Jump to content
Domenno.pl

Pomysły na nazwę domeny dla lokalnego serwisu ogłoszeniowego

Recommended Posts

Już jakiś czas temu pytałem Was w sondzie, która nazwa domeny jest najlepsza Waszym zdaniem, dla miejsciego serwisu ogłoszeniowego.

 

Wówczas wytypowaliście głównie takie przykłady domen:

OgloszeniaMiasto.pl oraz zMiasta.pl

 

Co jednak, gdy oba te przykłady są zajęte a zależy nam na fajnej nazwie?

 

Możemy wymyśleć jakiś twór podobny do tego zMiasta.pl lub zadowolić się innymi propozycjami wymienionymi w sondzie. Ostanio znalazłem kilka fajnych nazwa jak Toruniak Olawiak itp. Czy można jednak inaczej?

 

Proszę Was o przykłady fajnych domen już istniejących dla lokalnych serwisów ogłoszeniowych.

Edited by Domenno.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

OfertyMisto.pl

NaszeMiasto.pl

Miasto24.pl

twojemiasto.pl np twójkraków.pl

emiasto.pl

Patrzyłem po liczbie wyszukiwań dla swojego małego miasteczka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co jednak, gdy oba te przykłady są zajęte a zależy nam na fajnej nazwie?

 

odkupić, w życiu nie ma niczego dobrego za darmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkupienie z serwisem nie wchodzi w grę, aż tak mi na tej domenie nie zależy, dlatego szukam pomysłu na coś innego, wpadającego w ucho, może bardziej brandowego :wacko: o ile to dobrze napisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odkupienie z serwisem nie wchodzi w grę, aż tak mi na tej domenie nie zależy, dlatego szukam pomysłu na coś innego, wpadającego w ucho, może bardziej brandowego :) o ile to dobrze napisałem.

 

nie mowie o odkupieniu domeny zagospodarowanej

trudno uwierzyc, ze wszystkie domeny Twojego miasta tworzone w sposob, ktory wymieniles (e, 24, i itd)

sa zagospodarowane :wacko:

a stworzyc na sile zawsze mozna: miastoplus, pulsmiasta, naszemiasto, zyciemiasta itd itd tylko czy o to chodzi w domenach

powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

e 24 itp to nie są zagospodarowane ale wolę np toruniak.pl niż torun24.pl tylko że toruniak.pl przykładowo jest już zajęty to co mam kombinować torunianin.pl? torunianie.pl? toruniaczek? OfetyMiasto jest, tak samo jest ogloszenia-miasto.pl ale jakoś te myślinki mi się źle kojarzą, nie wiem czy bym wolał ofertyMiasto.pl czy lepiej ogloszenia-miasto.pl. 24, e, nasza to takie niepotrzebne dodatki ale ostatecznie byłoby to jakieś rozwiązanie. To może już lepiej nawet ogloszeniamiasto.com niż ogloszenia-miasto.pl albo ofertymiasto.pl?

Edited by Domenno.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
e 24 itp to nie są zagospodarowane ale wolę np toruniak.pl niż torun24.pl tylko że toruniak.pl przykładowo jest już zajęty to co mam kombinować torunianin.pl? torunianie.pl? toruniaczek? OfetyMiasto jest, tak samo jest ogloszenia-miasto.pl ale jakoś te myślinki mi się źle kojarzą, nie wiem czy bym wolał ofertyMiasto.pl czy lepiej ogloszenia-miasto.pl. 24, e, nasza to takie niepotrzebne dodatki ale ostatecznie byłoby to jakieś rozwiązanie. To może już lepiej nawet ogloszeniamiasto.com niż ogloszenia-miasto.pl albo ofertymiasto.pl?

Myślę, że błędnie osądzasz e i 24 w konfrontacji z toruniakiem. Dla każdego internauty (nie mówię o domainerach) "e", czy "24" jest czymś na porządku dziennym. W internecie jest niezliczona ilość e-sklepów, sklepów24, e-usług i usług24 - każdy sie do tego przyzwyczaił. Owszem, możesz postawić na brand, ale uważam, że dłużej domena będzie się "przyjmować". Jeśli e i 24 wolne, to w pierwszej kolejności uderzyłbym właśnie w te adresy...

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja coraz częściej spotykam się z nazwami kojarzącymi się bezpośrednio z miejscowością / regionem.

Przykładem jest tutaj Lublin i koziolek.pl - może uderz w coś takiego.

Jeżeli masz zaplecze to jakbyś się nie nazwał to i tak się wypozycjonujesz.

