Jump to content
Sign in to follow this  
betka

Zmiana szaty graficznej w AZ

Recommended Posts

Dziś zostałam niemile zaskoczona, bowiem AZ zmieniło szatę graficzą. Teraz już naprawdę nic nie mogę znaleźdź... to mi się naprawdę niepodoba! Może trzeba się przyzyczaić :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta zmiana była konieczna, zapowiadano ją już chyba 2 lata. Nie chodzi tutaj o szatę ale o uporządkowanie, był stary panel razem nowym i straszny bałagan. Trzeba przywyknąć, ewentualne błedy pewnie zostaną wyeliminowane w miarę szybko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mnie się jak najbardziej podoba. Po logowaniu nie trzeba przechodzić do panelu.. co było głupotą.

 

Jak najbardziej zmiana jak dla mnie na plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się niepodoba to, iż domeny kupione i zarezerwowane umieszczone są w jednym folderze! Jedno naprawiają, a drugie psują :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana jak najbardziej na plus! A i szybkosc dzialania jest obecnie nieporownywalnie lepsza. No i dzialaja dns-y... Chcialoby sie powiedziec glosno: WRESZCIE! ;-)

 

Kilka niedorobek jest, ale pewnie z czasem je poprawia. Mi sie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mnie się jak najbardziej podoba. Po logowaniu nie trzeba przechodzić do panelu.. co było głupotą.

 

Jak najbardziej zmiana jak dla mnie na plus.

 

 

Dla mnie na plus:), nie jestem hurtowym Domainerem więc posługiwanie się jest fajne i w końcu nie ma 1 000 0000 linków z punktu A do punktu B, który i tak prowadził do punktu A :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem duży plus, który znacznie wzmocni pozycję AZ na rynku wtórnym domen. Ważne abyście teraz mieli dodatkowo możliwość błyskawicznego dostosowywania panelu do nowych potrzeb bo niestety poprzednia wersja była o wieki przestarzała :(

Gratulacje i powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

W porównaniu do starego panelu... to niebo a ziemia.

(tam gdzie dwóch się bije (AM-Premium).. trzeci korzysta :( )

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieniła się nie tylko szata graficzna, ale i cena np. pl kosztowała 7.90 netto a teraz 8.90 zł, czyli brutto 10.95 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do samych zmian to spoko ale problem ze sprawdzaniem dostępności domen z polskimi znakami, nie mogę opłacić domeny online, jedynie można z panelu klienta, zasiliłem panel opłaciłem domenę i dalej pokazuje mi ją jako domena do opłat ;/ mam nadzieje ze to tylko chwilowe problemy AZ w tej kwestii :( chociaż już parę razy dostawałem maila od Az z ponagleniem zapłaty za domenę, która już dawno została prze zemnie opłacona ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

caly dzień się nie logowałem a tu niespodzianka:)

rzeczywiście, na pierwszy rzut oka, jakoś tak bardziej przejrzyście..

 

ale jak pisze @betka - zmiana ceny przechwytywania na 28.9 netto...

 

także coś za coś:(

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie minutę temu dostałem na maila info od az.pl o nowym regulaminie. Teraz nie będę go czytał, bo przeglądam internet z komórki, ale pewnie będzie w nim m.in mowa o nowym cenniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sortowanie wg DNS nie działą. Po takim sortowaniu mam:

 

namedrive

Zmień DNS

 

Inna [ns1.dropped.pl, ns2.dropped.pl]

Zmień DNS

 

namedrive

Zmień DNS

 

Inna [ns1.dropped.pl, ns2.dropped.pl]

Zmień DNS

 

namedrive

Zmień DNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapłaciłem dwa razy za rejestrację i przechwycenie jednej domeny i nie zrealizowało usługi. Za godzinę wygasa termin opłacenia, ciekaw jestem co będzie. Ja się przyzwyczaiłem już do tego bałaganu, który był w poprzedniej wersji panelu, teraz jest taki porządek, że nie mogę zlokalizować historii operacji.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień Dobry

 

 

Dziękujemy za zgłoszone uwagi i sugestie. Obecnie pracujemy nad dalszą stabilizacją aplikacji i wszelkie komentarze zarówno te pozytywne jak i te krytyczne są dla nas ważne, bo to przecież Panel jest dla klientów, a nie odwrotnie.

 

Staraliśmy się przede wszystkim poprawić ergonomię i ułatwić korzystanie z Panelu - z większości wypowiedzi wynika, że nam się udało.

