Jump to content
Sign in to follow this  
networker

domaganie się wydania korzyści

Recommended Posts

Czasem się trafi ktoś, kto pomimo braku podstaw domaga się oddania domeny, czy też zaprzestania naruszeń praw do znaków - nic nowego

 

ale dzisiaj mnie ktoś mocno zaskoczył: pomijam, że samo "naruszenie prawa ochronnego" jest mówiąc najdelikatniej bardzo wątpliwe, zeby nie powiedzieć bzdurne, to pierwszy raz spotkałem się z domaganiem się ujawnienia uzyskanych korzyści oraz płatności tej kwoty na podane konto firmy/osoby wzywającej

 

to chyba jakieś nowe coś ? czy mi się tak tylko zdaje i chyba też nie ma żadnych podstaw jeśli chodzi o domeny, arbitraże etc ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mialem taka sytuacje, musialem zwrocic uzyskane pieniadze na parkingu wraz z domeną.

 

Puscilem im screeny z parkingu, pienadze przelalem, pierw upewnilem sie tylko czy prawnik ktory sie ze mna kontaktowal reprezentowal wlasnie tą firmę.

 

Chodziło o 100 zł,

Ustąpiłem, gra nie warta świeczki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie rzecz ujmując, najpierw trzeba udowodnić prawa do domeny a potem udowadniac poniesione straty i wołać kase...postepowanie na lata...

Share this post


Link to post
Share on other sites
to chyba jakieś nowe coś ? czy mi się tak tylko zdaje i chyba też nie ma żadnych podstaw jeśli chodzi o domeny, arbitraże etc ?

To wynika z praw własności intelektualnej i jest kluczowe, aby ustalić wysokość naruszenia i związanych z tym praw do naprawienia szkody. W Polsce chyba mało praktykowane w kwestii domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×