Jump to content
Sign in to follow this  
geronimo

eksplozja literówek allegro

Recommended Posts

Ostatnio jest na forum i dropped jest dużo ofert sprzedaży literówek allegro. Wyglada na skokową zmianę. Czy jest coś o czym nie wiem? Czy Allegro planuje gwałtowne zmniejszenie budżetu adsense albo wysyła uprzejme listy przez prawnikow?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio jest na forum i dropped jest dużo ofert sprzedaży literówek allegro. Wyglada na skokową zmianę. Czy jest coś o czym nie wiem? Czy Allegro planuje gwałtowne zmniejszenie budżetu adsense albo wysyła uprzejme listy przez prawnikow?

 

:lol: allegro nic nie planuje oprócz zwiększenia ilości uzytkowników i dalszej ekspansji rynku a to tylko i wyłącznie większy zarobek dla posiadaczy literówek allegro a więc warto spojrzeć na takie domeny z innej perspektywy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio jest na forum i dropped jest dużo ofert sprzedaży literówek allegro. Wyglada na skokową zmianę. Czy jest coś o czym nie wiem? Czy Allegro planuje gwałtowne zmniejszenie budżetu adsense albo wysyła uprzejme listy przez prawnikow?

 

Gdzieś ostatnio czytałem, że Ebay chce kupić allegro i niewykluczone, że allegro zmieni nazwę... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzieś ostatnio czytałem, że Ebay chce kupić allegro i niewykluczone, że allegro zmieni nazwę... :lol:

Co Ty? To chyba niemożliwe. Marka Allegro jest bardzo rozpoznawalna i zmiana na inną wiązałaby się z ogromnymi kosztami.

Wg mnie, nawet jeżeli Allegro zostałoby kupione przez Ebay (co i tak wydaje mi się plotką), to na pewno nie zmieni nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Ty? To chyba niemożliwe. Marka Allegro jest bardzo rozpoznawalna i zmiana na inną wiązałaby się z ogromnymi kosztami.

Wg mnie, nawet jeżeli Allegro zostałoby kupione przez Ebay (co i tak wydaje mi się plotką), to na pewno nie zmieni nazwy.

 

Tutaj można przeczytać więcej http://wiadomosci.mediarun.pl/news/24241

Wydaje mi się, że jeżeli nawet allegro zmieniloby nazwę to i tak literówki jeszcze przez kilka lat bylyby"bezpieczne".

Wiem, że to tylko plotki i przepraszam jeżeli wprowadziłem zamieszanie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również wystawiłem i sprzedałem literówkę allegro na dropped i zapewniam, że miało to podłoże wyłącznie ekonomiczne. Nic nie słyszałem o żadnych zmianach. Kilka innych literówek allegro zostawiłem sobie i nie planuję sprzedaży.

 

@rako: ta wiadomość jest mocno nieświeża, allegro już jakiś czas temu zostało wykupione przez południowoafrykański koncern, którego nazwy nie pamiętam. A więc ebay może co najwyżej obejść się smakiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stary news i nieaktualny...Nikt o zdrowych zmysłach nie zmieniłby nazwy allegro którą znają nawet dzieci a już zwłaszcza na ebay - to byłaby finansowa porażka tysiąclecia więc myślę że marka allegro jest bezpieczna na dłuuugie lata.

 

A ja jestem ciekaw co za "specjalista" ma literówkę allegfro.pl :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Nikt o zdrowych zmysłach nie zmieniłby nazwy allegro którą znają nawet dzieci a już zwłaszcza na ebay - to byłaby finansowa porażka tysiąclecia więc myślę że marka allegro jest bezpieczna na dłuuugie lata.

 

Wielu podobnie myślało o marce IDEA :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielu podobnie myślało o marce IDEA :lol:

 

DD

 

To troszkę inna branża i inna firma - poza tym biznes komórkowy w Polsce wtedy(jak i teraz) był podzielony przez kilka dużych firm i ludzie mieli wybór więc w tej branży panują inne zasady łącznie z dostarczaniem usługi która się różni od modelu biznesowego allegro. No i allegro to monopolista bo nie ma i nie będzie innego serwisu aukcyjnego w Polsce - tego jestem pewny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i allegro to monopolista bo nie ma i nie będzie innego serwisu aukcyjnego w Polsce - tego jestem pewny.