 

Jednak polecałbym Ci rozważenie odkupienia domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co myślicie o nazwach miasto.biz albo ogloszeniamiasto.com jako jako gorsze niż ogloszeniamiasto.pl ale lepsze niż każde inne poza toruniak.pl

 

Moim zdaniem miasto.biz jest zdecydowanie lepsze niz jakies dziwne konstrukcje slowne w .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że błędnie osądzasz e i 24 w konfrontacji z toruniakiem. Dla każdego internauty (nie mówię o domainerach) "e", czy "24" jest czymś na porządku dziennym. W internecie jest niezliczona ilość e-sklepów, sklepów24, e-usług i usług24 - każdy sie do tego przyzwyczaił. Owszem, możesz postawić na brand, ale uważam, że dłużej domena będzie się "przyjmować". Jeśli e i 24 wolne, to w pierwszej kolejności uderzyłbym właśnie w te adresy...

 

Masz rację, mam do takich dopisków awersję. Czy znacie jakieś duże serwisy ogłoszeniowe regionalne, które korzystają z "e" lub "24"?

 

Pozwoliłem sobie zrobić nową sondę ale nie na tym forum, żeby nie było drugi raz to samo. Tym razem uwzględniłem Wasze pomysły. Jeśli ktoś bywa na forum PiO to proszę o udział w tej sondzie.

Edited by Domenno.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jakimś tropem będzie coś w rodzaju TylkoTorun.pl (ta akurat regnięta ale nie jest zagospodarowana)? I żeby nie było - nie polecam i nie pochwalam takiej domeny, podpowiadam jedynie inne tanie rozwiązania :)

Na PIO nie moge wejść, bo naruszam certyfikaty bezpieczeństwa -korzystam akurat ze służbówki, jak jutro temat mi wpadnie w oko, to tam zajrzę...

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chwila natchnienia...

 

InfoTorun.pl,

TorunLokalnie.pl,

AnonseTorun.pl

AnonseTorunskie.pl

OgloszeniaTorunskie.pl

OtoTorun.pl

TablicaTorun.pl :)

MiastoTorun.pl

BazarTorun.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam MiastoOtwarte.pl, chyba tam kiedyś był właśnie serwis tego typu, wiec do tej pory jest ruch, 116 odsłon w ciagu 30 dni.

 

PZDR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie najlepszy pomysł to Torunskie.pl (ogłoszenia, forum etc). Ktoś zarejestrował na aftermarket, spytaj, może tanio odda.

 

 

Jeśli serwis miałby służyć także promocji firm (ciężko czerpać wysokie zyski wyłacznie na ogłoszeniach prywatnych), to tutaj zasugerowałbym nazwę LOKALNEJ Krainy Geograficznej. Tj. po prostu Dolina.pl, Kotlina.pl, Wysoczyzna.pl, Pojezierze.pl (bez tego drugiego członu nazwy lokalnej np. "Wysoczyzna Żelechowska" Dlaczego ? - Firmy po prostu uciekają.. 1. albo na przedmieścia, 2. albo do drugiego miasta Tam, gdzie są niższe podatki i stawki ubezpieczeń albo lepszy plan zagospodarowania przestrzennego - właśnie do innego miasta w takiej małej krainie geograficznej.

 

Lokalne serwisy ogłoszeniowe to ostatno żyła kasy. A powodem Tego jest moda na promocję ogłoszeń sprzedaży nieruchomości bezpośrednio. Modę tę rozpowszchniają trochę doradcy finansowi, w których opinii biura nieruchomości utrudniają transakcje (poprzez umowy na wyłączność promocji/sprzedaży), a trochę też sami klienci, zdegustowani sposobem promocji, czy też małą jej efektywnością. Sprowadza się to do stwierdzenia: "Wydaj 300 pln na promocję oferty sprzedaży swojej nieruchomości, aby była widoczna na szczycie listy ogłoszeń. Jeżeli się nie uda, to dopiero wtedy pójdziesz do biura nieruchomości. Zawsze warto spróbować." W Ten sposób lokalne serwisy wyrywają po tej dyszce, czy dwóch. Jeśli w opinii jakiegoś starszego Pana serwis anonsetorun.pl jest ch**owszy ^^ od Torunskie.pl, to można liczyć, że będzie promował często..

Share this post


Link to post
Share on other sites

GazetaTorunska.pl

Torunska.pl

 

IDN-y w komplecie

 

Czekają w moim portfolio na zagospodarowanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie najlepszy pomysł to Torunskie.pl (ogłoszenia, forum etc). Ktoś zarejestrował na aftermarket, spytaj, może tanio odda.(...)

 

 

GazetaTorunska.pl

Torunska.pl

 

IDN-y w komplecie

 

Czekają w moim portfolio na zagospodarowanie :)

 

Miasto Toruń chyba służyło tutaj tylko jako przykład ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miasto Toruń chyba służyło tutaj tylko jako przykład :)

 

A już myślałem, że znajdzie się wspólnik ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×