Jump to content
nembutal

Duże portale działające na domenie innej niż .pl

Recommended Posts

bokser.org - bardzo duży portal o boksie

morele.net - bardzo duży sklep internetowy

 

Generalnie chodzi o to, że każdy taki portal przyzwyczaja Polaków do końcówek innych niż .pl i co za tym idzie, być może warto w nie inwestować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

histmag.org

bibula.com

rmf.fm

wyborcza.biz

joemonster.org

 

moze nie największe, ale znane

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

opony.net

 

a mało jest .net pod dzialalnosc, przedsiebiorcy wolą juz raczej .com.pl

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bzdury gadasz :mellow: Liczysz że jakiś wielki portal pracuje pod innym rozszerzeniem, gdy .pl wolne. Zapomnij ;)

 

Ta, rozgryzłeś mnie. Z wypiekami na twarzy sprawdzałem empik.pl ;)

 

Mówiąc poważnie to bardziej chodzi mi o postawienie tezy, że gdy KK stawiają strony na końcówkach innych niż .pl to jest to samo w sobie czynnikiem napędzającym rynek na te inne końcówki. Patrząc na te przykłady portali można oszacować na ile Polacy są oswojeni z danym globalnym rozszerzeniem

 

forumprawne.org

ekstraklasa.org

ekstraklasa.net

Edited by nembutal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówiąc poważnie to bardziej chodzi mi o postawienie tezy, że gdy KK stawiają strony na końcówkach innych niż .pl to jest to samo w sobie czynnikiem napędzającym rynek na te inne końcówki. Patrząc na te przykłady portali można oszacować na ile Polacy są oswojeni z danym globalnym rozszerzeniem

Mając odpowiedni nakład pieniężny, ba.. nawet nie! Mając kase na domenę w rozszerzeniu innym niż .pl i serwer wirtualny możesz odpalić serwis pod rozszerzeniem jakim tylko chcesz. Sam fakt dużych firm pod innymi rozszerzeniami wcale ale to wcale nie mówi że ludzie z tym rozszerzeniem są oswojeni. Bo niby skąd wiesz czy wiekszosc uzytkownikow nie wpisuje w pasku empik.pl po którym jest przenoszona na empik.com ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam fakt dużych firm pod innymi rozszerzeniami wcale ale to wcale nie mówi że ludzie z tym rozszerzeniem są oswojeni. Bo niby skąd wiesz czy wiekszosc uzytkownikow nie wpisuje w pasku empik.pl po którym jest przenoszona na empik.com ?

 

Moim zdaniem mówi. Bo co z tego że wpiszę empik.pl skoro przeglądarka natychmiast zmienia adres w pasku na empik.com - takie też jest logo, tytuł strony oraz wynik wyszukiwania - nie sposób nie zauważyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bzdury gadasz :mellow: Liczysz że jakiś wielki portal pracuje pod innym rozszerzeniem, gdy .pl wolne. Zapomnij ;)

 

odp:

 

trzebaby być debilem domenowym zeby mieć taką motywację ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem mówi. Bo co z tego że wpiszę empik.pl skoro przeglądarka natychmiast zmienia adres w pasku na empik.com - takie też jest logo, tytuł strony oraz wynik wyszukiwania - nie sposób nie zauważyć.

 

Patrząc na te przykłady portali można oszacować na ile Polacy są oswojeni z danym globalnym rozszerzeniem

Nie są oswojeni skoro wpisują adres URL w rozszerzeniu .PL i niego są dopiero przekierowani. Druga częsta metoda to po prostu wpisanie na stronie startowej (w przygniatającej większości jest to gugl) danej frazy jak np przytoczone przez Ciebie 'forum prawne' i kliknie w pierwszy wynik wyszukiwania. Myślisz że ktoś wpatruje się w to logo z wyszczególnionym rozszerzeniem .org i mówi sobie 'następnym razem to wpisze.. następnym razem to wpisze..'? ;) Nie, ja myślę że ponownie kliknie stronę startową, wpisze w gugl..

 

Odpowiedź dlaczego firmy stawiają na inne rozszerzenie:

1) Ponieważ działają na rynku globalnym (tu np .com)

2) Profil firmy pasuje do innego roszerzenie (forum prawne -> .org)

3) Nie mają kapitału by odkupić szpanerskiego rozszerzenia od skąpego domainera :mellow:

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bzdury gadasz :mellow: Liczysz że jakiś wielki portal pracuje pod innym rozszerzeniem, gdy .pl wolne. Zapomnij ;)

 

 

Po co psujesz temat? Chyba pytanie zadane przez autora bylo inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co psujesz temat? Chyba pytanie zadane przez autora bylo inne.

Ja to robie czy Ty? Pożartowałem z autorem tematu nawiązując do rozmowy, a po co armia ludzi komentujących w taki sposób i napędzająca taki post jak ten? W razie dalszej dezaprobaty zapraszam na priv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ekstraklasa.org

ekstraklasa.net

 

Za domenę ekstraklasa.pl jej abonent chciał kiedyś 10 mln euro i ta cena nie była do negocjacji. Głównie dlatego te serwisy powstały pod innymi końcówkami, że nikt nie miał takich pieniędzy.

 

Wydaje mi się, że takich przypadków jest / będzie więcej, dlatego o ile to możliwe najlepiej kupując domeny celować w końcówkę .pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
o ile to możliwe najlepiej kupując domeny celować w końcówkę .pl

 

To jest raczej oczywiste.

Ale im więcej portali na .org, .net, .com, .info i .biz będzie działać w polskim internecie tym częściej będą one wybierane jako alternatywa wobec droższej .pl.

 

forumrowerowe.org

siatka.org

grono.net - teraz przekierowuje na grono.net.pl :)

prawica.net

legia.net

Edited by nembutal

Share this post


Link to post
Share on other sites

grono.net - teraz przekierowuje na grono.net.pl :)

 

Jakoś przeoczyłem tę zmianę, ale jest nowa informacja:

 

"Witaj XXX,

­ chcieliśmy cie­ poinformować o­ zmianach jakie od 1­ lipca nastąpią w­ serwisie­ Grono.net.pl. ­ Zmieni się layout i­ funkcjonalności­ serwisu. W­ związku z tymi­ zmianami wszystkie­ Twoje zdjęcia­ powinny zostać­ zachowane. Aby­ jednak mieć­ pewność, że Twoje­ albumy będą nadal­ dostępne, zalecamy­ skopiowanie ich na­ dysk lokalny­ Twojego komputera.­ Większość aktywnych­ gron tematycznych,­ również będzie­ istnieć w obecnej­ formie. Nowy­ uproszczony wygląd­ serwisu pozwoli Ci­ odkryć na nowo­ zalety­ Grono.net.pl. ­ Zachęcamy do­ zapoznania się z­ nowymi­ możliwościami. ­ Pozdrawiamy, Ekipa­ Grono.net.pl"

 

hehe, domena Grono.net przekierowuje [chwilowo] na GoDaddy.

Niezłe zamieszanie z nową odsłoną podupadającegeo serwisu społecznościowego.

http://antyweb.pl/to-juz-koniec-sieci-spolecznosciowej-grono-net-teraz-to-hosting-plikow/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×