 

swistak.pl ? subasta.pl ?

Jakaś tam konkurencja jest...

A że marnie im idzie to już inna sprawa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co Ty? To chyba niemożliwe. Marka Allegro jest bardzo rozpoznawalna i zmiana na inną wiązałaby się z ogromnymi kosztami.

Wg mnie, nawet jeżeli Allegro zostałoby kupione przez Ebay (co i tak wydaje mi się plotką), to na pewno nie zmieni nazwy.

 

Jest taka rzecz, ktora zwie sie rebranding i jest szeroko stosowana przy przejeciu innych spolek poza tym w takim wypadku sa dwie mozliwosci wrogie przejecie czyli zakup i unicetwienie i przejecie i wcielenie czyli to o czym mowie tj. zakup i wchloniecie ...i potem rebranding oczyiscie takich operacji nie robi sie w ciagu kilku dni po zakupie jakiejs spolki tylko przygotowuje sie jakis event jak mialo to miejsce w przypadku Orange aby rebranding mial dobre skojarzenia. Dodam jeszcz, ze de facto eBay jest lepiej znana marka na swiecie, a to ze zwyczajnie dali dupy powierzajac to onieodpowiedzialnym osoba w Polsce to juz inna para kaloszy... powiem jeszcze cos, ze mniej wiecej lata wczesniej zanim wystartowal eBay w Polssce rozmawialem z pewnym szkotem uwczesnym szefem marketingu europejskiego oddzialu eBay o koncepcji otworzenia eBay w Polsce bylo wszystko miejsce, ludzie i pieniadze, ale wtedy dla nich "Polska nie byla dobrym rynkiem" 2 lata pozniej dostali same ochlapy i do tej pory sie nimi karmia wiec w tym przypadku 2 lata zrobily ogromna roznice. Teraz, jesli chca istniec na Polskim rynku i na rynku Europy Wschodniej musza wykupic nie tyle Allegro co QXL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielu podobnie myślało o marce IDEA :lol:

 

DD

 

Niby tak, ale w moim odczuciu zdecydowana większość społeczeństwa używa słowa Allegro jako synonim aukcji elektronicznych, a spora część mówi, że kupiła coś na allegreo mając na myśli jakiekolwiek zakupy w internecie.

 

Natomiast Idea nigdy nie była używana jako zamiennik telefonii komórkowej czy tym bardziej ogólnie połączeń telefonicznych.

 

Wydaje mi się, że to właśnie stanowi pewną subtelną różnicę, która raczej odradza zmiany nazwy Allegro.

 

Z drugiej strony ciekawi mnie, dlaczego Allegro w każdym kraju nosi inną nazwę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony ciekawi mnie, dlaczego Allegro w każdym kraju nosi inną nazwę...

 

Pewnie szkoda im było kasy żeby odkupić domeny. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do znawców. Jak ludzie sprzedają literówki to liczy si 12 albo 24 miesięczne zarobki. Od czego to zależy? Bo wiadomo, że może zależeć od chciwości sprzedającego lub nie- ale czy można powiedzieć, że dana literówka x ma wartość zarobki razy 12 a druga ę można dać więcej ale płacić za 2 lata to trochę dużo chyba?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanie do znawców. Jak ludzie sprzedają literówki to liczy si 12 albo 24 miesięczne zarobki. Od czego to zależy? Bo wiadomo, że może zależeć od chciwości sprzedającego

 

Ja Ci dam chciwości :) literówki allegro to dobra inwestycja i co najważniejsze bez niespodzianek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

też tak myśl bo niedługo będę miał taką co daje największy ruch ze wszystkich niestety przykro mi :) Ale chodzi mi generalnie. to kup sobie allegra za 1500EURO na sedo jest :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×