Jump to content
Sign in to follow this  
nowy1978

gdzie wystawiac licytacje AM czy PREMIUM

Recommended Posts

Na Allegro.

 

Głupie moim zdaniem pytanie.

a Ty jak prostak udzieliłeś mu odpowiedzi...

 

Ja też bym chciał poznać na to błache pytanie odpowiedź mądrych tu panujących głów, heh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy od domeny - gdyby wystawić top generyka typu nauka.pl to gdzie sprzedałby się drożej? Myślę że osiągnięta cena byłaby bardzo podobna (i to z przedziału typu wysokie XX XXX) niezależnie od platformy sprzedażowej wliczając w to i allegro...

 

Na AM jest więcej inwestorów dysponujących mniejszymi kwotami (zwanymi również potocznie jednosezonowymi domeniarzami :P), zdarzają się walki o nindże i pada dużo przypadkowych podbić :P Więc jak adres jest przeciętny i znajdzie się na niego 2 inwestorów to może osiągnie średnie XXX, podczas gdy na Premium nigdy by go nawet nie zauważył... Nie wiem czy to jest dobra rekomendacja ale warto po prostu sprzedawać dobre domeny ;)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na Allegro.

 

Głupie moim zdaniem pytanie.

A moim odpowiedź.

 

Domeny można wystawiać wszędzie.

Skuteczność pokazuje docelowe miejsce wystawiania.

Trzeba poświęcić sporo czasu i wtedy się wie.

Jedni wolą AM inni Premium a jeszcze inni AZ lub minisite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę odkopię temat. Interesowałem się niegdyś domeniarstwem, ale jakoś sobie to darowałem. Teraz chciałbym wrócić do tego pomysłu i ...

 

1. Jeżeli kupuję domenę na premium za te ~18zł (z palca) to czy przy sprzedaży muszę jakoś dopłacić? Bo pamiętam że kiedyś było tak w innej firmie, że trzeba było dopłacić do kwoty~120zł, żeby cena była bez promocji

 

2. Jak odbywa się sprzedaż na premium? Co z cesją? Mógłby to ktoś po krótce opisać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę odkopię temat. Interesowałem się niegdyś domeniarstwem, ale jakoś sobie to darowałem. Teraz chciałbym wrócić do tego pomysłu i ...

 

1. Jeżeli kupuję domenę na premium za te ~18zł (z palca) to czy przy sprzedaży muszę jakoś dopłacić? Bo pamiętam że kiedyś było tak w innej firmie, że trzeba było dopłacić do kwoty~120zł, żeby cena była bez promocji

 

2. Jak odbywa się sprzedaż na premium? Co z cesją? Mógłby to ktoś po krótce opisać?

 

 

1. Nie, nie musisz dopłacać. Nie ma żadnych haczyków.

2. Cesja elektroniczna, więc bez zbędnych papierkowych podpisów itp. Sprzedaż przez aukcję lub giełdę.

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie Premium. Załóżmy wystawiam domenę na sprzedaż - ta się sprzedaje. Czy muszę ją przenieść ręcznie czy robi się to automatycznie? W pomocy niestety tego nie znalazłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnośnie Premium. Załóżmy wystawiam domenę na sprzedaż - ta się sprzedaje. Czy muszę ją przenieść ręcznie czy robi się to automatycznie? W pomocy niestety tego nie znalazłem.

 

automatycznie po zapłaceniu przez kupującego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cyt. " Odnośnie Premium. Załóżmy wystawiam domenę na sprzedaż - ta się sprzedaje. Czy muszę ją przenieść ręcznie czy robi się to automatycznie? W pomocy niestety tego nie znalazłem. "

 

A jak to jest w przypadku AM. Jeśli klient kupi domenę to czy przechodzi ona automatycznie czy muszę ręcznie wykonać tą operację ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
cyt. " Odnośnie Premium. Załóżmy wystawiam domenę na sprzedaż - ta się sprzedaje. Czy muszę ją przenieść ręcznie czy robi się to automatycznie? W pomocy niestety tego nie znalazłem. "

 

A jak to jest w przypadku AM. Jeśli klient kupi domenę to czy przechodzi ona automatycznie czy muszę ręcznie wykonać tą operację ??

