Jump to content
Sign in to follow this  
dondo

srebrnemonety.pl , monetaur.pl , imperiumwina.pl

Recommended Posts

Witam

 

Cześć! Zainteresowałem sie domenami i jako, że inwestuje troszke w monety kolekcjonerskie, a temat jest mocno dmuchany i popularyzowany przez media z przyczyn takich, że giełda ma się słabo, pomyślałem, aby znaleźć jakieś wolne domeny kojarzące które byłyby w sam raz np. na sklep numizmatyczny albo jakas encyklopedia monet itp W ten sposób posiadam domene założone w nazwa.pl i az.pl, a mianowicie:

monetaur.pl

co wg mnie jest dobrą nazwą na taki właśnie portal (chodz może to być rownie dobrze portal typowo finansowy jak moneta.pl itp), nazwa łatwa do spozycjonowania bo jest słowo moneta, a także jest element mitologiczny kojarzący się z minotaurem jako czymś silnym i wielkim i myśle że ktoś mógłby chwycić temat, oczywiście to subiektywne, bo lubię fantastykę. Drugą domeną którą zakupiłem to również z tego tematu, jednak o wiele prostsza - po prostu

srebrnemonety.pl

która wprost mówi o czym miałby być portal, nazwa jest konkretna w tym przypadku.

No i trzecia domenka to

imperiumwina.pl

- nazwa wg mnie idealna na sklep z winami, czy to naziemny czy tylko internetowy.

Jako, że sam nie mam czasu tworzyc tego typu portali, chciałbym to jakoś zareklamować, rozgłosić, po prostu sprzedać. Jak myślisz czy to ma sens? Czy to są dobre pomysły? Ile mogą być warte takie domenki i co mi radzicie, żeby zrobić aby z tego mieć zysk jakiś? (parkowanie chyba odpada, bo to nazwy dość oryginalne) , czy wystawić na allegro? jeśli tak to jakie ceny w kup teraz proponujecie itp (mowie nie znam sie na tym a chcialbym zaczerpnac pomocy od Was, którzy sie na tym znają)

za wszelką pomoc co zrobić z tym dalej dziękuje

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
monetaur.pl

(...) może to być rownie dobrze portal typowo finansowy jak moneta.pl itp), nazwa łatwa do spozycjonowania bo jest słowo moneta, a także jest element mitologiczny kojarzący się z minotaurem (...)

Toż to twór jakiś. Równie dobrze mógłbyś stworzyć portal erotyczny pod Minetaur.pl ;)

 

ImperiumWina.pl jest OK.

Niestety handel alkoholem przez Internet został zabroniony, więc zostaje forum, ewentualnie jakiś vortal dla koneserów tego trunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie. No tak ale problem w tym że nie mam pojęcia w jaki sposób wystawić srebrnemonety.pl , czy mam ustalić cenę kupteraz? jeśli tak to jaką, bo nie chce żeby ktoś ją kupił w licytacji za 100 zł, a w rzeczywistości będzie warta np 5000 zł, dlatego właśnie napisałem w tym temacie "wycena" , żeby wiedzieć za ile takie coś może pójśc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cześć! Zainteresowałem sie domenami i jako, że inwestuje troszke w monety kolekcjonerskie, a temat jest mocno dmuchany i popularyzowany przez media z przyczyn takich, że giełda ma się słabo, pomyślałem, aby znaleźć jakieś wolne domeny kojarzące które byłyby w sam raz np. na sklep numizmatyczny albo jakas encyklopedia monet itp

Zacnie, zacnie, i jeżeli inwestujesz w monety celem ich odsprzedaży jedynie - tą drogą powinieneś pójść, bo i zysk większy i marznąć nie trzeba ;)

 

srebrnemonety.pl z trójki podoba mi się najbardziej jeżeli chodzi o sprzedaż "już teraz". monetaur, jak słusznie zauważył p0zer, może się kojarzyć, choć prawdę powiedziawszy jeżeli miałbym sam stawiać serwis i posiadał te dwie domeny, to tak właśnie ów serwis by się nazywał (a srebrnemonety byłyby jedynie dodatkiem :P).

 

# exagia.pl + eksagia.pl (jako literówka), zarejestrowane w celu uruchomienia serwisu właśnie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×