Jump to content
Billy331

Ile osób obserwuje wasze domeny, rekordy ???

Recommended Posts

Ile osób obserwuje wasze domeny na giełdzie afterMarket.pl??

 

 

Moje rekordy to:

 

Goldenine.pl - 55 osób

Bangers.pl- 24 osoby

Futblowo.pl- 22 osoby

Deweloperstwo.pl- 19 osób

PortalBiznes.pl- 17 osób

Janda.pl- 14 osób

Share this post


Link to post
Share on other sites

domenytanie.pl - 49

aiorbank.pl - 39

xna.pl - 23

bizneswarszawa.pl - 18

konsoleta.pl, lokatyoszczednosciowe.pl, agencjabadaniarynku.pl - 16

 

itd ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

czasoprzestrzen.pl - 13

recydywista.pl - 11

Erytrea.pl - 10

 

fotokopiarka.pl, radiowozy.pl, wymienianie.pl - 9

pierwodruk.pl, pogodne.pl, szulerzy.pl - 8

stoppery.pl, zamachowcy.pl - 7

 

itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

co z tego sensownego wynika?

 

właśnie nic. Większość tych obserwacji nie wynika z samego chęci zakupu domeny, tylko ze stycznością z daną domeną wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie to można sprawdzić?

 

Wchodzisz do Zarządzaj domenami -> Moja lista domen.

Potem wybierasz w filtrach Sortuj: Obserwujący i masz po kolei posortowane według obserwujących.

Żeby sprawdzić ilu obserwujących ma dana domena - obok nazwy domeny na liście jest taka strzałka w dół i po naciśnięciu jest taka informacja.

 

W sumie też nie wiem czy to coś daje / nie daje, bo AM raczej "wpycha" te domeny do obserwowanych jakoś - ja mam 6601 obserwowanych domen, a sam dodałem może z trzy. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzisz do Zarządzaj domenami -> Moja lista domen.

Potem wybierasz w filtrach Sortuj: Obserwujący i masz po kolei posortowane według obserwujących.

Żeby sprawdzić ilu obserwujących ma dana domena - obok nazwy domeny na liście jest taka strzałka w dół i po naciśnięciu jest taka informacja.

 

W sumie też nie wiem czy to coś daje / nie daje, bo AM raczej "wpycha" te domeny do obserwowanych jakoś - ja mam 6601 obserwowanych domen, a sam dodałem może z trzy. :)

dziękuję, widzę że z reguły dużo obserwujących mają literówki, również mi te informację wydają się mało wiarygodne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilość osób obserwujących jest "dziedziczona" wraz z domeną - taką przynajmniej zauważyłem prawidłowość.

Sprzedawca pozbył się domeny z dwoma obserwującymi, w międzyczasie jedna osoba dodała ją do obserwowania. Domena spadła ale przed spadkiem 2 osoby dodały do obserwacji. Po licytacji przechwyconej domeny "szczęśliwy" nabywca już się cieszy się, że 5 osób obserwuje domenę.

Ilość obserwujących "rozmnaża się" jak wirus a następnie "leci spam" do 5 osób.

Transferując domenę do innego usługodawcy można "wyczyścić" historię obserwacji, powrotny transfer ponownie spowoduje "nabicie" domeny w pięciu obserwujących.

Każda "manipulacja" domeną (obniżka ceny, wystawienie aukcji) powoduje "oblepienie" obserwującymi po to, aby kierować maile do tych osób.

 

Jednym zdaniem: Nie ma się czym podniecać.

Apele do obserwujących aby licytowali domenę jest "wołaniem na puszczy".

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to mieć znaczenie jedynie przy domenach rejestrowanych z palca.

Zakładając, że uda Ci się ustrzelić z palca domenę, która nigdy wcześniej nie była w obiegu, co jest mało prawdopodobne.

 

Nawet jednak w tym przypadku mam w głębokim poważaniu, czy na liście obserwujących widnieją 3 osoby, czy 25.

 

Kiedyś jak próbowałem sprzedawać domeny na aukcjach allegro, to sie trochę podniecałem, że po kilku dniach jest np. 4-ech obserwujących, nigdy jednak nie przełozyło się to na "walkę" kilku osób w aukcji. Najczęściej domena schodziła w wystawionej cenie startowej (czyli był jeden zainteresowany - nie wiadomo, czy z tych kilku obserwatorów, czy zupełnie przypadkowy).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakładając, że uda Ci się ustrzelić z palca domenę, która nigdy wcześniej nie była w obiegu, co jest mało prawdopodobne.

Sebastian

alpine5

Która nie była w obiegu na aftermarket, co wbrew pozorom wcale nie jest tak mało prawdopodobne skoro mamy jeszcze premium, az oraz część domen, które nigdy nie opuściły dnsów swoich rejestratorów jak np. nazwa czy home.

Fakt jednak faktem, że z tego czynnika trudno wyciągnąć rzetelne informacje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bankkomercyjny.pl 14

kunegunda.pl 12

mineralka.pl 2

 

... i jakieś tam inne. Wszystkie zarejestrowane z palca (@ alpine 5). Nie zauważyłem jednak aby to grono zabijało się o powyższe domeny zatem pozostaje czekać na KK :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×