 

Na obu giełdach automatycznie.

 

Tyle, że na premium.pl wypłacą pieniądze za sprzedaż najczęściej następnego dnia, a na Aftermarket.pl do 10 dni roboczych (czyli w praktyce do 15 dni), przynajmniej teoretycznie, bo jest trochę osób, które czekają dłużej na pieniądze z Aftermarket.pl.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
cyt. " Odnośnie Premium. Załóżmy wystawiam domenę na sprzedaż - ta się sprzedaje. Czy muszę ją przenieść ręcznie czy robi się to automatycznie? W pomocy niestety tego nie znalazłem. "

 

A jak to jest w przypadku AM. Jeśli klient kupi domenę to czy przechodzi ona automatycznie czy muszę ręcznie wykonać tą operację ??

 

Automatycznie po zapłaceniu przez kupca, czyli tak samo jak w Premium.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena polska z keywordem polskim:

- Metoda próby z ceną minimalną. Wystawić na tydzień w 1 serwisie, z promowaniem w di.pl itp, potem w drugim serwisie.

 

Domeny zagraniczne/międzynarodowe oraz .pl-ki z angielskim keywordem:

- Zdecydowanie AfterMarket.pl

1. AM ma na chwilę obecną bardziej międzynarodowy Design. Duże banery i grube czcionki w nagłówkach w Premium mogą odpychać klientów z zagranicy.

2. TŁUMACZENIE. Premium ma aktualnie (22.02.12) pobieżnie przetłumaczony interfejs anglojęzyczny na stronie głównej. (Dlaczego my ?, Zasięg, Różnorodność ,Wyróżnione aukcje etc..). Transakcje domen to poważna sprawa i inwestor spoza PL może się zrazić, zniechęcić takimi brakami zapodanymi od razu "na blat". Aftermarket też ma braki, np w "How to buy a domain?". Po co to tłumaczyli, skoro w rozwinięciu wszystko jest po polsku ? xD Jestem pewien, że przez takie niedopracowania rynek transakcji domen międzynarodowych traci rocznie kilkanaście procent. Serwis krajowy pośredniczący w transakcjach transakcjach domen międzynarodowych musi sprawiać wrażenie super-profesjonalnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny zagraniczne/międzynarodowe oraz .pl-ki z angielskim keywordem:

- Zdecydowanie AfterMarket.pl

 

Domeny zagraniczne i międzynarodowe (też można spróbować pl-ki z angielskim keywordem) to zdecydowanie warto wystawić na Sedo - http://sedo.com

 

EDIT: a - kurcze nie doczytałem, że licytacje, no to na Sedo niestety nie można wystawiać aukcji (dopiero po otrzymaniu oferty dla domeny). ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny zagraniczne i międzynarodowe (też można spróbować pl-ki z angielskim keywordem) to zdecydowanie warto wystawić na Sedo - http://sedo.com

 

EDIT: a - kurcze nie doczytałem, że licytacje, no to na Sedo niestety nie można wystawiać aukcji (dopiero po otrzymaniu oferty dla domeny). ;)

Można na SEDO wystawić aukcję domeny bez otrzymania oferty - nazywa się to Sedo Great Domains Auction i wymaga zatwierdzenia domeny przez pracownika SEDO - do tej pory nigdy nie udało mi się przejść tej weryfikacji pozytywnie - domena musi być naprawdę wysokiej jakości, albo po prostu mnie nie lubią ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie premium. Przy rejestracji wybieramy wersję amatorską i profesjonalną. Czy obie są rzeczywiście darmowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×