Jump to content
Sign in to follow this  
lukas1986s

właściciel domeny a właściciel strony

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Proszę mi powiedzieć, czy jeśli np. domena.pl lub nazwisko.pro zarejestrowana jest na firmę polską bądź osobę prywatną zameldowaną na terenie RP a wszelkie opłaty za usługi na witrynie znajdującej się pod w/w adresem pobiera inna firma zarejestrowana na terenie np. UK bądź DE to kto tak właściwie jest właścicielem tej strony i powinien się rozliczać z Urzędem Skarbowym ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa prosta - powinien sie rozliczyc ten kto dostaje te pieniadze.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa prosta - powinien sie rozliczyc ten kto dostaje te pieniadze.

 

Aż się boję usłyszeć historię jak to jest z tymi pieniędzmi :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie ma znaczenia na kogo jest zarejestrowana domena. Jak wynajmujesz stanowisko handlowe w galerii to kto się rozlicza z urzędem skarbowym za sprzedane na takim stanowisku ciuchy? Właściciel galerii czy wynajmujący stanowisko?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma znaczenia na kogo jest zarejestrowana domena. Jak wynajmujesz stanowisko handlowe w galerii to kto się rozlicza z urzędem skarbowym za sprzedane na takim stanowisku ciuchy? Właściciel galerii czy wynajmujący stanowisko?

 

Ale wtedy musi być podpisana jakaś umowa ??

Edited by lukas1986s

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='lukas1986s' date='pią, 11 maj 12' post='499605']

wspomniana firma w UK albo DE musi się rozliczyć z polskim czy z zagranicznym urzędem skarbowym ?? [...]

 

 

To zależy gdzie aktualnie znajduje się jej jurysdykcja podatkowa. Jeśli firma jest rezydentem RP/prowadzi działalność na terenie RP [prowadzi Zakład] to również podlega polskiemu prawu skarbowemu.

 

 

[...] a kolejna sprawa bo nie wiem jak to jest z Polskimi bankami, czy firmy zagraniczne mogą zakładać konta ??

 

Mogą. Firmy, które są podmiotami prawnymi krajów zrzeszonych w OECD. O pozostałych, nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest bardzo rozbudowany temat na ktory nie da sie odpowiedziec w kilku slowach. A nawet jesli ktos by ci tu odpowiedzial to nie masz do konca pewnosci czy jego wiedza jest zgodna z faktycznie obowiazujacym prawem. Najlepiej o to spytac profesjonaliste.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jest bardzo rozbudowany temat na ktory nie da sie odpowiedziec w kilku slowach. [...]

 

Dokładnie tak. Jednak w jednej kwestii sprawa jest chyba niezmienna:

podatki są płacone tam, gdzie jest rezydentura podatnika a jeśli jest to "załatwiane" inaczej to wynika z Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy RP a konkretnym innym państwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak. Jednak w jednej kwestii sprawa jest chyba niezmienna:

podatki są płacone tam, gdzie jest rezydentura podatnika a jeśli jest to "załatwiane" inaczej to wynika z Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy RP a konkretnym innym państwem.

 

A co jeśli firma z UK nie wystawia rachunków bo klienci nie proszą, to czy polski urząd skarbowy w jakiś sposób może rządać od niej opłaty podatkowej bądź czy może ją wyegzekwować??

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jeśli firma z UK nie wystawia rachunków bo klienci nie proszą, to czy polski urząd skarbowy w jakiś sposób może rządać od niej opłaty podatkowej bądź czy może ją wyegzekwować??

 

 

 

Polska skarbówka opłaty podatkowej od firmy z UK, która nie wystawia rachunków i "za to", że nie wystawia rachunków?

To w ogóle nie ma ze sobą nic wspólnego.

 

Edit:

 

"rządać" na pewno nie :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polska skarbówka opłaty podatkowej od firmy z UK, która nie wystawia rachunków i "za to", że nie wystawia rachunków?

To w ogóle nie ma ze sobą nic wspólnego.

 

przepraszam zle sprecyzowałem pytanie, firma z UK posiada konto bankowe w Polsce, dwoch klientów z Polski wpłaciło im pieniądze na w/w konto.Czy jesli firma nie wystawiła im rachunku tylko skasowała za usługę to czy pozniej moga miec oni problem z Polskim US jesli sie ztego nie rozlicza ??

Edited by lukas1986s

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam zle sprecyzowałem pytanie, firma z UK posiada konto bankowe w Polsce, dwoch klientów z Polski wpłaciło im pieniądze na w/w konto.Czy jesli firma nie wystawiła im rachunku tylko skasowała za usługę to czy pozniej moga miec oni problem z Polskim US jesli sie ztego nie rozlicza ??

 

Jeśli są osobami fizycznymi to nie widzę żadnego problemu. Jeśli są to firmy, to prawdopodobnie mają obowiązek prowadzić w taki sposób DG aby mieć na każdą transakcję stosowną dokumentację.

Mogą przedłożyć w każdym momencie pewnie wydruk z banku a to już coś :)

 

Nie wiem jak to jest w relacjach nieprzyjemnych Klient - skarbówka i mam nadzieję, że się nie dowiem. Przypuszczam jednak, że jakiś rachunek czy faktura byłaby [co najmniej] pomocna w tym, aby upierdliwy urzędnik nie zechciał się przyczepić.

 

Edit:

 

Sprawę prawdopodobnie wg informacji jakie uzyskałem z wiarygodnego źródła, załatwi [mimo braku dokumentacji w postaci faktury] rozliczenie się do 15 dnia po zakupie tej usługi, wykazanie [jako VAT UE bo pewnie o usłudze obciążonej VAT-em mówimy] nabycia tej usługi jako nabycie wewnątrzwspólnotowe [usługodawca jest z UK] czy jak się to tam nazywa ... Trzeba nabycie tej usługi po prostu wykazać w ściśle określonym czasie.. Ta kwestia dotyczy oczywiście sytuacji, gdy nabywcą jest/są Firma/Firmy.

 

Muszę się niestety wylogować. Każde następne pytanie do mnie potraktuję jako usługę doradztwa i prześlę fakturę ;)

Za ewentualne skutki ww. porady nie ponoszę odpowiedzialności bowiem nie należy jej rozumieć jako porady z zakresu doradztwa rachunkowego/księgowości ;) a jedynie luźnej wypowiedzi w obrębie wątku.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×