Jump to content
zabaco

mikrokawalerka.pl

Recommended Posts

Minimalizm w japońskim stylu tylko tam z racji powierzchni państwa w Polsce chyba z uwagi na oszczędności :lol:

Trudno na tą chwile stwierdzić jaka czeka przyszłość te mikrokawalerki a co za tym idzie i domeny kawalerkowe

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście... widziałem reportaż parę dni temu. Biznes i domena mają potencjał, jednak na chwilę obecną wycenić się nie da. Bo nie wiadomo, czy to jednorazowa inwestycja i czy się przyjmie... W każdym razie nie omieszkałem chwycić na testy minikawalerka w peelce :lol: Trzeba przyjrzeć się tematowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat wydaje się interesujący z tymi mikrokawalerkami.

Myśle że warto potrzymać domeny dużej mogą być z nich jakieś wymierne korzyści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat ze dwa-trzy tygodnie temu obił mi się o uszy i miałem nawet sprawdzić dostępność domen, ale akurat byłem zajęty czymś innym i zapomniałem (przypomniał mi o nim ten post) :)

Cóż, trzeba śledzić rozwój wypadków i jeśli eksperyment się powiedzie (znajdą się chętni na mieszkanie w 12-metrowych "szafach"), na pewno pojawi się zapotrzebowanie na domenę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli eksperyment się powiedzie (znajdą się chętni na mieszkanie w 12-metrowych "szafach"), na pewno pojawi się zapotrzebowanie na domenę
nic dodać, nic ująć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba jednak płacić ratę w wysokości 1350zł co miesiąc przez studenta to moim zdaniem chore ale kto ma takie myślenie to powodzenia.

 

Pomysł chybiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba jednak płacić ratę w wysokości 1350zł co miesiąc przez studenta to moim zdaniem chore ale kto ma takie myślenie to powodzenia.

 

Pomysł chybiony.

Ta kwota jest przykładowa. Równie dobrze można płacić 500zł i mieć mieszkanie na własność po 15, czy 20 latach.

 

A czy chybiony, to jeszcze się okaże, póki co, za wcześnie na takie stwierdzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba jednak płacić ratę w wysokości 1350zł co miesiąc przez studenta to moim zdaniem chore ale kto ma takie myślenie to powodzenia.

 

Pomysł chybiony.

 

Pomysl nie jest tylko ich, coraz wiecej pojawia sie ofert takich malych kawalerek.

 

Np. jest kilkanascie do kupienia w Lodzi mieszkan w tym stylu:

 

http://otodom.pl/mieszkanie-lodz-rokicie-1...id11788135.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

52tys a pokój 14m2 - nieźle . Dla mnie przesada , ale jeżeli się taki termin przyjmie to może coś z tego być nie liczyłbym na podobną sprzedaż do lofty.pl :-) Powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termin mikrokawalerka jest za długi, lepiej by się przyjęła norka. ;-)

 

Pomysł z budowaniem takich norek jest niegłupi - na zachodzie nietrudno znaleźć oferty wynajmu mieszkań 15-20 metrowych, ale nie wiem czy inwestor poważnie liczy że studenci będą je kupować. Wg mnie ten projekt ma szansę powodzenia tylko w dwóch scenariuszach: inwestor buduje te norki i je potem wynajmuje, lub inwestor sprzedaje je innym inwestorom, którzy je potem wynajmują. Nie wyobrażam sobie studenta biorącego na pięć lat kredyt 100 tys. na mieszkanie, którego za pięć lat nie będzie już potrzebował (bo w takiej norce to można sobie pomieszkiwać i ew. koleżankę zaprosić, ale gniazdka rodzinnego to już się nie uwije...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb

Tylko opcja wykupu gwarantuje, że student jej w te 5 lat nie zdewastuje. Może np po studiach sprzedać następnemu studentowi albo odsprzedać spowrotem inwestorowi i tak w kółko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba jednak płacić ratę w wysokości 1350zł co miesiąc przez studenta to moim zdaniem chore ale kto ma takie myślenie to powodzenia.

