Jump to content
ToMiKS

Zmiana w AfterMarket

Recommended Posts

Pomysł podniesienia prowizji słuszny.

 

Opłata za wystawienie domen mocno chybiona. To już lepiej podnieść jeszcze o 1% prowizje niż płacić "w ciemno" - bez gwarancji, że dzięki tej opłacie faktycznie coś się sprzeda.

 

Część osób nie bez powodu przeniosła swoje domeny z AM do np. premium.pl. Trzeba raczej zastanowić się jak ich zachęcić do powrotu i co naprawić, żeby wrócili niż wprowadzać karę w postaci opłaty za samo wystawienie domen.

 

Jak napisał apze - więcej domen w AM = więcej sprzedaży = większe przychody z tytułu prowizji oraz więcej ruchu i potencjalnych klientów z przekierowanych domen (nawet jeśli domeny utrzymywane w zewnętrznych serwisach).

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koszty reklamy swoja droga, a koszty ponoszone przy 1000+ domenach swoja. Koszty utrzymania dla kogos kto ma np w Premium cennik hurtowy i dodatkowo wystawia domeny na AM wzrosna o 25% - gra nie warta swieczki jesli sie ma duzo domen. Pamietajmy, ze koszty te bedzie trzeba poniesc niezaleznie czy sie sprzeda domene czy nie. Dodatkowo za sprzedaz dojdzie prowizja, ale to juz koszt, ktory kazdy uwaza za naturalny, w koncu AM czy kazda inna gielda to nie instytucja charytatywna.

Zgadzam sie tu z apze, prowizja powinna byc nieco wyzsza, a oplat za samo wystawienie nie powinno byc wcale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie domen na giełdzie w AM jest 175 658 z tego co widzę. Zobaczymy ile będzie za te kilka dni. Zastanawia mnie jedno. Impulsem do wprowadzenia była chyba mała kwota prowizji ze sprzedaży domen zewnętrznych bo rozumiem, że gdyby była OK to nie myśleliby nad takim rozwiązaniem i bali się ją stracić gdy klienci zrezygnują z wystawiania? Skoro kwota prowizji z tych domen jest mała to znaczy, że się mało sprzedają więc nie opłaca się płacić tych 3gr?

 

Czas na takie zmiany też średni bo jak wyżej już napisano, po wpadkach z płatnościami czas był chyba na jakąś promocję?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Dodam, że zapłaciłbym 20% prowizji od sprzedaży, gdybym miał pewność, że klient trafił z AM, a nie wybrał domenę i szukał na której giełdzie jest dostępna.

 

Uważam podobnie

pomimo wcześniejszego mojego żartu.

 

 

Natomiast nie dziwię się pomysłom związanym z próbami "zaganiającymi" owieczki spoza "AM" do zagrody ... :)

 

Jest ona obecnie w formie lekkiej restrykcji " wobec domen spoza "AM" czyli pewnego rodzaju sugestii ekonomicznej ...

Działanie w postaci ewentualnych przenosin stada nie będzie jednakże obciążać w równym stopniu posiadaczy domen polskich i zagranicznych. O ile bowiem domeny polskie można bezkosztowo do "AM" przenieść to nie będzie już tak różowo z domenami niepolskimi.

 

Pomimo to, na miejscu Właściciela "AM" podejmowałbym podobne akcje nakłaniające do przeniesienia domen do "AM". To oczywiste.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam podobnie

pomimo wcześniejszego mojego żartu.

 

 

Natomiast nie dziwię się pomysłom związanym z próbami "zaganiającymi" owieczki spoza "AM" do zagrody ... :)

 

Jest ona obecnie w formie lekkiej restrykcji " wobec domen spoza "AM" czyli pewnego rodzaju sugestii ekonomicznej ...

Działanie w postaci ewentualnych przenosin stada nie będzie jednakże obciążać w równym stopniu posiadaczy domen polskich i zagranicznych. O ile bowiem domeny polskie można bezkosztowo do "AM" przenieść to nie będzie już tak różowo z domenami niepolskimi.

 

Pomimo to, na miejscu Właściciela "AM" podejmowałbym podobne akcje nakłaniające do przeniesienia domen do "AM". To oczywiste.

