Jump to content
Sign in to follow this  
Lokers

Kilka pytań odnośnie Premium.pl

Recommended Posts

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie serwisu i jego użytkowania.

 

1. W regulaminie jest napisane, że korzystanie z serwisu jest odpłatne. Czy jest ono odpłatne również gdy np się zarejestruję i nic więcej nie zrobię? Czy płacę jedynie za usługi wyszczególnione w cenniku?

2. Jak się odbywa sprzedaż przez portal? Tzn wystawiam domenę na aukcję. Kończy się ona z ceną jakąś tam x zł. Czy muszę później ręcznie coś zmieniać, transferować itd czy robi się to automatycznie?

3. O co chodzi z możliwością pośredniczenia w transakcji przez usługodawcę?

4. Gdzie znajdę regulamin e-cesji?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Mam kilka pytań odnośnie serwisu i jego użytkowania.

 

1. W regulaminie jest napisane, że korzystanie z serwisu jest odpłatne. Czy jest ono odpłatne również gdy np się zarejestruję i nic więcej nie zrobię? Czy płacę jedynie za usługi wyszczególnione w cenniku?

2. Jak się odbywa sprzedaż przez portal? Tzn wystawiam domenę na aukcję. Kończy się ona z ceną jakąś tam x zł. Czy muszę później ręcznie coś zmieniać, transferować itd czy robi się to automatycznie?

3. O co chodzi z możliwością pośredniczenia w transakcji przez usługodawcę?

4. Gdzie znajdę regulamin e-cesji?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :P

 

1. Płatne są usługi wyszczególnione w cenniku, lub gdy cena znajduje się bezpośrednio przy zamawianiu usługi. Założenie i korzystanie z konta jest bezpłatne.

2. Po opłaceniu aukcji przez kupującego, domena przechodzi na jego konto automatycznie, nic nie musisz robić.

3. Aktualnie ta usługa dostępna jest jedynie dla polskich firm - można aktywować "fakturowanie", wtedy za wszystkie sprzedane na giełdzie domeny faktury kupującym wystawia premium.pl, zaś sprzedający wystawia zbiorczą fakturę dla premium.pl na koniec miesiąca

4. Link jest przy każdym transferze ze zmianą abonenta, https://premium.pl/regulamin-e-cesji.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest bezpłatne bez względu na rodzaj profilu?

 

btw. Czy można w między czasie zmienić profil amatorski na profesjonalny?

 

Obie wersje konta są i będą bezpłatne, można dowolnie zmieniać typ konta - profil podstawowy powstał jedynie dla wygody "zwykłych użytkowników", aby nie musieli się przekopywać przez setki "profesjonalnych funkcji" ;-) - myśl o tej wersji jako o panelu dla Twoich klientów, aby mogli szybko i prosto kupić Twoją domenę i nie musieć nigdzie przenosić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem że w premium jest masa promocji (zbieraj punkty, kupony na fb). Mam pytanie. Czy korzystając z nich i np rejestrując z kuponu jakąś domenę ma ona inne prawa niż ta za którą płacimy? Że np nie można jej sprzedać itp?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem że w premium jest masa promocji (zbieraj punkty, kupony na fb). Mam pytanie. Czy korzystając z nich i np rejestrując z kuponu jakąś domenę ma ona inne prawa niż ta za którą płacimy? Że np nie można jej sprzedać itp?

 

Nie, promocje nie mają żadnych haczyków, w razie wątpliwości przy każdej promocji jest link do regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję pb za Twoją cierpliwość i udzielane odpowiedzi :P W trakcie przeglądania możliwych opcji pojawiło mi się kolejne pytanie. W dzaile przechwyć niektóre domeny są pogrubione. Co to oznacza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję pb za Twoją cierpliwość i udzielane odpowiedzi :P W trakcie przeglądania możliwych opcji pojawiło mi się kolejne pytanie. W dzaile przechwyć niektóre domeny są pogrubione. Co to oznacza?

 

Że są polecane przez automat Premium z jakiegoś względu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy mogę gdzieś podejrzeć ile osób dodało daną domenę do przechwycenia? Czy zaznaczyć tą opcję może tylko jedna osoba? Rozumiem, że płacę jedynie za udane przechwyty?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję pb za Twoją cierpliwość i udzielane odpowiedzi :P W trakcie przeglądania możliwych opcji pojawiło mi się kolejne pytanie. W dzaile przechwyć niektóre domeny są pogrubione. Co to oznacza?

 

Są to domeny, które zostały wybrane przez moderatora (nie automat) i znalazły się w newsletterze "polecane domeny" - dla wygody użytkowników pogrubiamy je także na liście spadów.

Przy okazji polecam zapisać się na newsletter(y): https://premium.pl/newsletter/

 

A czy mogę gdzieś podejrzeć ile osób dodało daną domenę do przechwycenia? Czy zaznaczyć tą opcję może tylko jedna osoba? Rozumiem, że płacę jedynie za udane przechwyty?