 

Osoby zarządzające większymi portfolio domen zauważą przede wszystkim możliwość wykonywania grupowych operacji na domenach, tworzenia folderów z domenami oraz predefiniowanie danych przyszłych Abonentów czy definiowanie kompletnych zestawów serwerów DNS. Dla pozostałych klientów, widoczną zmianą będzie zapewne pojawienie się WEBskiego Kreatora, możliwość inicjowania wszystkich operacji na domenie z jednego miejsca oraz potwierdzenia operacji za pomocą SMS.

 

Z pozostałych zalet nowego Panelu warto wymienić:

 

  • integralności strony AZ.pl i Panelu Klienta, gdzie strona i Panel stanowią jedną aplikację, ułatwiającą nawigację po całym, rozległym środowisku;
  • ergonomiczne, dwurzędowe menu poziome i likwidacja menu z prawej strony, dzięki czemu więcej miejsca przeznaczone jest na widoki i zestawienia;
  • dodatkowe okna pozwalające na szybkie dodawanie nowych usług;
  • dedykowania zakładka z ofertą specjalną dla klientów, pozwalającą na skorzystanie z najbardziej korzystnej promocji, dostępnej w danej chwili w AZ.pl;
  • jedno miejsce inicjowania operacji dla domeny (m.in. przedłużenie abonamentu, przekierowanie domeny, zmiana Abonenta, przeniesienie do folderu, zmiana kontaktu technicznego, przeniesienie domeny do innego Panelu, konfiguracja DNS, zamawianie dodatkowych usług);
  • grupowe operacje na domenach - większość operacji można wykonać zarówno na jednej jak i wielu domenach;
  • foldery w których można grupować domeny i zarządzać nimi, bez konieczności każdorazowego ich odznaczania, dowolność w nazywaniu i zarządzaniu folderami;
  • wszystkie typy domen na jednej planszy, zaawansowane metody sortowania ułatwiające nawigowanie po dużych portfolio i szybką analizę posiadanych usług, administracja całym portfolio domen na jednej planszy;
  • jedno miejsce inicjowania operacji dla hostingu (m.in. przedłużanie abonamentu, powiększanie konta, zmiana domeny głównej, logowanie do hostingu, reset hasła, powiększanie konta hostingowego, zalogowanie do hostingu, zamawianie certyfikatów SSL dla domeny, aktywowanie WEBskiego Kreatora, aktywacja dysku on-line, rejestracja domeny);
  • na jednej planszy inicjowany transfer domen z odnowieniem, transfer domen zwykły, transfer opcji, transfer do innego panelu oraz pełen monitoring procesu transferu z możliwością kasacji, zatrzymania bądź wznowienia transferu;
  • grupowe operacje na usługach hostingowych i kreatorze - większość operacji można wykonać zarówno na jednej jak i wielu usługach; administracja całym portfolio usług hostingowych na jednej planszy;
  • zwiększone bezpieczeństwo: autoryzacja najważniejszych operacji następuje kodem wysyłanym przez SMS na numer komórki właściciela;
  • możliwość zamawiania usług w Panelu na przelew, pełna i aktualna lista zamówień, faktur oraz operacji;
  • wyszukiwarka hurtowa na stronie głównej oraz zmodyfikowane tabele Giełdy i Aukcji Domen; 
  • WEBski Kreator oparty o rozwiązania CM4ALL umożliwia tworzenie profesjonalnych stron internetowych z wykorzystaniem ponad 100 szablonów oraz wielu gotowych elementów jak integracja z Facebook, Twitter, księga gości, licznik, pasek nowości, blog, album fotograficzny, forum dyskusyjne oraz dziesiątki innych elementów, w skład które wchodzi także 3 GB powierzchni, 300 GB transferu, 100 kont oraz domena PL w cenie od 3,90 do 29 zł;
  • definiowanie kontaktów osób trzecich, na które właściciel Panelu może rejestrować domeny, bez konieczności każdorazowego wprowadzania takich danych;
  • definiowanie grup DNS, pozwalających na łatwe przypisywanie całego zestawu serwerów DNS dla domeny - szczególnie przydatne przy rejestracji i utrzymaniu większych portfolio domen;
  • szerokie możliwości definiowania powiadomień systemowych w tym e-mail oraz SMS obejmujące m.in. powiadomienia e-mail o wygasających usługach, przypomnienia o wygasających domenach, powiadomienia na adres Abonenta lub Panelu, przypomnienia o wygasających kontach hostingowych, dodatkowe zbiorcze powiadomienia, powiadomienia e-mail o wygasających rezerwacjach, wygasających testach, wygasających opcjach, powiadomienia e-mail do własnych klientów, dodatkowy adres e-mail do powiadomień, ustawienie czasu powiadomienia e-mail o kończącej się aukcji - 10, 30 minut, 1h, 2h, 5h, 12h, ustawienie czasu powiadomienia SMS o kończącej się Aukcji na Giełdzie - 30 minut, 3 godziny, powiadomienie SMS o wygranej Aukcji, powiadomienie SMS o przechwyceniu domeny, powiadomienia o wygasaniu usług (7 dni oraz 1 dzień wcześniej);
  • możliwość definiowania częstotliwości wystawiania faktur (dzienne, tygodniowe, miesięczne);
  • zbiorcza lista dostępnych indywidualnych kodów promocyjnych i kuponów.