 

Wiesz zrozumialbym wieksza prowizje dla domen zewnetrznych w celu zachecenia do trzymania domen w AM ale nie oplate za wystawienie. Ta decyzja to czysta porazka.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co tu dużo mówić - konkurencja po prostu zjadła AM i tyle. Prowadzili politykę w pewien sposób grzecznościowa do czasu kiedy ponad interesy postawiło się na wyniosłość. Trudna sytuacja finansowa to IMO nie czas na wprowadzania takich radykalnych zmian, a bardziej czas na załatanie dziury która ja spowodowała.

 

To tak jak by w dobie europejskiego kryzysu przy kursie 2,2 i stopniowym wzroście waluty nadal zaciągać kredyt we frankach.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytuję fragment z bloga - dotyczący zmiany cen:

Wprowadzona zostanie opłata za wystawianie na giełdzie domen zewnętrznych, tzn. nieutrzymywanych w AfterMarket.pl. Opłata ta będzie wynosić 3 grosze dziennie od każdej domeny zewnętrznej wystawionej na sprzedaż.

Rozumiem, że ten zapis nie dotyczy domen zewnętrznych zaimportowanych a NIE wystawionych na sprzedaż.

Wtedy zamiast opcji "Złóż ofertę" pojawia się formularz kontaktowy.

Czy może się mylę?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obserwuję całego wątku i mam pytanie:

 

Na blogu AfterMarket.pl jest napisane, że istanieje możliwość wyboru faktury z polskim VAT dla klientów końcowych... na czym to polega ? Gdzie to można w panelu sprawdzić - taką funkcję ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coż, przyszła pora pożegnać się z dropped. Kolejna taka zachęta do korzystania z serwisu po ostatnich "ekspresowych" wypłatach i równie szybkim i chętnym do współpracy supportem do dla mnie za dużo szczęścia na raz :)

 

Nie jestem dużym graczem, w dropped mam raptem kilkadziesiąt domen a na giełdzie wystawionych kilkaset domen zewnętrznych - a dropped zarabiało na mnie dobrych kilka tysięcy rocznie (głównie za aukcje przechwyconych). Brak sprzedaży w serwisie = brak pieniędzy na koncie w dropped = rzadszy udział w aukcjach, bo nie będzie mi się chciało doładowywać konta. A przecież zarobek na moim udziale w aukcjach to nie tylko wpłaty za wygrane aukcje, ale kwoty o jakie podbijam nawet gdy nie wygrywam. Nie wspominam o tym iż ogromna większość sprzedanych przeze mnie domen zewnetrznych pozostaje później w dropped. Dodatkowo często authinfo podawałem po kilku dniach dopiero i serwis miał jeszcze dłuższy, darmowy kredyt. Domen na pewno do nich nie przeniosę ani nie będę płacił za wystawianie zewnętrznych. Ale na pewno w dropped ktoś to dobrze przemyślał i doszedł do wniosku iż moich pieniędzy nie potrzebuje.

 

Jak widać am może na tym tylko zyskać. A poza tym jak widać serwis finansowo ma się świetnie i klienci nie są mu do niczego potrzebni, więc może pozwolić sobie na ich utratę. Ja wiem jedno - domainerzy bez AM dadzą sobie radę, ale w drugą stronę, AM bez domeniarzy... no to życzę im dużo szczęścia aby to zadziałało.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z biznesowego punktu widzenia w momencie kiedy przychodzi kryzys wprowadzanie takich opłat jest dla mnie totalnym nieporozumieniem .

Myślę,że więcej ludzi będzie uciekać do innych rejestratorów.

Pamiętajcie AM,że jedyne to co Was trzyma u siebie to są ceny ! i nic więcej !

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

vardess, musialoby sie znalezc 1000 takich jak Ty i moze wtedy (ale zwracam uwage na slowo "moze") taki sprzeciw bylby wziety pod uwage... Zamiast spowodowac powrot wycofanych ze strachu przed problemami firmy domen, AM doprowadzi do drastycznego spadku wplywow z prowizji ze sprzedazy domen zewnetrznych, po czym konieczna stanie sie "korekta cennika utrzymania domen" itp itd

Zawsze wydawalo mi sie, ze gielde kazdego rodzaju tworza jej klienci. Okazuje sie, ze tu klient jest tylko dodatkiem, a powinien byc w centrum.