 

Pomysł chybiony.

 

Jeżeli założyć okres kredytowania 20 lat i oprocentowanie 5%, to:

rata kapitałowa + odsetkowa = 833,33

 

Zwóć uwagę, że kawalerka może być dla 2 osób, więc część opłat może zwrócić druga osoba mieszkająca "na waleta" :)

 

Jak dla rodziców, którzy chcą swoją "pociechę" wygodnie zameldować, bo nie dostała akademika ... - dla niektórych cena może być do przyjęcia, zwłaszcza obniżona przez "współspacza" o jakieś 200-300 zł.

 

Kończysz studia po 5 latach - sprzedajesz kawalerkę, pozbywasz się kredytu. W kieszeni zostaje jakieś 25 tyś (pod warunkiem że nie nastąpi zmiana wartości nieruchomości).

 

Sam pomysł jest ciekawy.

 

Domena: jak dla mnie dobra jest i liczba mnoga i pojedyncza. Jeżeli ktoś zna idee pomysłu, będzie szukał dla siebie jednej (w liczbie pojedynczej).

Developer też może być zainteresowany zarówno pojedynczą jak i mnogą - warto mieć komplet - w trakcie negocjacji zbijasz wtedy argument że Klient chce kupić liczbę pojedynczą, jak Ty masz mnogą i na odwrót.

Dla kliku domen premium tak właśnie mam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Zbliża się nowy rok studencki. Jestem ciekaw jak te mikrokawalerki wypadną :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbliża się nowy rok studencki. Jestem ciekaw jak te mikrokawalerki wypadną :)

 

Domyślam się, że to Ty kupiłeś - uprzedziłeś mnie trochę, gratulacje :-)

 

Zabaco trochę się pospieszyłeś z jej sprzedażą, mogłeś poczekać chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego. Nie zdziw się jak niebawem będziesz tego srogo żałował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tu się dzieje na tym forum... :huh:

 

Edit: Jak obstawiałem w tym drugim wątku - to tego jeszcze nie czytałem, ale to już dla wtajemniczonych...

 

Mikrokawalerki? Hmm - warte tej ceny... i jeszcze 2 iksów, l.p. pewnie sporo mniej, ale zawsze trochę...

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Jak obstawiałem w tym drugim wątku - to tego jeszcze nie czytałem, ale to już dla wtajemniczonych...

 

W takim razie wybacz mi moją sarkastyczną naturą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że to Ty kupiłeś - uprzedziłeś mnie trochę, gratulacje :-)

 

Zabaco trochę się pospieszyłeś z jej sprzedażą, mogłeś poczekać chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego. Nie zdziw się jak niebawem będziesz tego srogo żałował.

 

Nie sprzedałbym jej w normalnych okolicznościach.

Anubisowi życzę wysokiej sprzedaży ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że to Ty kupiłeś - uprzedziłeś mnie trochę, gratulacje :-)

 

Zabaco trochę się pospieszyłeś z jej sprzedażą, mogłeś poczekać chociaż do rozpoczęcia roku akademickiego. Nie zdziw się jak niebawem będziesz tego srogo żałował.

Żałowałem tej decyzji długo... Ale mija rok i komplet mikrokawalerki*pl i mikrokawalerka*pl u mnie :)

Jak można przeczytać w tym artykule na jednej inwestycji się nie skończy i chętnych też nie brakuje... http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13314706,Sa_chetni_na_mikrokawalerki__I_to_calkiem_sporo__ZDJECIA_.html#BoxBizTxt

 

Może po roku ktoś spróbuje wycenić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

przedluzaj bo to jest bardzo dobry temat. Jakbym mial kase to bym w to sie bawil. W przeistaczanie duzych mieszkan w mniejsze. Nawet ze wspolnym kiblem. Ludzie by to kupowali za 15 - 20 tysiecy byle miec na stale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po roku ktoś spróbuje wycenić ?

 

Mam wątpliwości, czy po 5 latach da się ją w miarę jednoznacznie wycenić. To jest właśnie ryzyko inwestowania w domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×