Jump to content
Sign in to follow this  
Lucanus

Domena Wywiady.TV

Recommended Posts

A ile wg. Was może być warta domena wywiady.tv?

 

Mnie osobiście wydaje się o wiele bardziej atrakcyjniejsza od pojedynczej liczby tego słowa tj. wywiad.tv.

 

Czy oferować te dwie domeny w pakiecie i jeśli tak ile taki pakiet byłby wart według Was?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda pytanie zadałem to dość dawno temu, ale właśnie - podobnie jak wyżej - spotykam się z dwoma skrajnymi opiniami typu: "ciekawa, nie mniej jak 10 000", a druga to: "XXX".

 

Będę niezmiernie wdzięczny za kolejne opinie.

 

I jeszcze jedno pytanie, jak takie coś sprzedać: czy zwykła giełda, czy powysyłać oferty do poratali internetowych, gazet, telewizji itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro do tego czasu nie dostałeś żadnych ofert - jednak skłaniam się do opcji xxx :)

o ile w ogóle xxx :)

 

bo mnie domena wcale się nie podoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzeczać się nie będę, bo możesz mieć rację - nie znam się dlatego pytam :)

 

Ofert nie dostałem pewnie temu, bo nie ogłaszałem bigdzie chęci sprzedaży, ani nie rozgłaszałem tego, dopiero niedawno tak na dobrą sprawę podjąłem decyzję o sprzedaży.

 

A co do podobania się - rzecz gustu oczywiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja niestety nie liczyłbym za dobrą sprzedaż, wydaje mi się że jeśli warto inwestować w domeny .tv to raczej takie nie stricte kojarzące się z samą telewizją, ale przeciwnie takie aby gdzie keyword wskazywałby na komercyjną dziedzinę biznesu na temat, którego można będzie zamieścić wiele informacji, również w formie video, typu:

 

moda.tv

uroda.tv

piekno.tv

budownictwo.tv

zdrowie.tv

podroze.tv

motoryzacja.tv

itd.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez odpowiedniego zagospodarowania domeny ciężko będzie o sprzedaż. Ja bym postawił coś pod nią, dodał jakieś wywiady, filmiki, zdjęcia i czekał aż ktoś się zgłosi bo jak ją wystawisz na giełdę itp. to raczej będzie ciężko nawet o te xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważ, że wolne są domeny z *.org i *com.pl, a to są popularne "rozszerzenia". Zadaj sobie pytanie: ile byś Ty dał za tą domenę, biorąc nawet pod uwagę jej potencjał marketingowy (*.tv), jeśli miałbyś wariant w postaci rejestracji np. wywiady.org za 30 zł + VAT? Dałbyś 300, 500zł? No może 1000, ale to chyba w przypływie emocji. Jeśli chcesz mieć wyłączność na wywiady, które zostały zarejestruj pozostałe wolne i monitoruj co się dzieje z resztą.

 

Możesz także próbować spieniężyć ruch. Postaw jakąś mini stronkę, albo poradnik, czy blog dla dziennikarzy - jak przeprowadzać udane wywiady? :) Tylko nie szalej z kosztami - jakiś darmowy hosting na początek, zanim się rozrośnie.

 

Chyba nic lepszego nie wymyślę, ale to Ty widzisz w tej domenie potencjał i to Ty znasz jej wartość.

 

Powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja niestety nie liczyłbym za dobrą sprzedaż, wydaje mi się że jeśli warto inwestować w domeny .tv to raczej takie nie stricte kojarzące się z samą telewizją, ale przeciwnie takie aby gdzie keyword wskazywałby na komercyjną dziedzinę biznesu na temat, którego można będzie zamieścić wiele informacji, również w formie video, typu:

 

moda.tv

uroda.tv

piekno.tv

budownictwo.tv

zdrowie.tv

podroze.tv

motoryzacja.tv

itd.

 

Przyznam rację i już mózgownicę wytężam aby coś fajnego wymyślić. Nie chodzi o to, że wymyślam na siłę, tylko kiedy chcę zrealizować jakiś projekt. Nie jestem jakimś napaleńcem domenowym, co kupuje wszystko co się da :)

 

Zauważ, że wolne są domeny z *.org i *com.pl, a to są popularne "rozszerzenia". Zadaj sobie pytanie: ile byś Ty dał za tą domenę, biorąc nawet pod uwagę jej potencjał marketingowy (*.tv), jeśli miałbyś wariant w postaci rejestracji np. wywiady.org za 30 zł + VAT? Dałbyś 300, 500zł? No może 1000, ale to chyba w przypływie emocji. Jeśli chcesz mieć wyłączność na wywiady, które zostały zarejestruj pozostałe wolne i monitoruj co się dzieje z resztą.

 

Możesz także próbować spieniężyć ruch. Postaw jakąś mini stronkę, albo poradnik, czy blog dla dziennikarzy - jak przeprowadzać udane wywiady? :) Tylko nie szalej z kosztami - jakiś darmowy hosting na początek, zanim się rozrośnie.

 

Chyba nic lepszego nie wymyślę, ale to Ty widzisz w tej domenie potencjał i to Ty znasz jej wartość.

 

Powodzenia

 

Jest dużo racji w tym co mówisz. Właśnie postawiłem pod tym adresem stronę z wywiadami wideo, ale gospodarka okazała się bezlitosna. Każdy odcinek to spore koszty, a dodać do tego cotygodniowe publikacje: bez porządnego zaplecza finansowego ani rusz.

Dlatego myślę nad sprzedażą, nie mam wygórowanych ambicji, ale uważam mimo wszystko idąc w zaparte, że adres potencjał ma, jakieś medium internetowe czy telewizyjne mogłoby z tego zrobić jakiś niezły talk-show czy coś podobnego na przykład - taką kategorią myślę. :)

Dziękuję bardzo, pozdrawiam,

Łukasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×