Przynajmniej u mnie sie to zawsze sprawdzalo - zadowolony klient zawsze wraca...

 

A obiecywalem sobie, ze nie bede przynudzal... :)

 

EDIT: tylko w ciagu ostatnich 8 godzin ogolna liczba domen w AM zmniejszyla sie o 7000.

Edited by mystical

Share this post


Link to post
Share on other sites

*****.com Nie można wykonać operacji (Missing required attribute; last name missing)

*****.net Nie można wykonać operacji (Missing required attribute; last name missing)

*****.pl Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])

 

No to sobie porejestrowałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
*****.com Nie można wykonać operacji (Missing required attribute; last name missing)

*****.net Nie można wykonać operacji (Missing required attribute; last name missing)

*****.pl Nie można wykonać operacji (Niewystarczająca ilość środków na koncie prepaid - 2308[ 12001])

 

No to sobie porejestrowałem :P

 

2 pierwsze blad wysylania do api, brak nazwiska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obyś tego w "złą godzinę" nie powiedział :)

 

No nie wiem. AM nie może zbytnio podnieść prowizji za sprzedaż domen u nich utrzymywanych ponad 4%, bo 5% ma premium.pl i wtedy AM by nie była giełdą z mniejszą prowizją i przez to daliby mocny argument do ręki premium.pl (podejrzewam, że na pewno w premium.pl by ten argument wykorzystali), stąd myślę, że taki jest powód, że w AM dali prowizję 4% a nie wyższą (mogli pewnie więcej). Mogli za to dowolnie ustalić prowizję za domeny zewnętrzne, których na żadnej konkurencyjnej giełdzie sprzedawać nie można (i 6% + 3 gr dziennie to jest bardzo dużo), bo nie ma punktu odniesienia.

 

Za 10-15% w Sedo masz indywidualną pomoc przy transakcji - każdą transakcję prowadzi osobny pracownik i pomaga po obu stronach (kupującemu i sprzedawcy) i to są większe koszty, ale i większy komfort transakcji niż przeprowadzanej w 100% automatycznie. Za 20% masz dodatkowo promocję swoich domen u wszystkich największych globalnych rejestratorów (SedoMLS). W porównaniu do tego, co dają polskie giełdy (tylko samo zabezpieczenie transakcji przez escrow) to Sedo daje dużo więcej, więc większy koszt ma uzasadnienie.

 

Co do prowizji moim zdaniem te 4% to ok (ja już kiedyś pisałem, że 2% to głodowa stawka), ale co do opłat to po trudnej decyzji wczoraj skasowałem swoje kilkaset domen zewnętrznych z AM (wszystkie), które kosztowałyby mnie ok. 7-8 tys. zł rocznie, szkoda jednak pieniędzy jak za samo wystawienie. Póki co poczekam na to, jak będą to rozliczać (może obniżą taką opłatę jak ktoś ponarzeka) i może wtedy się zastanowię nad załączeniem w AM domen utrzymywanych u innego rejestratora.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Za 10-15% w Sedo masz indywidualną pomoc przy transakcji - każdą transakcję prowadzi osobny pracownik i pomaga po obu stronach (kupującemu i sprzedawcy) i to są większe koszty, ale i większy komfort transakcji niż przeprowadzanej w 100% automatycznie. Za 20% masz dodatkowo promocję swoich domen u wszystkich największych globalnych rejestratorów (SedoMLS). W porównaniu do tego, co dają polskie giełdy (tylko samo zabezpieczenie transakcji przez escrow) to Sedo daje dużo więcej, więc większy koszt ma uzasadnienie.

...

Moze te podwyzki i dodatkowe oplaty podyktowane sa reklamami TV? Jakby nie bylo, reklama kosztuje i to nie malo. Jednakze dzieki reklamie przybywa kientow (inna sprawa, ze troche od czapy to zrobiono, szukajac klientow nie tam gdzie trzeba, przy okazji przeplacajac), wiec przy wzmozonym ruchu na gieldzie, taka oplata mialaby sens.