 

Jak już zauważyliście, jednocześnie z inauguracją Panelu zmianie uległy ceny - koszt przechwycenia wzrósł nieznacznie, do 28.90 zł, co i tak w porównaniu z konkurencją jest kwotą niską (np. 50 zł w dropped, 59 zł w premium), a wynika z konieczności pokrycia kosztów inwestycji w rozwój rozwiązań do przechwytywania, które jest coraz bardziej skuteczne w AZ.pl. Podwyżka nie dotyczy domen dodanych do przechwycenia do dnia wczorajszego, trwają prace, aby każdy kto dokonał większej wpłaty dostał zwrot.

 

W bieżących planach mamy oprócz prac nad stabilizacją, także poprawa ergonomii poszczególnych stron - w szczególności Giełda i Aukcje, oraz oczywiście bieżące uwzględnianie uwag naszych klientów.

 

Pozdrawiam serdecznie

Albert Jerka

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pani Anno do niekwestionowanych zalet nowego panelu można dodać:

- podwyżki

- pozbawienie uprzywilejowanuch użytkowników możliwości korzystania z kodów promocyjnych

- problemy z logowaniem

to ja już wolałam stary panel, ze starymi zasadami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Poniżej pragniemy zamieścić odpowiedzi do zgłoszonych przez Panią uwag:

 

 

- informujemy, iż zmieniły się ceny przechwytywania domen z 20zł netto na 29 zł netto oraz wzrosła cena rejestracji domen globalnych z 19,9 netto na 24,9 zł netto. Wprowadziliśmy również opłatę za usługę privacy protect.

- użytkownicy posiadający uprzywilejowany status maja znacząco niższe ceny odnowień, jednak nie mogą korzystać z kodów promocyjnych na nowe usługi, nie jest to jednak nowość, ponieważ takie zasady obowiązują przynajmniej od roku.

- od czasu inauguracji wgrywanych było kilka pilnych zmian, a niestety wgranie każdej zmiany wiąże się z restartem aplikacji, co z kolei powoduje wylogowanie.

 

 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Albert Jerka

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

 

Uprzejmie informuję, iż wszelkie sugestie z Państwa strony, jak również

uwagi dotyczące wykrytych niedociągnięć w Panelu AZ.pl zostaną ponownie

sprawdzone i usunięte.

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie z Państwa strony, zatem w przypadku

wystąpienia jakiś problemów, prosimy o ich zgłaszanie.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Albert Jerka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może się dowiem dlaczego piąty dzień nie doczekałem się odpowiedzi i reakcji na zgłoszony błąd?... Pewnie będzie po długim weekendzie, koło 7-8 maja :P

 

Tak dla ścisłości - zgłaszałem iż aktualnie za wszystkie domeny które które dodałem do przechwycenia z "niskim priorytetem" naliczana jest mi opłata jak za przechwycone - ok. 50zł. To już 6 domen i przybywają kolejne... :) łącznie mam do zapłacenia na tą chwilę ok. 600zł, czas na opłacenie części już minął z powodu opieszalstwa AZ. Nie zamierzam wpłacać tych pieniędzy dopóki AZ nie rozwiąże problemu i nie naliczy prawidłowych opłat.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Nanieśliśmy już zmiany celem wyeliminowania błędnie naliczanych opłat za przechwytywanie

domen.

 

Problemy zgłoszone przez użytkownika vardess wyjaśniana jest indywidualnie w wiadomościach priv.

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamila Sitek

Asystentka Dyrektora AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o udostępnienie cennika dla domen testowych. Reklamujecie testowanie domen za 0,50 gr, a mnie naliczacie 1.32 (jakoś tak) - chyba dlatego że jestem uprzywilejowanym członkiem :) Chciałam przeczytać regulamin, ale nie jestem w stanie tego znależdź.

Poza tym na ten moment, nie ma możliwości nawet wejść na stronę AZ, ponieważ pokazuje się błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×