Jump to content
websign

Ukrywanie danych whois w domenach narodowych

Recommended Posts

Witam

 

Interesuje mnie kwestia ukrywania danych w whois w domenach zagranicznych. Dla PL można to zrobić (rej. na osobę fizyczną), dla globalnych też, ale jak to ma się dla domen narodowych typu de, fr i podobnych? Czy istnieją jakieś możliwości/usługi ukrycia danych czy z założenia tam dane będą zawsze widoczne i nic się z tym nie da zrobić?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od umowy Twojego Rejestratora z Rejestrem danej "narodówki".

Czasem ktoś oferuje darmowe ukrywanie i nagle zawiesza taką usługę. (Sporo rejestratorów pobiera nie małą opłatę za ukrywanie danych. OVH nie pobiera) Np. OVH. Jeszcze w październiku za darmo można było ukryć dane adresowe dla domen .co .in. W tej chwili OVH nie udostępnia Takiej usługi dla Tych domen. Aczkolwiek co śmieszne, jak ktoś rejestrował jedną z tych domen w październiku 2011 i wcześniej - po dzień dziś ma ukryte dane whois :P

 

Na dzień dzisiejszy OVH oferuje:

- kompletne ukrywanie (włącznie z imieniem i nazwiskiem) dla .se .fr

- ukrywanie danych mailowo-teleadresowych dla .me (świeci tylko imię i nazwisko). Tak samo było dla .co. .in jesienią 2011. Może to kiedyś wróci.

 

Nie wiem jak .de .es .co.uk .ru Mógłby ktoś się wypowiedzieć..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie najbardziej interesują mnie domeny de i ch. Z tego co widziałem na OVH dzisiaj pisali tam głównie o ukrywaniu danych dla domen globalnych, a to można bez problemu zrobić chociażby w AZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak .de .es .co.uk .ru Mógłby ktoś się wypowiedzieć..

W przypadku .es trzeba zerknąć na nic.es, dostępne są imię, nazwisko, mail i numer telefonu (globalne w ovh mają imię i nazwisko).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktualnie najbardziej interesują mnie domeny de i ch. Z tego co widziałem na OVH dzisiaj pisali tam głównie o ukrywaniu danych dla domen globalnych, a to można bez problemu zrobić chociażby w AZ

W .DE nie ma czegos takiego jak ukrywanie danych. Dane dostępne są na stronie DENIC.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×