Jump to content
merti

Dropped.pl jako rejestrator - czy to pewna firma?

Recommended Posts

Mam nastepujaca sprawe:

 

Wiekszosc moich domen jest w Home. Niemniej Dropped.pl ma ciekawe ceny za przedluzenie, i ogolnie caly serwis sprawia dobre wrazenie.

 

Pryska ono jednak, jesli chodzi o sprawy wiarygodnosci, dane kontaktowe i mozliwosc kontaktu z firma itd.

Brak telefonu, firma w Stanach, brak Livechata [Home rozpieszcza pod tym wzgledem] - w zasadzie tylko e-mail.

 

Czy macie domeny w Dropped? Czy jestescie ich pewni?

 

Na razie wszystko jest dobrze, ale czy nie obawiacie sie mozliwych klopotow w przyszlosci? Cos sie stanie z domena i jak tu cokolwiek egzekwowac? Czy NASK wystarczajaco czuwa nad partnerami ktorzy rejestruja domeny?

 

Slowem: czy trzymacie swoje cenne domeny w Dropped i jestescie o nie spokojni, zarowno teraz jak i w przyszlosci?

 

Teraz slowko do Dropped.pl:

Wlasciciel i pracownicy z tego co sie orientuje sa tu na forum. Moje pytanie jest podyktowane zrozumialymi motywami, nie miejcie mi za zle. W koncu kazda firme mozna oceniac, o Home rowniez sa tematy :lol: Nie mam w kazdym razie zadnych zlych zamiarow, tylko realne watpliwosci, ktore mam nadzieje zostana rozwiane.

 

Z gory dziekuje. Tym bardziej, ze Dropped jak sie zdaje dopiero sie rozkreca [nowe mozliwosci, aukcje itd.] i nie tylko mnie sie to przyda. Tak mysle.

 

EDIT Dzien pozniej: - CZY NIKT TAM NIE TRZYMA DOMEN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że Dropped jest jak najbardziej zaufanym partnerem. Tutaj przelewają się naprawdę duże pieniądze i nie było nigdy problemów, a właściciel zawsze działa na korzyść klientów (jakieś zmiany czy coś to zawsze jest rekompensata w pieniądzach). Z domenami nigdy nie miałem tam problemu, jedynie ceny rejestracji bym lekko obniżył :) i kontakt wzmocnił. Co do firmy to z tego co wiem firma jako firma jest w USA, lecz właściciel w Polsce.

 

Moja ogólna opinia w skali 1-10: 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla mnie wiarygodny, domeny są tak naprawdę w gestii nask, a nie partnerów, inaczej istniałoby tylko kilka dużych firm

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla mnie wiarygodny, domeny są tak naprawdę w gestii nask, a nie partnerów, inaczej istniałoby tylko kilka dużych firm

 

Czy w razie jakiegos przekretu rejestratora [nie pisze tu o dropped, bron Boze] NASK jest w stanie uratowac domeny i ich wlascicieli?

 

EDIT: Cos sie schrzanilo z wielokrotnym cytowaniem. Mea culpa. Nie chce ostrzezenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w razie jakiegos przekretu rejestratora [nie pisze tu o dropped, bron Boze] NASK jest w stanie uratowac domeny i ich wlascicieli?

 

EDIT: Cos sie schrzanilo z wielokrotnym cytowaniem. Mea culpa. Nie chce ostrzezenia :)

 

Warto byś wysłał zapytanie do nask, wtedy będziesz miał odpowiedź z pierwszej ręki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do dropped, to jesli chodzi o sama rejestracje domen, to sie nie wypowiem, bo za krotko go znam, ale pewnie w tej materi jest pewnie wiarygodny i do tego calkiem funkcjonalny ;) Ja jednak mam obawy co do ich systemu przechwytywania :) Mysle, ze te bardziej wartosciowe oni sobie sledza/sledzili i pozniej wylapuja dla samych siebie. Jesli chodzi o minus, to faktury VAT... Nie wczytywalem sie zbytnio w ich faq, ale wolalbym, gdyby nie byly wystawiane przez firme zarejestrowana w USA-masa problemow pozniej z ksiegowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze te bardziej wartosciowe oni sobie sledza/sledzili i pozniej wylapuja dla samych siebie. J

 

może podasz jakieś przykłady?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jednak mam obawy co do ich systemu przechwytywania :) Mysle, ze te bardziej wartosciowe oni sobie sledza/sledzili i pozniej wylapuja dla samych siebie.

 

1. Masz jakies konkretne domysly czy to tylko taka IV-rzplitowska spiskowa teoria automatyczna: "na pewno robia jakies przekrety, no przeciez wiadomo, to oczywista oczywistosc, za musza cos miec na sumieniu, bo jak przedsiebiorca cos robi to na pewno nie robi tego uczciwie"?

 

2. Czy ktos Ci zabrania wypiac sie na Dropped i przechwytywac te "bardziej wartosciowe" kaski dla siebie samodzielnie?

 

Ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie widzę problemów mam 2 domeny w dropped.pl i wszystko jest dobrze. A jak chcesz to możesz sobie spisać kod/y authinfo(w każdej chwili możesz się przenieść do innego registrara)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×