Jump to content
Dives

Domena znanej firmy

Recommended Posts

Po przemyśleniach (...)

 

Napiszę jeszcze jak ta sprawa się zakończy, dziękuję wszystkim za wypowiedzi

Przemyśl to jeszcze...

klik

 

i napisz jak się sprawy potoczyły...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemyśl to jeszcze...

klik

 

i napisz jak się sprawy potoczyły...

 

Nie porównywałbym tego tematu z tamtym. W moim wypadku domena firmy w której pracuje została wykupiona bardziej z niewiedzy o domenach firmowych, znakach zastrzeżonych itp. itd.

Teraz sami się zgłosili do mnie z propozycją i powiedzieli że im na tej domenieniej zależy i zapytali jak to możemy zrobić, żeby dwie strony były zadowolone.

Więc dlaczego mam nic nie żądać, skoro istnieje taka możliwość?

Odpowiedź do firmy już poszła:

 

"Nie widzę problemu żeby przekazać ją firmie i myślę że każda czterocyfrowa kwota będzie satysfakcjonująca dla mnie i dla firmy za zabezpieczenie i utrzymanie Domeny"

 

...teraz czekam na odpowiedź.

W razie straszenia znakiem zastrzeżonym firmy i tym podobnym, oddam ją za darmo.

 

I jeszcze jedno pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Szukałem na stronach patentowych, czy nazwa Bonduelle jest zastrzeżonym znakiem towarowym w Szwajcarii, niestety nic nie mogłem znaleźć na ten temat.

Czy może ktoś to sprawdzić?

 

Parę moich znajomych z pracy radziło mi żądać za domenę jakieś większe pieniądze, ale czytając wasze wypowiedzi o zastrzeżonym znaku towarowym, cybersquattingu, działaniu na szkodę firmy, że to nieetyczne itp ......naprawdę można się wystraszyć.

 

C.d.n.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie porównywałbym tego tematu z tamtym. W moim wypadku domena firmy w której pracuje została wykupiona bardziej z niewiedzy o domenach firmowych, znakach zastrzeżonych itp. itd.

Teraz sami się zgłosili do mnie z propozycją i powiedzieli że im na tej domenieniej zależy i zapytali jak to możemy zrobić, żeby dwie strony były zadowolone.

Więc dlaczego mam nic nie żądać, skoro istnieje taka możliwość?

Odpowiedź do firmy już poszła:

 

"Nie widzę problemu żeby przekazać ją firmie i myślę że każda czterocyfrowa kwota będzie satysfakcjonująca dla mnie i dla firmy za zabezpieczenie i utrzymanie Domeny"

 

...teraz czekam na odpowiedź.

W razie straszenia znakiem zastrzeżonym firmy i tym podobnym, oddam ją za darmo.

 

I jeszcze jedno pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Szukałem na stronach patentowych, czy nazwa Bonduelle jest zastrzeżonym znakiem towarowym w Szwajcarii, niestety nic nie mogłem znaleźć na ten temat.

Czy może ktoś to sprawdzić?

 

Parę moich znajomych z pracy radziło mi żądać za domenę jakieś większe pieniądze, ale czytając wasze wypowiedzi o zastrzeżonym znaku towarowym, cybersquattingu, działaniu na szkodę firmy, że to nieetyczne itp ......naprawdę można się wystraszyć.

 

C.d.n.

 

Wszystkim przeciwnikom cybersquattingu, przypomnę tylko, że niejednokrotnie w dziale sprzedane, były podawane ceny sprzedaży domen, podpadających pod cybersquatting, za kwoty rzędu XX XXX. Ba, nawet nie tyle podpadających pod cybersquattingu, co po prostu będące nim. Niekiedy firma nie ma ochoty tracić czasu na sądy itd. i po prostu kupuje domenę za kilkanaście tys. PLN. W Twoim przypadku sytuacja jest trochę inna, ale wydaje mi się, że może warto zaryzykować - kto nie ryzykuje, ten nie ma. A nóz okaże się, że nie mają ochoty na sądy itd. i coś ugrasz na tej domenie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×