 

Ile osób dodało domenę do przechwycenia, możesz się dowiedzieć dopiero gdy wystartuje aukcja lub gdy dostaniesz mail że byłeś jedynym zlecającym. Płacisz dopiero w chwili udanego przechwycenia lub wygrania aukcji domeny przechwyconej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jak można przypomnieć sobie swój login w systemie? zwykle loguje się mailem, i jak mój jest zajęty to wymyślam czasami taki, który zapominam ;)

 

Możesz się zalogować mailem i ujrzysz swój login w prawym górnym rogu. Ew. jeśli masz w skrzynce jakieś maile od premium.pl, to w niektórych jest login na początku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy promocja domena za 8,88 netto łączy się ze zbieraniem punktów?

 

Nie, rejestrując domeny po 8,88 nie otrzymujesz za nie punktów na przechwytywanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz pytanie. bo z tego co widzę dostałem 10 punktów. o co chodzi? Poza tym regulamin nie jest zbyt obszerny ;) Nie mam wyboru jaką cenę chcę zapłacić za daną domenę. Czy jakieś dodatkowe ograniczenia wiążą się z tą promocją?

 

btw. jak uzyskać link do swojego portfolio?

Edited by Lokers

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to teraz pytanie. bo z tego co widzę dostałem 10 punktów. o co chodzi?

 

Pewnie niedopatrzenie. Ale nie martw się, nie będzie korekty tym razem, hehe.

 

Poza tym regulamin nie jest zbyt obszerny ;) Nie mam wyboru jaką cenę chcę zapłacić za daną domenę. Czy jakieś dodatkowe ograniczenia wiążą się z tą promocją?

 

No właśnie zachodzę w głowę co się stało z regulaminem, zaraz postaram się go przywrócić, bo wygląda na to że się nadpisał przy jakiejś modyfikacji.

Co do ograniczeń, to w promocji nie mogą brać udziału rejestratorzy oraz - standardowo - użytkownicy którzy mają na sumieniu różne nadużycia - ale to margines, dosłownie i w przenośni ;-) - dla 99,9% użytkowników promocja nie ma żadnych ograniczeń, zarówno co do rejestracji w tej cenie, jak i do wykorzystania tak zarejestrowanej domeny.

 

"Nie mam wyboru jaką cenę chcę zapłacić za daną domenę." - każdą promocję możesz włączyć/wyłączyć tutaj: https://premium.pl/preferences.html?section=prices

 

"btw. jak uzyskać link do swojego portfolio?" - https://premium.pl/mojprofil.html?tab=3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie niedopatrzenie. Ale nie martw się, nie będzie korekty tym razem, hehe.

 

eeee... to po co się tak spieszyłem z dodawaniem do przechwycenia.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy rejestracji zaznaczyłem, że chcę być widoczny w whois. Czy da się jednak zmodyfikować dane tam widoczne? tak by był np sam numer telefonu?

 

Kolejna rzecz: jak wyłączyć tą funkcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites

odświeżam.

 

Ponadto pojawiło się kolejne pytanie. Załóżmy, że w domenach do przechwycenia znalazłem domenę X, która mi się spodobała. Nie ma opcji, Wygasa w ciągu godziny/doby. Czy mogę założyć na nią opcję? Chodzi mi o to czy serwis, w którym ją wykupię zdąży mi ją założyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
odświeżam.

 

Ponadto pojawiło się kolejne pytanie. Załóżmy, że w domenach do przechwycenia znalazłem domenę X, która mi się spodobała. Nie ma opcji, Wygasa w ciągu godziny/doby. Czy mogę założyć na nią opcję? Chodzi mi o to czy serwis, w którym ją wykupię zdąży mi ją założyć :)

 

 

Opcje są zakładane w czasie rzeczywistym, chyba że zlecisz założenie większej liczby naraz, wtedy są kolejkowane i może to trwać kilka minut. Z tym że, jak thurisaz wyżej napisała, domena musi być aktywna - jeśli widzisz ją na liście domen do przechwycenia, to na opcję jest już za późno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy rejestracji zaznaczyłem, że chcę być widoczny w whois. Czy da się jednak zmodyfikować dane tam widoczne? tak by był np sam numer telefonu?

 

Kolejna rzecz: jak wyłączyć tą funkcję?

 

Nie da się wyświetlać w whois samego numeru telefonu - albo wszystkie dane widoczne, albo ukryte. Przełączasz to w edycji kontaktu:

https://premium.pl/contact.html -> Edycja -> http://s1.zrzut.pl/3Rip8W4.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie odnośnie narzedzi jakich używacie . Przechwyciłem domene z Pr3 i z 2008 , tak pisało w premium

Gdzie moge sprawdziś dawny pr i wiek domeny? Inne narzedzia nie pokazują

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Mam pytanie:

Czy jeżeli dodam domenę do przechwycenia i mi się uda, a moje saldo jest mniejsze niż cena przechwycenia to mogę po prostu dopłacić, czy muszę mieć wystarczającą kwotę na koncie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×