Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

Wypłata z Dropped na konto w UK

Recommended Posts

Witam,

 

znajomy mieszkający w UK zaczął zabawę z domenami i udało mu się coś tam sprzedać. Zapytał mnie jak wyglądają wypłaty z Dropped na konto w UK, o czym nie mam zielonego pojęcia. Wiem, że na forum jest kilku użytkowników stacjonujących w UK, więc prosiłbym o opisanie sprawy. Czy traci się coś na przelewie środków na konto w UK? Jak wygląda sprawa przewalutowania? Znajomy ma również stare konto w Polsce, ale wygodniej byłoby mu przelewać pieniądze na konto, którego obecnie używa w UK, bo do polskiego nie ma dostępu online i ktoś z rodziny musiałby mu później przelewać te środki na konto w UK...

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koszty przewalutowania w Dropped są wysokie, np. za każde 3000 pln, koszt przewalutowania na EUR to ok. 25 EUR (100 pln)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrując konto w AfterMarket może sobie wybrać walutę - złotówki, funty, dolary, euro.

Najlepiej wybrać taką, jak się ma konto, czyli w tym przypadku funty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestrując konto w AfterMarket może sobie wybrać walutę - złotówki, funty, dolary, euro.

Najlepiej wybrać taką, jak się ma konto, czyli w tym przypadku funty.

 

To zdaje się nowa opcja, czy zmiana jest możliwa dla starych kont?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koszty przewalutowania w Dropped są wysokie, np. za każde 3000 pln, koszt przewalutowania na EUR to ok. 25 EUR (100 pln)

Rzeczywiście koszty niemałe...

 

 

Rejestrując konto w AfterMarket może sobie wybrać walutę - złotówki, funty, dolary, euro.

Najlepiej wybrać taką, jak się ma konto, czyli w tym przypadku funty.

Konto jest już zarejestrowane i wybrana waluta to złotówki. Czy można to zmienić dla już zarejestrowanego konta? Kolejne pytanie, czy mając już konto z walutą funt i kupując domeny na giełdzie wystawione w PLN sytuacja nie zatacza koła i za każdym razem przy zakupie nie następuje przewalutowanie na którym się traci? To samo przy przechwytywaniu, odnawianiu, rejestracji?

 

 

To zdaje się nowa opcja, czy zmiana jest możliwa dla starych kont?

Sprawdziłem teraz rejestrację nowego użytkownika i nie widzę tam wyboru waluty?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdziłem teraz rejestrację nowego użytkownika i nie widzę tam wyboru waluty?

 

Faktycznie jest taka możliwość, też to przetestowałem i nawet założyłem nowe konto na AM w euro. Pytanie teraz czy można zmienić walutę istniejącego konta. Takiej opcji nie znalazlem w panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie jest taka możliwość, też to przetestowałem i nawet założyłem nowe konto na AM w euro. Pytanie teraz czy można zmienić walutę istniejącego konta. Takiej opcji nie znalazlem w panelu.

 

Raz wybranej waluty nie można zmieniać.

Transakcje przeliczane są po średnim kursie dnia, więc traci się niewiele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można wystawiać aukcje w PLN mając konto w innej walucie i czy przy sprzedaży również traci się na przewalutowaniu?

 

PS. Gdzie widzicie tą opcję wybrania waluty przy rejestracji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można wystawiać aukcje w PLN mając konto w innej walucie i czy przy sprzedaży również traci się na przewalutowaniu?

 

PS. Gdzie widzicie tą opcję wybrania waluty przy rejestracji?

 

 

Wystawiać domeny można zawsze w każdej z 4 walut bez względu na to jaką walutę wybrałeś podczas rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×