Jump to content
Sign in to follow this  
p0zer

Parkowanie literówek

Recommended Posts

Dzisiaj zarejestrowałem moje pierwsze literówki, kilka sztuk m.in. portalów z ogłoszeniami (o pracy i ogłoszenia drobne), ale także z branży muzycznej oraz publicystycznej (chodzi o codzienne gazety). W związku z czym mam pytanie do "wymiataczy parkingu", gdzie lepiej je zaparkować: na Sedo, czy ND?

 

ND ma lepsze layouty, ale dużo osób z forum trzyma się jednak Sedo.

Jak to widzicie? Zależy mi na dużej klikalności, wiadomo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeśli chcesz mieć większą klikalność to zdecydowanie NameDrive. tak jak piszesz - ma lepsze layouty, więcej możliwości optymalizacji domen. z moich osobistych doświadczeń wynika, że na ND domeny zarabiają więcej. poza tym ND ma też inne zalety jak np. spolszczony panel (trochę kuleje miejscami, ale na konferencji obiecali, że nad tym popracują) i support po polsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to widzicie? Zależy mi na dużej klikalności, wiadomo :)

to na ND będzie lepiej, tam jest zazwyczaj wyższy ctr, ale niekoniecznie więcej zarobisz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
tam jest zazwyczaj wyższy ctr, ale niekoniecznie więcej zarobisz :)

OK - może źle się wyraziłem. Wolałbym więcej zarobić, a na Sedo chyba stawki wyższe są , prawda?

Kusi mnie ten NameDrive, bo nie mam tam jeszcze żadnej domeny, więc porównałbym sobie oba parkingi.

Ktoś jeszcze dołączy do dyskusji? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - może źle się wyraziłem. Wolałbym więcej zarobić, a na Sedo chyba stawki wyższe są , prawda?

Kusi mnie ten NameDrive, bo nie mam tam jeszcze żadnej domeny, więc porównałbym sobie oba parkingi.

Ktoś jeszcze dołączy do dyskusji? :)

po prostu musisz sprobowac. W sedo pewne jest to ze masz gwarantowane 0,02 za klik z rzadkimi odchyleniami czyli staly ale taki sobie zarobek.

W ND czasem masz kliki za 0,00 a czasem za 1-2$.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sedo pewne jest to ze masz gwarantowane 0,02 za klik z rzadkimi odchyleniami czyli staly ale taki sobie zarobek.

W ND czasem masz kliki za 0,00 a czasem za 1-2$.

 

to jest tak, że Sedo nie wlicza tych klików za 0,00 do statystyk, chociaż i takie się zdarzają. oni po prostu ich nie uwzględniają w statach. ND pokazuje Ci wszystkie kliki, nawet te za 0,00. dlatego może i stawki średnio są niższe (tzn. wielu się tak wydaje, ale tak nie jest to prawda do końca), ale zliczane są wszystkie kliknięcia.

co jeszcze różni Sedo od ND to to, że w Sedo stawki update'owane sa na bieżąco, ale wartości klików są obliczane na podstawie stawek jakie Sedo otrzymało od reklamodawców np. w zeszłym tygodniu. czyli jest to bardziej wróżenie z fusów (no nie do końca, ale stawki są tylko przybliżone).

w ND masz bardziej realne stawki. tzn. ND otrzymuje dane nt. kasy jaką dostało od np. Google i oddaje Ci rzeczywisty zarobek (stąd update co 48 godzin). dlatego częściej zdarzają się wysoko płatne kliki.

nie ma dnia, żebym nie zanotował kilku dobrze płatnych klików.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok 90 % domen jakie parkuję , po sprawdzeniu na ND i SEdo, lepiej zarabia na ND

obecna średnia dla wszystkich moich kategorii to ok 0,06 USD

dla domen związanych z pracą średnia wynosi 0,04

jak masz kilka domen to i masz czas i dzięki temu nabierzesz doświadczenia większego, więc

potestoj tu i tu , przed wakacjami pewnie zarobki będą większe bo i więcej ludzi będzie szukać pracy na wakacje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra. Dlatego, że jeszcze jestem "newbie" ;) to zdradzę jedną literówkę: praccuj.pl

Gdzie byście ją wrzucili?

 

heh jak nie będziesz juz newbie to nigdy sie nie pochwalisz ?? :)

chyba wczoraj chciałem brać tego właśnie typosa, ale wziolem adres w .com.pl z reklamy :D

 

tez CTR na ND mam duzo duzo wyzszy niz na sedo, ale wiekszy potencjał zarobku widzę w sedo choćby przez różnice kursu $-e i lepsze stawki

ND dla polskich klików jest strasznie nie łaskawe nawet dla ruchu finansowego co mnie dobija :D

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ND dla polskich klików jest strasznie nie łaskawe nawet dla ruchu finansowego co mnie dobija :D

 

pozdrawiam

Zgadzam sie, literówki banków itp. to strasznie mało płacą za klik, chciaż ostania na literówce firmy ubezpieczeniowej zauważyłem, że dostaje srednio 0.23$ przy klik 52%, troche jeszcze mało, ale o ile to lepsze niż przy stawkach porrtali plotkarskich gdzie kik = 0.01$ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam sie, literówki banków itp. to strasznie mało płacą za klik, chciaż ostania na literówce firmy ubezpieczeniowej zauważyłem, że dostaje srednio 0.23$ przy klik 52%, troche jeszcze mało, ale o ile to lepsze niż przy stawkach porrtali plotkarskich gdzie kik = 0.01$ :)

 

Jesli chodzi o literowke pracuj.pl to mojemu kumplowi naprawde niezle zarabia na Bodis, ale chyba nie masz takiej opcji. Z dwojga zlego wybralbym ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od dluzszego czasu mam literowke youtube.pl i np w listopadzie/grudniu srednia klikalnosc byla ok 13-15 %, w styczniu i lutym spdadla mocno i siega ledwo 6%

keyword = youtube

wartosc clicka tez mocno spadla do 0,01$

natomiast dziennie mam ok 200uq

zaparkowane w ND

 

czy moze byc tak, ze google juz nie "pozycjonuje" poprzez ND swojego youtube?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×