Jump to content
pralkosuszarka

Czy zaakceptować opóźnienie płatności za domenę na aukcji?

Recommended Posts

Dostałem dzisiaj dziwne zapytanie dotyczące mojej aukcji. Zainteresowany pyta, czy zaakceptuje opóźnienie płatności za domenę o 21 dni. Aukcja prowadzona jest w serwisie dropped.pl, więc o bezpieczeństwo transakcji raczej się nie obawiam, ale jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, czy może tu być jakieś ryzyko (poza dłuższym czasem oczekiwania na pieniądze)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tak miałem kilkukrotne i wszystko było ok :blush: pytanie tylko czy jesteś w stanie czekać te 21 dni na pieniądze :P

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostałem dzisiaj dziwne zapytanie dotyczące mojej aukcji. Zainteresowany pyta, czy zaakceptuje opóźnienie płatności za domenę o 21 dni. Aukcja prowadzona jest w serwisie dropped.pl, więc o bezpieczeństwo transakcji raczej się nie obawiam, ale jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, czy może tu być jakieś ryzyko (poza dłuższym czasem oczekiwania na pieniądze)?

 

Jeżeli domena jest kupiona na aukcji to wiesz, kim jest kupujący, znasz kwotę i sam musisz określić czy to się w ogóle kalkuluje. Ogólnie na aukcjach (wszystkich, a nie tylko AM, bo też Allegro, eBay) jest niepisana zasada - nie masz pieniędzy, nie licytuj, bo sprzedawca wcale nie musi się zgodzić na nagięcie terminu płatności, to jest jego dobra wola tylko i wcale też takiej nie musi mieć.

 

Ja bym o 21 dni na pewno nie przedłużył, ogólnie bym na pewno przedłużył (bo już to robiłem) tylko góra o 3-5 dni, nawet nie pamiętam, żeby kiedykolwiek ktoś prosił o więcej czasu niż takie 3-5 dni.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryzyko takie samo jak w przypadku innych licytujących (możliwość nieopłacenia akcji) Tylko, że w tym wypadku brak płatności może nastąpić po 21 dniach. Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy aby po 21 dniach domena nie wygaśnie - wtedy prośba o prolongatę płatności byłaby "perfidnie" zaplanowana i uzasadniona.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 dni to troche sporo, jednak jesli oferta jest satysfakcjonujaca to czemu nie :blush: Do tego zastanow sie czy trafi sie inny oferent na ta domene czy raczej to watpliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie dodałem, że zainteresowany zapytał o to przed zalicytowaniem, a aukcja wciąż trwa

Ja bym zaakceptował, chyba że to literówka która traci na ruchu z dnia na dzień ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×