Jump to content
Sign in to follow this  
polishprince

Nieopłacanie zakupionych domen przez klientów

Recommended Posts

Witam

Mam kilka pytań związanych z nieopłacaniem zakupionych domen na AM.

W ostatnich dwóch miesiącach nasiliło mi się intensywność nie opłacania zakupionych u mnie domen przez klientów. Skala problemu narosła już do kilkunastu takich sytuacji tylko w ostatnich miesiącach. Nie są to jakieś duże kwoty (od 200 do 1000PLN) ale powoli zaczyna mnie to irytować i nie bardzo wiem co zrobić.Wiem,że AM ma w regulaminie jakieś kary dla nieopłacających ale ja jak do tej pory nie otrzymałem z tego tytułu żadnych rekompensat. Czy Wam też się często zdarza fakt nieopłacenia przez klientów zakupionych domen i czy AM pobiera jakieś kary z tego tytułu i czy przede wszystkim otrzymujecie z tego tytułu rekompensaty? Kilka domen specjalnie przedłużyłem z tego powodu,że tak się umawialiśmy z klientem lub 5 dniowy termin zapłaty za domenę wykraczał poza okres abonencki domeny. Jak to w praktyce wygląda u Was i czy fakt nieopłacenia domeny muszę zgłaszać do supportu AM aby podjęli jakieś działania?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kompendium wiedzy + wielokrotne deklaracje poprawy ze str AM :P
Tylko co daje nam teorię???

 

Praktyka jest taka, że RAZ otrzymałem 50% kary (zgodne z regulaminem).

 

Ale to raczej wyjątek <_<

 

Ostatni "kupujący", które nie płacił za domeny, ma nadał czyste statystyki wg AM:

Poniżej znajduje się rating użytkownika KONRADN. Rating pozwala zorientować się, na ile rzetelny jest użytkownik licytujący w aukcji i jak duża jest szansa że opłaci wylicytowaną domenę bądź przekaże sprzedawaną domenę nabywcy.

 

Rating jest obliczany na podstawie liczby opłaconych i nieopłaconych domen w ostatnich 6 miesiącach.

 

Rating kupującego: (1)

Użytkownik AfterMarket.pl od: 2011-09-06

Ogółem nieopłaconych aukcji: 0.0 %

Nieopłaconych aukcji z innymi ofertami: 0.0 %

[...]

Oferta złożona przez KONRADN (1), adres email: imac@imac.edu.pl

Ta oferta złożona (i zaakceptowana - około 15.02.2012) przez KONRADN nie została opłacona...

 

BTW imac.edu.pl jest zarejestrowana na:

ABONENT:

firma: TARGET PROJECT NOWAJCZYK, KONARSKI SPÓŁKA JAWNA

ulica: Osiedle Stafana Batorego 58a

miasto: 60-687 Poznań

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta oferta złożona (i zaakceptowana - około 15.02.2012) przez KONRADN nie została opłacona...

 

To dlatego, że :

 

Ogółem nieopłaconych aukcji: 0.0 %

Nieopłaconych aukcji z innymi ofertami: 0.0 %

 

System Aftermarket zlicza tylko aukcje, nie zlicza do statystyk w ogóle nieopłaconych ofert kupna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To dlatego, że :

 

System Aftermarket zlicza tylko aukcje, nie zlicza do statystyk w ogóle nieopłaconych ofert kupna.

Dzięki za wyjaśnienia - byłem za naiwny: nawet nie pomyślałem o takiej możliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem z dwa przypadki nieopłacenia aukcji, kwoty średnio-wysokie xx PLN, więc nie ma płaczu.

 

Dowiedziałem się potem, że można uzyskać regulaminową rekompensatę, pod warunkiem, że AM ma z czego ściągnąć od użytkownika (czyli jeśli dany delikwent ma dodanie saldo w panelu).

