, money.con, bank.con...

 

Swoją drogą ciekawy jestem jaki ruch generowałaby taka literówka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nijak wpłynie, oni nie wiedzą że istnieją IDN-y a akurat będą tak zorientowani że istnieją domeny z dowolnymi końcówkami.

 

Nowe TLD zaczną być widoczne dla przeciętnego użytkownika bardzo szybko po tym jak zamiast pisać w przeglądarce

 

google.com, facebook.com

 

wystarczy że napiszesz

 

.google albo .facebook

 

Równie szybko pojawią się w reklamach linki typu:

 

X3.bmw, civic.honda

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

czy ja dobrze wyczytałem ze koszt rejestracji nowej koncówki to 190 000 $?

Bo jesli to tylko tyle to raczej jest to znikomy wydatek dla np koncernu samochodowego.

Również dla duzysz inwestorów indywidualnych lub chocby dla funduszy inwestycyjnych to tez wydatek raczej znikomy.

koncówka .bank spokojnie na siebie zarobi jak i wiele innych.

Więc czy nam się to podoba czy nie końcowki bedą popularne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe kiedy ktoś błyskotliwy zarejestruje nowe gTLD .con jako literówkę od .com :) i będzie vodka.con, pizza.con, money.con, bank.con...

 

Albo inną literówkę .met :rolleyes:

Edited by Sebving

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe kiedy ktoś błyskotliwy zarejestruje nowe gTLD .con jako literówkę od .com :rolleyes: i będzie vodka.con, pizza.con, money.con, bank.con...

Na takie rozszerzenia ICANN nie pozwoli. Nowe TLD nie mogą być podobne do istniejących, żeby nie wprowadzać dodatkowego zamieszania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe kiedy ktoś błyskotliwy zarejestruje nowe gTLD .con jako literówkę od .com :) i będzie vodka.con, pizza.con, money.con, bank.con...

 

 

Albo inną literówkę .met :rolleyes:

 

Zdaje się, że ICANN dosyć ostrożnie tworzy nowe końcówki zastanawiając się wcześniej czy nie będą się one mylić z już istniejącymi. Więc końcówki .con, .met raczej nie przejdą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdaje się, że ICANN dosyć ostrożnie tworzy nowe końcówki zastanawiając się wcześniej czy nie będą się one mylić z już istniejącymi. Więc końcówki .con, .met raczej nie przejdą.

 

To by się nawet zgadzało bo słowo "con" z angielskiego oznacza: oszukiwać, nabierać, naciągać lub przekręt. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw czy w przyszłości na własną końcówkę zdecyduje się któreś z polskich miast. Tylko ta cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię żeby którekolwiek z polskich miast zdecydowało się kiedykolwiek na na swoją końcówkę. Ciekaw jestem czy któryś polski rejestrator zdecyduje się na wprowadzenie swojego rozszerzenia.

Pozdrawiam

ORES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×