 

Poza tym, taka oplata to odsianie nindż rejestrowanych w promocjach za zlotowke. Wg mnie ta oplata to wcale glupi pomysl nie jest. Fakt, troche sporo, jednak dla dobrych domen, to nie powinno stanowic problemu. Zawsze mozna przeniesc gorsze domeny do dropped i cieszyc sie brakiem takiej oplaty...

 

Tu znowu nalezaloby zastanowic sie, czy mniej domen i mniej transakcji to lepsze rozwiazanie dla AM? Hmmm i tak i nie, bo moze zajsc taka sytuacja, ze pozbywajac sie masy smiecia, ceny koncowe moga wzrosnac, co przy podniesionym procencie od transakcji i wiekszej koncowej kwocie, AM moze wrecz zyskac na tym.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogli za to dowolnie ustalić prowizję za domeny zewnętrzne, których na żadnej konkurencyjnej giełdzie sprzedawać nie można

 

Jak to nie można- na AZ można. Bezpłatnie (wystawiać).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to nie można- na AZ można. Bezpłatnie (wystawiać).

 

Aha to przepraszam nie wiedziałem o tym, sprzedawałem tylko póki co w AM, Sedo i premium.pl i te giełdy miałem bardziej na myśli, pominąłem w sumie dwie giełdy AZ.pl i nazwa.pl, za co też przepraszam - miło ze strony AZ.pl. Też warto chyba dodać, że premium.pl promuje domeny ze swojej giełdy w home.pl, a AZ.pl i nazwa.pl u siebie (można przyrównać trochę do SedoMLS), jest to w sumie jakiś bonus w kwestii dotarcia do klienta.

 

Rzeczywiście przy takiej ofercie prowizje 5% w premium.pl, a szczególnie 0% AZ.pl (tego do końca nie jestem pewien, ale w regulaminie jest, że do końca 2012 roku nie ma prowizji) są w porządku. Przydałoby się, żeby AM też gdzieś promował domeny (poza programem resellerskim) wtedy by się bardziej opłacało płacić te 6% za domeny zewnętrzne + te 3 grosze dziennie (oczywiście przy założeniu, że uda się rozwiązać wszystkie te problemy i wypłaty już będą wychodzić na czas).

 

PS dzięki Cockney za cynk - po długim weekendzie wystawię na pewno w AZ.pl swoje domeny zewnętrzne - skoro się nie płaci to się nie straci, naprawdę nie wiedziałem, tylko pamiętam, że kiedyś nie można było wystawiać w AZ.pl zewnętrznych domen, potem musieli to zmienić. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso, cała przyjemność po mojej stronie :)

 

Minusem AZ jest możliwość dodawania maksymalnie 20 domen podczas jednej operacji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS dzięki Cockney za cynk - po długim weekendzie wystawię na pewno w AZ.pl swoje domeny zewnętrzne - skoro się nie płaci to się nie straci, naprawdę nie wiedziałem, tylko pamiętam, że kiedyś nie można było wystawiać w AZ.pl zewnętrznych domen, potem musieli to zmienić. :P

 

Ja również dziekuje :) nawet nie wiedziałem, że w AM tak można, więc teoretycznie nic nie tracę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również dziekuje :P nawet nie wiedziałem, że w AM tak można, więc teoretycznie nic nie tracę :P

 

Miałeś pewnie na myśli AZ.

 

Możesz się odwdzięczyć nie zgarniając wszystkich kuponów premium z fb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś zauważył ale o godzinie 12.00 dziś było około 178tyś domen na giełdzie. Ile jest teraz każdy może sprawdzić...

Już teraz widać, że wprowadzenie opłat za "zewnętrzne" domeny na giełdzie nie był dobrym ruchem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogromny strzał w kolano AM, niestety ale wzrostem prowizji i opłatami za domeny zewnętrzne w obecnym czasie i po ostatnich problemach, które nie zostały jeszcze wyprostowane nie zachęcą klientów do powrotu. Nie przemyśleli chyba jaki ruch zyskują dzięki przekierowaniu tylu domen zewnętrznych na ich giełdę i nawet jak co 10 klient poszuka na ich giełdzie innych podobnych domen i co 100 coś kupi to już się opłaca, nie mówiąc o prowizji za sprzedaż. Premium.pl może serdecznie podziękować AM za oddanie klientów i przyszykować wydajniejszą platformę serwerową :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×