 

Na Premium sprzedałem tez już trochę domen, ale nie zdarzyło mi się ani razu nieopłacenie aukcji przez użytkownika (dziś złożył ofertę w jednej z moich aukcji użytkownik, co do którego były kiedyś drobne wątpliwości czy opłaci po aukcji domenę Skrzat#pl, jak wiadomo wszystko w tamtym temacie skończyło się pozytywnie, dlatego ja też specjalnych obaw już nie mam).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dowiedziałem się potem, że można uzyskać regulaminową rekompensatę, pod warunkiem, że AM ma z czego ściągnąć od użytkownika (czyli jeśli dany delikwent ma dodanie saldo w panelu).
U mnie było kiedyś tak, że firma abc.pl złożyła ofertę na domeny

abcdef.pl i bcdefg.pl (obie 2 wysokie XXX)

Pomyślałem sobie, że na abcdef.pl to trochę mało, ale razem daje to tyle PLN, że wystarczę za przedłużenia xx domen, więc zgodziłem się.

 

W końcu tylko abcdef.pl została opłacona - i dodatkowo za późno bez zapytaniem, czy zgadzam się z tym.

 

Więc za nieopłaconą domenę bcdefg.pl nie otrzymałem kompensatę (50% kary) - co IMHO nie powinno, jeśli ktoś kupuje 2 domenę w tym samym momencie - najpierw kara, potem zakup.

 

Ale ja i tak, już od dawna nauczyłem się, ze moje ideały i realia rynku (dropped/AM), że to są 2 różne sprawy <_<

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko co daje nam teorię???

 

Praktyka jest taka, że RAZ otrzymałem 50% kary (zgodne z regulaminem).

 

To i tak nieźle jak na standarty AM w tym aspekcie.

 

Moje zdanie jest niezmienne. Dowolność - falandyzacja tej sfery przez AM jest totalną porażką wizerunkową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje zdanie jest niezmienne. Dowolność - falandyzacja tej sfery przez AM jest totalną porażką wizerunkową.
Z tym zgadzam się w 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po przeciwnej stronie: dwa razy wplynela 50% rekompensata za nieoplacone aukcje (niewielkie kwoty, ale jednak)

raz po ponad pol roku od aukcji

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam,

u mnie tez nieopłacona domena wisi. Kwota niskie xxx, po negocjacjach a mimo to klient nie placi. Porazka jakas. I jak tu życ

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie było kiedyś tak, że firma abc.pl złożyła ofertę na domeny

abcdef.pl i bcdefg.pl (obie 2 wysokie XXX)

Pomyślałem sobie, że na abcdef.pl to trochę mało, ale razem daje to tyle PLN, że wystarczę za przedłużenia xx domen, więc zgodziłem się.

 

W końcu tylko abcdef.pl została opłacona - i dodatkowo za późno bez zapytaniem, czy zgadzam się z tym.

 

Więc za nieopłaconą domenę bcdefg.pl nie otrzymałem kompensatę (50% kary) - co IMHO nie powinno, jeśli ktoś kupuje 2 domenę w tym samym momencie - najpierw kara, potem zakup.

 

Ale ja i tak, już od dawna nauczyłem się, ze moje ideały i realia rynku (dropped/AM), że to są 2 różne sprawy <_<

Miałem kiedyś podobną sytuację...

Klient złożył ofertę na dwie domeny...na jedną b.dobrą ( oczywiście moim zdaniem ) złożył ofertę jakieś 20% poniżej mego minimum i na drugą, średnią, więcej niż oczekiwałem...

Napisał, że obie oferty zapewne zaspokoją moje oczekiwania.

I już miałem zaakceptować obydwie oferty ale mnie coś tknęło..zaakceptowałem najpierw ofertę na "gorszą " domenę a kupującemu wysłałem informację iż druga oferta zostanie zaakceptowana po opłaceniu tej...i klient zniknął...oczywiście nie opłacając domeny...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie podobnie, klient złożył ofertę i po negocjacjach doszliśmy do porozumienia. W czasie oczekiwania na opłacenie domeny dostałem od niego kilka maili z "dziwnymi pytaniami" np.

 

"Dzien dobry, prosze o informacje na temat strony ..................pl . czy domena była zaparkowana czy tez moze jest ciagle uzytkowana? Czemu wchodzac na ................pl zostaje przekierowany na ................pl ? "

 

I już zapaliło mi się światełko, że nie skończy się to dobrze ;) i nie myliłem się. Szkoda było tylko mojego czasu na odp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×